2018-10-10 17:14:40

هوشمندسازی مدارس با استفاده از زیرساخت های ارتباطی

رسانه تعاملی آموزش‌وپرورش به عنوان پیشرفته‌ترین پلتفرم آموزشی کشور که پیش‌تر از سوی همراه اول طراحی‌شده بود، پس از تحویل به آموزش‌وپرورش در اولین روز نمایشگاه تلکام رونمایی شد.

اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌وپرورش، درباره این پلتفرم اظهار کرد: هوشمند سازی به‌عنوان یکی از سیاست‌های توسعه کیفیت در مدارس کشور مورد توجه قرار گرفته و قرار بر آن است که با اجرای این طرح در تولید و انتشار مطالب چندرسانه‌ای تلاش شود.

 وی با تاکید بر اینکه استفاده از شیوه چندرسانه‌ای در یادگیری دانش آموزان تأثیر بسزایی دارد گفت: با بهره‌گیری از این شیوه حتی امکانی ایجاد می‌شود تا ارتباط خانه و مدرسه تحکیم شود.

چهاربند بابیان اینکه هوشمندسازی مدارس از طریق متنوع سازی شیوه‌های آموزش برای دانش آموزان فرصت بسیار خوبی فراهم می‌کند، توضیح داد: با استفاده از بسترهای ارتباطی همراه اول، امکانی ایجاد می‌شود که در اقصی نقاط کشور بدون توجه به موقعیت جغرافیایی، امکان بهره‌مندی از آموزش‌های یکسان و برابر وجود داشته باشد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌وپرورش آماده‌سازی زیرساخت‌های سخت افزاری را از دیگر موضوعات مهمی که باید در اجرای این طرح مورد توجه قرار گیرد دانست و افزود: پس از آماده‌سازی زیرساخت‌های مربوطه در مدت زمانی چهارساله، اجرای فراگیر این طرح دنبال شده و به موازات آن بحث‌های مربوط به فرهنگ‌سازی و تولید محتوا نیز دنبال خواهد شد.

وی در پایان گفت: برای هوشمندسازی مدارس با توجه به اینکه همراه اول به عنوان اولین اپراتور توسعه یافته کشور زیرساخت‌های ارتباطی گسترده‌ای دارد، آماده‌سازی پلتفرم‌های لازم برای اقدامات مختلف به‌ویژه در بحث تولید محتوا و انتشار محتوا برای دانش آموزان بر عهده این اپراتور گذاشته شده و با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده از سوی اپراتور اول ارتباطی کشور این  اپراتور سهم خود را به نظام تعلیم و تربیت کشور ادا کرده است.

گفتنی است، این پلتفرم از طریق آدرس http://emooc.medu.ir از امروز در دسترس خانواده بزرگ فرهنگیان و دانش آموزان قرار دارد.

منبع:تجارت‌نیوز