سایتی برای معرفی جای پارک به دیگران

به‌تازگی در شهر کانزاس سیتی از ایالت میزوری، کیوسک‌هایی در معابر قرار داده‌شده‌اند که قادر به تعامل و تبادل اطلاعات هستند.

در پی این اقدام سه‌شنبه گذشته نیز وب سایتی راه‌اندازی شد که جریان ترافیک مسیرهای سواره و پارکینگ‌های موجود را به مراجعین گزارش می‌کند.

نبود فضای پارک کافی، یکی از مشکلات رایج در مناطق شلوغ شهری است. گاه زمان زیادی را برای پیدا کردن جای پارک صرف می‌کنیم و از قرارهای مهم خود بازمی‌مانیم.

هدف از این پروژه فقط اجرا یک طرح جذاب نبوده؛ بلکه طراحان به دنبال بهبود کیفیت زندگی ساکنان شهر بوده‌اند. در آینده‌ای نزدیک، این شهر قادر خواهد بود تا داده جمع‌آوری‌شده از سنسورها را در تصمیم‌گیری‌های مربوط به معابر، مجاری آب و فاضلاب، و باقی زیرساخت‌های شهری به کار بندد.

این داده‌ها می‌توانند به هنگام وقوع شرایط خاص، راهکارهای مناسبی ارائه کنند. به‌طور مثال اگر بنا به هر دلیلی یکی از معابر بندآمده باشد، مسیر جایگزین را پیشنهاد کرده و ترافیک را به آن‌سو هدایت می‌کند.

اگر از بسته بودن معابر، یا نبود حتی یک جای پارک آگاه باشیم؛ میان خیابان‌ها سرگردان نمی‌شویم و به‌ شدت ترافیک دامن نمی‌زنیم.

گفته می‌شود که به‌زودی کیوسک‌های هوشمند بیشتری در مسیرهای اتوبوس این شهر نصب خواهد شد تا امکان مقایسه در این محدوده نیز فراهم شود.

به نقل از: kcur

  نظرات

  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  جامعه
  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  تکنولوژی شهر هوشمند اجازه می‌دهد تا مقامات یک شهر با جامعه و زیرساخت‌های شهری و نظارت بر آنچه اتفاق می‌افتد و آنچه در حال تحول است، تعامل مستقیم پیدا کنند.
    2018-12-13 18:46:00
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00