2017-08-30 10:10:19

"پلی‌گرام" (Polygram) ،نرم افزاری که واکنش های شما را دریافت وبه سرعت ترجمه می کند

 یک اپلیکیشن جدید به نام "پلی‌گرام" تلاش می‌کند تا واکنش به عکس‌ها و مطالبی که دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند را ساده‌تر کند.

 این برنامه با استفاده از هوش مصنوعی، حالات چهره شما را ثبت کرده و به طور خودکار آنها را به تعدادی از ایموجی‌ها ترجمه می‌کند.

"پلی‌گرام" (Polygram) که اکنون تنها برای گوشی‌های آیفون در دسترس است، به صورت رایگان عرضه می‌شود.

"پلی‌گرام" یک برنامه اجتماعی است که به شما اجازه می‌دهد چیزهایی مانند عکس‌ها، فیلم‌ها و پیام‌ها را به اشتراک بگذارید.

با این حال، بر خلاف فیسبوک، که در آن شما طیف محدودی از واکنش‌های از پیش تعیین شده را در اختیار دارید، "پلی‌گرام" از یک شبکه عصبی استفاده می‌کند تا متوجه حالات خندان، خنثی، خجالت زده، شگفت زده، ... چهره شما شود.

"مارسین میک"، یکی از بنیانگذاران‌ "پلی‌گرام" می‌گوید: هوش مصنوعی این نرم افزار با گرفتن عکس شما توسط دوربین جلوی گوشی و تجزیه و تحلیل سریع توالی تصاویر، به جای نگاه کردن به نقاط خاصی از چهره، عمل می‌کند. این کار به طور مستقیم با استفاده از واحد پردازش گرافیکی آیفون بر روی گوشی انجام می‌شود.

این اپلیکیشن تنها 20 میلی ثانیه پس از رصد چهره شما، ایموجی‌های مناسب را برای انتخاب در کنار صفحه گوشی نشان می‌دهد.

سازندگان "پلی‌گرام" اظهار داشتند که در حال حاضر بر استفاده از تکنولوژی در برنامه خود متمرکز هستند، اما آنها همچنین فکر می‌کنند که این تکنولوژی می‌تواند در سایر برنامه‌های کاربردی مانند "telemedicine" مفید باشد. زیرا برای مثال می‌توان از آن برای ارزیابی واکنش بیمار به یک پزشک یا پرستار استفاده کرد.

در نهایت، آنها می‌گویند ممکن است ابزارهای نرم افزاری را منتشر کنند که اجازه می‌دهد سایر توسعه دهندگان، اپلیکیشن‌های خود را برای این تکنولوژی ارائه دهند.

منبع:شبکه خبری ICTPRESS