سایتی برای معرفی جای پارک به دیگران

به‌تازگی در شهر کانزاس سیتی از ایالت میزوری، کیوسک‌هایی در معابر قرار داده‌شده‌اند که قادر به تعامل و تبادل اطلاعات هستند.

در پی این اقدام سه‌شنبه گذشته نیز وب سایتی راه‌اندازی شد که جریان ترافیک مسیرهای سواره و پارکینگ‌های موجود را به مراجعین گزارش می‌کند.

نبود فضای پارک کافی، یکی از مشکلات رایج در مناطق شلوغ شهری است. گاه زمان زیادی را برای پیدا کردن جای پارک صرف می‌کنیم و از قرارهای مهم خود بازمی‌مانیم.

هدف از این پروژه فقط اجرا یک طرح جذاب نبوده؛ بلکه طراحان به دنبال بهبود کیفیت زندگی ساکنان شهر بوده‌اند. در آینده‌ای نزدیک، این شهر قادر خواهد بود تا داده جمع‌آوری‌شده از سنسورها را در تصمیم‌گیری‌های مربوط به معابر، مجاری آب و فاضلاب، و باقی زیرساخت‌های شهری به کار بندد.

این داده‌ها می‌توانند به هنگام وقوع شرایط خاص، راهکارهای مناسبی ارائه کنند. به‌طور مثال اگر بنا به هر دلیلی یکی از معابر بندآمده باشد، مسیر جایگزین را پیشنهاد کرده و ترافیک را به آن‌سو هدایت می‌کند.

اگر از بسته بودن معابر، یا نبود حتی یک جای پارک آگاه باشیم؛ میان خیابان‌ها سرگردان نمی‌شویم و به‌ شدت ترافیک دامن نمی‌زنیم.

گفته می‌شود که به‌زودی کیوسک‌های هوشمند بیشتری در مسیرهای اتوبوس این شهر نصب خواهد شد تا امکان مقایسه در این محدوده نیز فراهم شود.

به نقل از: kcur

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارتاپ ها
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارت‌آپ‌هایی که شکست می‌خورند، سرمایه‌هایی که هدر می‌روند، عمرهایی که تلف می‌شوند...شور عشق به استارت‌آپ... آیا شور آن درآمده است!؟
    2018-09-30 07:07:00
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  اینترنت
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  به نظر می‌رسد تقابل و جنگ تجاری میان چین و آمریکا به حوزه فناوری ارتباطات و تکنولوژی نیز کشانده شده و شرکت‌های فعال در این زمینه را نیز به زودی درگیر خود خواهد کرد.
    2018-09-30 07:04:00