هوش مصنوعی با کارکردی جدیددر خدمت کاربران
با این سیستم یوتیوبرها می‌توانند برای آن دسته از طرفداران خود که برای درک صحبت‌هایشان به زیرنویس کلیپ‌ها متکی هستند، نسخه‌های ترجمه شده بسازند،یامراکز تماس نیز می‌توانند روبات‌های چت ویژه‌ای ایجادکننده که از زبان‌های متعدد پشتیبانی می‌کند.
  شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷:۲۳
راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
  دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۱:۳۵
اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
  جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۴:۴۲
سیستم‌عامل Hongmeng OS 2.0 رونمایی شد
وانگ چنگ‌لو؛ رئیس دپارتمان نرم‌افزاری هواوی:امروزه ما برای پیشی گرفتن در زمینه ساخت اکوسیستم مبتنی بر تلفن‌همراه و حوزه صنعت ارتباطات به فرصتی فوق‌العاده دست یافته‌ایم وچشم‌اندازهای بسیار بزرگی پیش روی ما قرار دارند.”
  دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۵:۰۵
هوشمند سازی مدارس سرعت می گیرد
ما برای تشویق کسب و کارها و استارتاپ‌ها به جهت ورود به حوزه خدمات و محتوای آموزشی، اعطای وام را در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین اختصاص فضای کاری مشترک نیز برای رشد و شکوفایی شرکت‌های نوپا در دستور کار قرار گرفته است.
  جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳:۳۶
رشدسرمایه گذاری در حوزه"هوش مصنوعی"
آمریکا مدعی ساخت اینترنت کوانتومی و تبدیل شدن به یک ابرقدرت فنی است. بررسی‌های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا نیزدر سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری خواهد داشت.
  سه‌شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۵۴:۵۲