2017-06-17 13:59:05

نهاد های حمایتی،لازمه "تفكر كارآفرين"

ایده اشتغال مهمترین هدف "سیما هاشمی"  برای کارآفرینی بود تا در راستای آن نه تنها نقش خود را در فرآیند تولید افزایش دهد بلکه بتواند برای افرادی که درصدد یافتن شغل هستند، اشتغال ایجاد کند.

جذب زنانی که بعلت فعالیت در خانه از کارهای اجتماعی و اقتصادی دور مانده اند یکی دیگر از اهداف این کارآفرین است تا همگی بتوانند با یاری یکدیگر به نحو مطلوبی در یک محیط سالم تولیدی از فعالیت خود، بهره مند شوند.
وی در خصوص اندیشه زمینه فعالیت خود گفت: متاسفانه غذاهای فست فود سلامت جامعه را طی سالهای اخیر بشدت تهدید می کند به همین سبب در این فکر بودم غذایی تولید کنم که بتوانم در راستای سلامت و بهداشت جامعه گام بردارم.
هاشمی که اکنون سالهای میانی عمر خود را می گذراند، ادامه داد: حدود 10 سال به عنوان کارمند دولت فعالیت می کردم اما به دلیل نگهداری از فرزندانم مجبور شدم کار را رها و در خانه از فرزندانم مواظبت کنم.
وی گفت: طی سالهایی که از فرزندانم در خانه نگهداری می کردم به همراه بزرگتر شدن شان تصمیم گرفتم کاری را در خانه شروع کنم. در آن سالها در منزلی حدود 50 متر که پدرم در اختیارم قرار داده بود کار شیرینی پزی می کردم اما همواره در این فکر بودم که کاری را شروع کنم که بتوانم زنانی که به دلایل مراقبت از فرزندان و یا مشغله خانه داری نمی توانند در بیرون از منزل کار کنند را جذب و سامانه تولیدی را با کمک آنها راه‌اندازی کنم.
وی ادامه داد: تولید سالادهایی که با رعایت اصول بهداشتی تهیه شده مهمترین گامی بود که می‌توانستم در جهت کاهش اثرات نامطلوب غذاهای فست فود بردارم.
هاشمی در مورد سالادهایی که در این تعاونی تهیه می شود، اظهار داشت: سالادها بدون پروتئین حیوانی است و سبزیجات آن با گاز ازن ضد عفونی می شوند.
وی تاکید کرد این نوع سالادها غذایی کامل است و قابلیت استفاده در محیط های کار را دارد. هم اکنون این نوع سالادها در فروشگاههای بزرگ عرضه می شود.
این کارآفرین با اشاره به نوع ضد عفونی کردن سبزیجات سالادهای تولیدی، گفت: تعاونی دستگاههایی برای ضد عفونی کردن سبزیجات تهیه کرده که با ازن صورت می‌گیرد. ازن گازی است که برای محیط زیست هیچگونه ضرری ندارد. این گاز ویروس و انگل را که در زمان طولانی تری با سبزی در تماس هست را از بین می برد. ازنی که برای ضدعفونی استفاده می شود وقتی با هوا تماس داشته باشد تبدیل به اکسیژن می شود.
وی با اشاره به میزان تحصیلات اعضای تعاونی، گفت: 40 نفر از اعضای تعاونی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند. در میان آنها دکتری متخصص تغذیه هم فعالیت می کنند.
هاشمی ترکیب جنسیت اعضای تعاونی را حدود 40 نفر زن و 22 نفر مرد اعلام کرد و گفت: رده سنی اعضای تعاونی از 18 تا 75 سال است.
به گفته این کارآفرین، براساس اساسنامه تعاونی، تعاونی یادشده تولیدی و توزیعی است و می‌تواند کار مشاوره ای هم انجام دهد.
وی در مورد میزان تولید این تعاونی گفت: تولید خود را با کم شروع کردیم اما اکنون در حال تجهیز دستگاه‌های خود هستیم که میزان تولید را افزایش دهیم.
وی معتقد است معضل بیکاری را دولت به تنهایی نمی‌تواند حل کند. با گسترش کارآفرینی در جامعه می‌توان نه تنها برای خود بلکه برای تعدادی از جویندگان کار اشتغال ایجاد کرد.
هاشمی در خصوص موانعی که از سوی برخی از نهادها برای کارآفرینان ایجاد می شود، گفت: متاسفانه با اینکه شهرداری منطقه یک قول‌هایی در جهت مساعدت تامین مکان برای تعاونی را داده بود اما این مهم هنوز انجام نشده است. حتی قول‌هایی مبنی بر پرداخت وام به این تعاونی که از سوی دیگر نهادها داده شده بود، محقق نشد و اعضای تعاونی تنها با سرمایه‌های شخصی خود توانستند کار را شروع و تا این مرحله به ثمر برسانند.
هاشمی که زنی مصمم در زمینه کارآفرینی است نظیر دیگر کارآفرینان هیچگاه ناامید نشد و همواره با تکیه بر زانوان خود توانست گام ارزشمندی در جهت تولید و ایجاد اشتغال بردارد.
کارآفرینان متهور، خستگی ناپذیر، دارای هوش عاطفی بالا، امیدوار و در نهایت دارای انگیزه قوی هستند که می توانند پیرامون خود را به نفع اهداف عالی خود که سعادت جمع را تصویر می‌کند، تغییر دهند.
کارآفرینی هم اکنون در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به عنوان گامی ارزشمند در جهت توسعه اشتغال محسوب می شود. دولت‌ها در این کشورها با ایجاد نهاد های حمایتی از آنها توانسته اند این تفکر را در جامعه خودغالب و زنان و جوانان خود را به سمت کارآفرینی هدایت کنند.

منبع:http://kasbokarnews.ir