1400/05/25 13:05

آشنایی کودکان با دنیای فناوری

آشنایی کودکان با دنیای فناوری اگر همراه با اسباب بازی‌های جذاب باشد می‌تواند یادگیری آنها را چند برابر کند. به همین ترتیب در ادامه به معرفی چند فناوری مختلف پرداخته ایم که کودکان را در حین بازی با دنیای دیجیتال آشنا می‌کنند.
  اسباب بازی‌ها یکی از ضروریات دنیای کودکانه فرزندانمان هستند و در صورتی که به انتخاب وسایل بازی کودکان توجه شود، می‌تواند به رشد و شکوفایی بیشتر آنها منجر شود. در این میان برخی از اسباب بازی‌ها به نوعی با فناوری امروز نیز مرتبط شده اند و می‌توانند یادگیری کودکان را جهت دار کنند. در ادامه به معرفی این فناوری‌های مناسب کودکان که به جهت آموزش بهینه آنها ساخته شده اند، می‌پردازیم.

مدار الکتریکی Smart Circuits

وقتی نوبت به آشنایی کودکان با لوازم الکترونیکی می‌رسد، گزینه‌های زیادی در اختیار والدین قرار دارد اما یکی از محبوب ترین‌های این فهرست کیت مدارهای هوشمند یا Smart Circuits 50 دلاری است. کودک با استفاده از این ابزار می‌تواند با فناوری‌های ابتدایی برقی نظیر چراغ چشمک زن ساده تا بازی‌های پیچیده کنترلی و حرکتی آشنا شود. پایه اصلی این مدار هوشمند از بخش هی کوچکتری تشکیل شده است که می‌توان آنها را به صورت تخته‌ای کنار یکدیگر قرار داد و یا از آنها مکعبی ساخت. این طراحی موجب می‌شود که کودکان در آینده بتوانند مدارهای خاص خودشان را طراحی کنند.

پخش کننده محتوای Yoto

Yoto Player برای کودکان خردسالی که به دنبال پخش موسیقی‌های کودکانه یا داستان‌های صوتی هستند اما سن آنها هنوز به استفاده از آیپد یا سایر تبلت‌ها نمی رسد، گزینه بسیار مناسبی است. طراحی زیبا و نمایشگر پیکسل مانند Yoto کاملاً یکپارچه به نظر می‌رسد و تنها برای نمایش تصاویر ابتدایی مناسب است. بنابراین اگر والدین درباره پخش ویدیو برای کودکان خردسال خود مطمئن نیستند می‌توانند این پخش کننده 110 دلاری را برای آنها تهیه کنند.

تبلت Amazon Fire 7 Kids Pro

تبلت‌های Amazon Fire تنها برای بزرگسالان نیست و نمونه کودکانه آن با قابی زیبا و در حین حال مقاوم در برابر ضربه با قیمت 100 دلاری برای کودکان طراحی شده است. ویژگی‌های مرتبط با کنترل والدین روی محتوای در دسترس کودکان در این تبلت بسیار است و نیز می‌توانید از یک سال اشتراک رایگان سرویس Kids + با امکان دسترسی به بیش از 20 هزار برنامه، بازی، کتاب، فیلم، آهنگ و کتاب صوتی از منایع معتبر و به روز جهان بهره مند شوید.

لپ تاپ Kano

لپ تاپ Kano ممکن است در نگاه اول شبیه به نسخه‌ای ارزان قیمت از لپ تاپ‌های سرفیس کمپانی مایکروسافت به نظر برسد  اما برای معرفی دنیای کامپیوتر به کودکان بسیار مناسب است. جالبی این لپ تاپ به قطعه قطعه بودن آن نیز برمی گردد. واحد اصلی آن را یک تبلت مجهز به ویندوز 10 تشکیل می‌دهد که حافظه آن از پیش نصب شده است اما کودکان برای ادامه کار باید ماژول باتری و بلندگوی رنگارنگی که درون جعبه قرار گرفته است را هم به این لپ تاپ 200 دلاری وصل کنند.

اسباب بازی Playtime Engineering: Blipblox

این اسباب بازی 189 دلاری ممکن است در ابتدا به یک پخش کننده صوتی ساده برای خردسالان شباهت داشته باشد اما کارایی آن فراتر از ظاهر اولیه اش است. این دستگاه دارای 300 ملودی و نمایش نور همزمان با آن است و علاوه بر این از یک موتور همگام ساز صوتی نیز برخوردار شده است. Blipblox همچنین دارای ورودی MIDI برای استفاده از صفحه کلید یا سایر لوازم جانبی بر روی آن است و از خروجی یک چهارم اینچی نیز برخوردار شده است. منبع تامین نیروی این اسباب بازی 3 باتری قلمی با اتصال به برق با استفاده از کابل یو اس بی است.

منبع:ایتنا به نقل از  engadget