شنيدني هائي از بزرگان فناوري در بازه سني19 تا 21 سالگي!

همان طور که می‌دانید که یکی از راه‌های ترقی افراد و پیمودن مسیر موفقیت، کسب تحصیلات عالیه است. اما در این میان هستند کسانی که ثابت کرده‌اند بدون تحصیلات عالیه هم می‌توان به موفقیت‌های بزرگ و چشمگیر رسید. البته نمی‌توان منکر تلاش و کوشش و شوق و اشتیاق این افراد در رسیدن به هدفشان شد، تلاشی که توانسته تا حد زیادی نداشتن تحصیلات عالیه را در آنان جبران نماید.

پر واضح است كه هيچ كس منكر جايگاه وارزش علم آموزي ونقش آن در رشد وتكامل بشري ودستيابي به پيشرفت هاي مستمر وموفقيت هاي روز افزون نبوده ونيست.شايد آنچه در اين ميان بيشتردر بوته نقد قرار مي گيرد مدرك گرائي واصرار هاي غير متعارف براصالت مدارك بي پشتوانه است.

نكته ديگري كه محل تذكر است اينكه شايد نوجوان وجوان ماهم افكار وانديشه هاي سازنده اي در ذهن داشته باشد واصرار بيش از حد وفشار بي مورد ما بر ادامه تحصيل كلاسيك وكسب مدارك عاليه نه تنها ثمري ندهد، بلكه مانعي در مسير رشد هدفمند و به بار نشستن ظرفيت هاي خدادادي او باشد.

در هند، والدین و اکثر بچه‌ها الویت بسیار بالایی برای تحصیل قائل هستند. بهرحال، دنیای کارآفرینان عرصه فناوری به ما آموخته است که شما برای كسب جايگاه هاي بالاي مادي و... همیشه نیاز به بهترین مدارک تحصیلی ندارید. در خصوص فناوری می‌توان به نمونه‌های زیادی اشاره کرد که توانسته‌اند با توسعه محصولات و سرویس‌های جدید طوفانی را در دنیا به راه بیاندازند.

بهترین نمونه‌های این عرصه بیل گیتس و مارک زاکربرگ هستند که هرگز تحصیلات خود را به آخر نرساندند و بهترین دانشگاه‌ها را رها کردند تا شرکت‌های خودشان را راه‌اندازی کنند تا نه فقط میلیون‌ها بلکه میلیاردها دلار بدست بیاورند.

گرچه تحصیل نقش بسیار مهمی در جهان امروزی دارد، اما می‌خواهیم 8 شخصیت بسیار مهم در عرصه فناوری را معرفی کنیم که استثناً بدون ادامه تحصیل و کسب مدارج دانشگاهی بسیار موفق عمل کرده‌اند:

استیو جابز- اپل

استیو جابز در سن 19 سالگی ترک تحصیل کرد تا اپل امروزی را بسازد. حیف که سرطان نیروش را گرفته بود، با این حال نتوانست جلوی او را در خلق پدیده‌هایی همچون آی‌پاد یا آی‌فون بگیرد، اما در نهایت تسلیم این بیماری شد.

بیل گیتس- مایکروسافت

ثروتمندترین مرد جهان در سن 20 سالگی دانشگاه را رها کرد و مایکروسافت را به یک برند سیستم‌عامل پیشرو در رایانه‌‌های شخصی و لپ‌تاپ تبدیل نمود. تا به امروز این سیستم عامل رایج‌ترین و کاربردی‌ترین سیستم عامل رایانه‌ای است.

مارک زاکربرگ- فیس بوک

اگر فیلم شبکه‌ اجتماعی (The Social Network) را دیده باشید، پس با آنچه که مارک زاکربرگ هنگام حضورش در هاروارد انجام داده، آشنایی دارید. او بزرگترین شبکه اجتماعی را در قالب فیس بوک ساخت. این میلیاردر در سن 20 سالگی دانشگاه را رها کرد.

تراویس کالانیک- اوبر

اوبر (Uber) سرویسی نیست که فقط در ایالات متحده کاربرد داشته باشد. کشورهایی همچون هند و استرالیا هم از اوبر استفاده می‌کنند. دیگر لازم نیست افراد به دنبال تاکسی باشند، آن‌ها با اوبر تماس می‌گیرند و به نزدیکترین راننده‌ای که در آن موقعیت قرار دارد مرتبط می‌شوند و تراویس همان فردی که در سن 21 سالگی  دانشگاه را رها کرد، مسئول شکل گرفتن این فرهنگ است.

ایوان ویلیامز- توییتر

خوب توییت کنید، مردم هم دنبال خواهند کرد.

ایوان زمانی که فقط 20 سال داشت تحصیل را رها کرد و سخت کار کرد تا این که توانست با ساختن  پلتفرم اجتماعی وب (توییتر) که محبوبیت زیادی دارد، میلیاردها دلار به جیب بزند.

لری الیسون- اوراکل    

الیسون زمانی که فقط 20 سال داشت تمرکزش را از تحصیل به کار معطوف کرد. او توانست با موفقیت، شرکت اوراکل را که یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری جهان است راه‌اندازی کند و در حال حاضر یک میلیاردر است.

مایکل- دل

جهان، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی ساخت شرکت او را بسیار دوست دارد. او در سن 19 سالگی تحصیل را رها کرد و روی هدفش تمرکز و کار کرد، او می‌خواست برندی را بسازد تا بتواند هر چیزی را از دسکتاپ‌ گرفته تا سرور به جهان عرضه نماید.

جان کوم- واتس اپ

همه می‌دانند که فیس بوک سرویس واتس اپ را به قیمت چندین میلیارد دلار خریداری کرد. جان کوم خالق واتس اپ هنگام ترک دانشگاه فقط 21 سال داشت.

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00