2020-06-22 18:08:59

فراگیری کلود(رایانش ابری)سرعت می گیرد

نتایج یک بررسی که توسط مؤسسه اوریلی صورت گرفته نشان می‌دهد ظرف یک سال آینده بیست و پنج درصد از شرکت‌های جهان تمامی اپلیکیشن‌های خود را به بستر کلود منتقل می‌کنند.

با توجه به اینکه پژوهش مذکور قبل از همه گیری ویروس کرونا صورت گرفته، می‌توان انتظار داشت که اقبال به فناوری کلود (رایانش ابری) برای دسترسی به نرم افزارها و برنامه‌های مختلف با سرعتی بیشتر افزایش یابد.

بررسی یادشده که از طریق گفتگو با ۱۲۸۳ مدیر حوزه فناوری اطلاعات طی ماه‌های ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۰ صورت گرفته، نشان می‌دهد که انتقال به محیط تمام کلود تنها محدود به شرکت‌های کوچک که فاقد بخش فناوری اطلاعات هستند، نیست و شرکت‌های بزرگ نیز به این فناوری علاقه نشان می‌دهند.

۱۷ درصد از پاسخ دهندگان در سازمان‌های بزرگی کار می‌کنند که بیش از ده هزار کارمند دارند و پیش از این تمامی اپلیکیشن‌های خود را به فضای کلود منتقل کرده‌اند.

همچنین ۹۰ درصد از سازمان‌ها هم از افزایش استفاده از زیرساخت‌های کلود در یک سال آینده خبر داده‌اند. ۶۷ درصد از سازمان‌ها از انتقال اکثریت اپلیکیشن‌های خود به محیط کلود خبر داده‌اند که این امر نیز تغییری مهم محسوب می‌شود.

۵۴ درصد از شرکت‌ها از ترکیبی از سرویس‌های کلود استفاده می‌کنند که در این میان خدمات کلود آمازون با محبوبیت ۶۷ درصدی در صدر است و رتبه دوم به خدمات کلود مایکروسافت با ۴۸ درصد محبوبیت اختصاص دارد. رتبه سوم نیز با ۳۲ درصد محبوبیت مربوط به خدمات کلود گوگل است.

منبع:خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت