استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
  چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۲۱:۲۳
غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
  یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵:۴۳
خانه‌های هوشمندِ پایدار وبه‌هم پیوسته
کیلومترها دورتر از سیلیکون ولی "خانه‌های هوشمند پایدار" در دستور کار شرکت‌هایی مانند خودروساز ژاپنی هوندا قرارگرفته‌اند.دو مدل از این خانه‌ها، یکی در کالیفرنیای آمریکا و دیگری در سایتامای ژاپن ساخته شده‌اند.
  یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴:۳۶
غول های فناوری چگونه درآمد کسب می کنند
شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایالات متحده آمریکا موسوم به آگفام (آمازون، گوگل، فیس بوک، اپل و مایکروسافت) در عرصه فضای مجازی داخلی و بین المللی، الگوهای تجاری مختلفی را برای درآمدزایی، مد نظر قرار داده اند.
  شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۹:۱۵
فناوری NFC،ویژگی ها وکاربردها
از جمله کاربردهای NFC می توان به تلفن های همراه، PDA ها، رایانه‌های شخصی، پایانه‌های فروش نقدی (POS)، پارکو متر، دستگاه‌های خودپرداز، انتقال داده در فواصل نزدیک بین دستگاه‌هایی نظیر دوربین‌های دیجیتال و تلفن‌های همراه و غیره اشاره کرد.
  چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۴:۲۷
تراشه‌ی اپل سیلیکون (M1)،بالاتر از انتظار اپل
معاون بخش سخت افزاراپل:در طی فرآیند توسعه‌ مشخص شد که تراشه بیش از آنچه انتظارش را داشتیم، کارایی دارد. تیم‌های توسعه پرشور و باهیجان به کار روی تراشه ادامه می دادند و دائم با فشار بیشتری به دنبال بهینه کردن هرچه بیشتر آن بودند.
  پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۶:۱۱
چالش مطلوبیت در فضای مجازی
شبکه ملی اطلاعات که ازالزامات قانونی در حوزه فضای مجازی کشور به شمار می رود،بستری است امن، پیشرفته و متکی به جدیدترین فناوری های نوین و بومی برای تحقق فضای مجازی براساس ارزش های والای اسلامی-ایرانی جهت رسیدن به اهداف چشم انداز ایران 1404.
  سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹:۰۱
قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل
البته گمانه‌زنی در رابطه با آیفون 13 بسیار زود است اما اطلاعاتی که هم‌اکنون به دست آمده است حاکی از آن است که احتمالا فناوری تاپ آی‌دی دوباره به آیفون‌ها بازخواهد گشت و این بار این سنسور با صفحه‌نمایش ادغام خواهد شد.
  پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۹:۲۷
شبکه ملی اطلاعات ،گرفتار سهل انگاری همه دست اندرکاران
ناظران عدد تحقق شبکه ملی اطلاعات را ۳۰ تا ۳۵ درصد و مجریان ۶۰ تا ۷۰ درصد اعلام می‌کنند. کاربران این شبکه نیز به دلیل مقایسه شبکه ملی اطلاعات کشورمان با دیگر شهرهای دنیا آن را ضعیف می‌دانند.
  چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸:۱۳