توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی

 
محققان آزمایشگاه علوم رایانه‌ای و هوش مصنوعی مرکز تحقیقاتی MIT به تازگی موفق به طراحی سیستمی شده‌اند که می‌تواند به تنهایی به تولید پهپادها، روبات‌ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی کاربردی بپردازد.
این سازه که LaserFactory نام دارد در واقع یک برش دهنده لیزی است که از یک ست آپ دو بخشی  شامل بسته نرم‌افزار برای طراحی دستگاه‌ها و یک ماشین برای ساختن آنها تشکیل شده است. کاربران می‌توانند با اجزای لایبرری این سیستم دستگاهی طراحی کرده، به آنها خطوطی الکتریکی مورد نیاز برای یک صفحه مداری را افزوده و در نهایت با ویرایشگر دو بعدی اصلاحاتی را روی آن انجام بدهند.
 

 پس از پایان این مرحله، نرم‌افزار سیستم یاد شده دستورالعمل ساخت سازه طراحی شده را به LaserFactory می‌فرستد.جالب است بدانید که این سیستم علاوه بر برش دهنده لیزری از دستگاهی بهره مند شده است که مدارها را چاپ گرفته و اجرا را به یکدیگر وصل می‌کند.
به این ترتیب دستگاه LaserFactory پس از برش اشکال مورد نیاز، خطوط نقره فامی را برای ردیابی مدار به آن اضافه کرده، اجزا را سر جای خود قرار داده و به این ترتیب دستگاه تکمیل می‌شود. در ویدیوهای منتشر شده از این پروژه تحقیقاتی، پهپادی که توسط LaserFactory ساخته شده بود توانست پرواز کاملا مسلطی داشته باشد.
ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد. طراحان و سازندگان این سیستم می‌توانند از آن به منظور دسترسی سریع به طرح مفهومی محصولات الکترونیکی نظیر پوشیدنی‌ها و گجت‌های تاشو استفاده کنند.
محققان تصمیم دارند که LaserFactory را با بهبود کیفیت مدار‌های ایجاد شده افزایش بدهند تا بتوانند از آن برای ساخت دستگاه‌های پیچیده‌تر و متراکم‌تر استفاده کنند. این تیم همچنین در تلاش است تا این سیستم را برای ساخت اشکال سه بعدی دقیق‌تر ارتقا بدهد.

منبع:ایتنا و به نقل از  engadget

    نظرات

    بهره وری درمزرعه هوشمند
    نوآوری
    بهره وری درمزرعه هوشمند
    این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
      2021-04-20 12:33:00
    عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
    نوآوری
    عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
    در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
      2021-04-19 11:57:00
    امپراطوری مایکروسافت
    شرکت ها و برندها
    امپراطوری مایکروسافت
    لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
      2021-04-18 09:43:00
    تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
    نوآوری
    تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
    محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
      2021-04-15 09:44:00
    جهش فناوری در ویرایش ژن
    فناوریهای برتر
    جهش فناوری در ویرایش ژن
    "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
      2021-04-14 10:12:00
    افراد موفق چگونه می اندیشند
    شخصیت ها
    افراد موفق چگونه می اندیشند
    همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
      2021-03-27 21:22:08