سایتی برای معرفی جای پارک به دیگران

به‌تازگی در شهر کانزاس سیتی از ایالت میزوری، کیوسک‌هایی در معابر قرار داده‌شده‌اند که قادر به تعامل و تبادل اطلاعات هستند.

در پی این اقدام سه‌شنبه گذشته نیز وب سایتی راه‌اندازی شد که جریان ترافیک مسیرهای سواره و پارکینگ‌های موجود را به مراجعین گزارش می‌کند.

نبود فضای پارک کافی، یکی از مشکلات رایج در مناطق شلوغ شهری است. گاه زمان زیادی را برای پیدا کردن جای پارک صرف می‌کنیم و از قرارهای مهم خود بازمی‌مانیم.

هدف از این پروژه فقط اجرا یک طرح جذاب نبوده؛ بلکه طراحان به دنبال بهبود کیفیت زندگی ساکنان شهر بوده‌اند. در آینده‌ای نزدیک، این شهر قادر خواهد بود تا داده جمع‌آوری‌شده از سنسورها را در تصمیم‌گیری‌های مربوط به معابر، مجاری آب و فاضلاب، و باقی زیرساخت‌های شهری به کار بندد.

این داده‌ها می‌توانند به هنگام وقوع شرایط خاص، راهکارهای مناسبی ارائه کنند. به‌طور مثال اگر بنا به هر دلیلی یکی از معابر بندآمده باشد، مسیر جایگزین را پیشنهاد کرده و ترافیک را به آن‌سو هدایت می‌کند.

اگر از بسته بودن معابر، یا نبود حتی یک جای پارک آگاه باشیم؛ میان خیابان‌ها سرگردان نمی‌شویم و به‌ شدت ترافیک دامن نمی‌زنیم.

گفته می‌شود که به‌زودی کیوسک‌های هوشمند بیشتری در مسیرهای اتوبوس این شهر نصب خواهد شد تا امکان مقایسه در این محدوده نیز فراهم شود.

به نقل از: kcur

  نظرات

  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00
  آینده مبهم اپل در چین
  اقتصاد
  آینده مبهم اپل در چین
  تاثیر جنگ تجاری و همچنین تنش‌های سیاسی میان چین و ایالات متحده آمریکا بر اپل سنگین وچالش بر انگیز است.
    2019-01-30 08:09:00