مردم عادی درک نمی‌کنند که شاهد رقابتی میان سیاست و فناوری هستیم و فناوری در آستانه پیروزی در این رقابت است

به‌تازگی "آنتونیو مارتینز"  مدیر سابق شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرده است که در سی سال آینده شاهد مخاطرات زیادی، شاید در حد نابود شدن جوامع بشری به‌واسطه رشد بی‌رویه فناوری خواهیم بود.

 آنتونیو مارتینز نام بزرگی در سیلیکون ولی محسوب شده و نکته جالب اینکه علیرغم ترک فیس‌بوک، همچنان مورد توجه رسانه‌ها قرار دارد.در این میان به‌تازگی او در مصاحبه‌ای پرسرو و صدا اعلام نموده که بشر با رویکرد ویژه‌ای که به‌ منظور توسعه فناوری اتخاذ کرده است -در عمل- در حال نابود کردن آینده خود بوده و احتمال دارد جوامع بشری به‌زودی سقوط را تجربه نمایند.
مارتینز که نگاه بدبینانه‌ای به تکنولوژی دارد، معتقد است که استفاده بی‌رویه از تلفن‌های همراه هوشمند انسان‌ها را به ماشین‌ها وابسته کرده است و از سوی دیگر با توجه به عرضه قریب‌الوقوع خودروهای بدون راننده نیز می‌توان انتظار داشت که نسل بشر به چرخه‌ای از طغیان، درگیری و ناامیدی وارد شود.

او همچنین معتقد است که هوش مصنوعی و صنایع روباتیک در حال نابود کردن بازار کار انسان‌ها هستند و به‌زودی انسان‌ها بر اثر کمبود شدید کار با مشکلاتی بزرگ در سطح جوامع مختلف روبرو خواهند شد.
بدین‌ترتیب او پیش‌بینی می‌کند که در طول سی سال آینده، سطح بیکاری به‌واسطه فناوری به‌اندازه‌ای بالا خواهد رفت که جوامع بزرگ شروع به از هم پاشیدن خواهند کرد.
مارتینز دراین‌باره می‌گوید: «هر بار که کسی خارج از چرخه سیلیکون ولی را می‌بینم، به این فکر می‌کنم که ده‌ها شرکت بزرگ به‌صورت دیوانه‌وار در حال تلاش هستند تا او از کار بیکار شود. تا سی سال آینده نیمی از جمعیت کره زمین دیگر شغلی برای خود نخواهند داشت و این امر به انقلاب‌های درونی جامعه‌ها منتهی خواهد شد.»
او در پایان سخنان خود گفت: «مردم عادی درک نمی‌کنند که شاهد رقابتی میان سیاست و فناوری هستیم و فناوری در آستانه پیروزی در این رقابت است. فناوری به‌اندازه‌ای از ما پیش است که پیش از اینکه بخواهیم درک کنیم می‌تواند کارهایمان را از ما گرفته و اقتصاد جهانی را به‌زانو دربیاورد.»

منبع: شبکه خبری ICTPRESS

  نظرات

  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  اینترنت
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  تاخیر پایین‌تر و ظرفیت بالاتر به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند به قدری سریع با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند که خودمختاری کامل آن‌ها میسر می‌شود.
    2018-02-13 12:01:00
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  رسانه های اجتماعی
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  فیس بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال ۲۰۱۲ تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از ۸۴۵ میلیون به بیش از ۲ میلیارد و ۱۳ میلیون کاربر افزایش داده است.
    2018-02-13 07:41:00