۲۰۱۹، سال اینترنت ۵G

کوالکام در نخستین روز از آغاز به‌کار رسمی نمایشگاه علم و فناوری CES ۲۰۱۹ لاس وگاس از عرضه بیش از ۳۰ دستگاه مبتنی بر فناوری شبکه ۵G خبر داد.

شرکت کوالکام به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تراشه‌سازی در جهان در جریان نمایشگاه لاس وگاس به تازگی اعلام کرده است که بالغ بر ۳۰ دستگاه مبتنی بر فناوری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G در سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه و ارائه خواهد شد.

این شرکت همچنین خاطرنشان کرده است که سال ۲۰۱۹ سال اینترنت ۵G خواهد بود و دستگاه‌های متعددی در سال جاری میلادی عرضه می‌شوند که همگی به این فناوری تجهیز شده‌اند. بر اساس گفته‌های کوالکام، این شرکت توانسته است تقریبا تمامی قراردادهای تراشه مربوط به فناوری اینترنت ۵G در سال ۲۰۱۹ را با موفقیت به امضا برساند. 

اینتل به‌عنوان بزرگ‌ترین رقیب شرکت کوالکام، نیز پیش‌تر از ساخت و تولید مودم‌های اینترنت ۵G سخن گفته بود که حالا اخیرا در کنفرانس خود از افزایش تلاش‌های خود درخصوص توسعه این فناوری خبر داده است.

بر اساس گزارش وب‌سایت venturebeat، با توجه به آنکه کارشناسان و تحلیلگران قبل از آغاز به‌کار نمایشگاه CES ۲۰۱۹  نیز پیش‌بینی کرده بودند که اینترنت ۵G یکی از محورهای اصلی و کلیدی معرفی محصولات شرکت‌های مختلف در جریان این نمایشگاه خواهد بود، بنابراین به نظر می‌رسد ادعای کوالکام نیز بی‌اساس نبوده و دستگاه‌های مذکور که قرار است از فناوری شبکه ۵G پشتیبانی کنند، از تراشه و مودم‌های کوالکام استفاده خواهند کرد.

 سامسونگ نیز پیش‌تر اعلام کرده بود که تراشه و مودم‌های اختصاصی ۵G خود را توسعه داده است که البته به نظر تراشه و سخت‌افزارهای مودم ۵G توسعه داده شده توسط کوالکام سازگاری و تناسب بهتری با شبکه نسل پنجم اینترنت همراه در ایالات‌متحده آمریکا داشته باشد.

منبع:ایسنا 

  نظرات

  نگاه خریداران!
  بازاریابی و بازارسازی
  نگاه خریداران!
  در حالی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال افزایش قابلیت‌های تکنولوژیکی محصولات خود برای بازاریابی بیشتر هستند،خریداران اما نگاه متفاوتی دارند.
    2019-02-22 07:40:00
  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00