شنيدني هائي از بزرگان فناوري در بازه سني19 تا 21 سالگي!

همان طور که می‌دانید که یکی از راه‌های ترقی افراد و پیمودن مسیر موفقیت، کسب تحصیلات عالیه است. اما در این میان هستند کسانی که ثابت کرده‌اند بدون تحصیلات عالیه هم می‌توان به موفقیت‌های بزرگ و چشمگیر رسید. البته نمی‌توان منکر تلاش و کوشش و شوق و اشتیاق این افراد در رسیدن به هدفشان شد، تلاشی که توانسته تا حد زیادی نداشتن تحصیلات عالیه را در آنان جبران نماید.

پر واضح است كه هيچ كس منكر جايگاه وارزش علم آموزي ونقش آن در رشد وتكامل بشري ودستيابي به پيشرفت هاي مستمر وموفقيت هاي روز افزون نبوده ونيست.شايد آنچه در اين ميان بيشتردر بوته نقد قرار مي گيرد مدرك گرائي واصرار هاي غير متعارف براصالت مدارك بي پشتوانه است.

نكته ديگري كه محل تذكر است اينكه شايد نوجوان وجوان ماهم افكار وانديشه هاي سازنده اي در ذهن داشته باشد واصرار بيش از حد وفشار بي مورد ما بر ادامه تحصيل كلاسيك وكسب مدارك عاليه نه تنها ثمري ندهد، بلكه مانعي در مسير رشد هدفمند و به بار نشستن ظرفيت هاي خدادادي او باشد.

در هند، والدین و اکثر بچه‌ها الویت بسیار بالایی برای تحصیل قائل هستند. بهرحال، دنیای کارآفرینان عرصه فناوری به ما آموخته است که شما برای كسب جايگاه هاي بالاي مادي و... همیشه نیاز به بهترین مدارک تحصیلی ندارید. در خصوص فناوری می‌توان به نمونه‌های زیادی اشاره کرد که توانسته‌اند با توسعه محصولات و سرویس‌های جدید طوفانی را در دنیا به راه بیاندازند.

بهترین نمونه‌های این عرصه بیل گیتس و مارک زاکربرگ هستند که هرگز تحصیلات خود را به آخر نرساندند و بهترین دانشگاه‌ها را رها کردند تا شرکت‌های خودشان را راه‌اندازی کنند تا نه فقط میلیون‌ها بلکه میلیاردها دلار بدست بیاورند.

گرچه تحصیل نقش بسیار مهمی در جهان امروزی دارد، اما می‌خواهیم 8 شخصیت بسیار مهم در عرصه فناوری را معرفی کنیم که استثناً بدون ادامه تحصیل و کسب مدارج دانشگاهی بسیار موفق عمل کرده‌اند:

استیو جابز- اپل

استیو جابز در سن 19 سالگی ترک تحصیل کرد تا اپل امروزی را بسازد. حیف که سرطان نیروش را گرفته بود، با این حال نتوانست جلوی او را در خلق پدیده‌هایی همچون آی‌پاد یا آی‌فون بگیرد، اما در نهایت تسلیم این بیماری شد.

بیل گیتس- مایکروسافت

ثروتمندترین مرد جهان در سن 20 سالگی دانشگاه را رها کرد و مایکروسافت را به یک برند سیستم‌عامل پیشرو در رایانه‌‌های شخصی و لپ‌تاپ تبدیل نمود. تا به امروز این سیستم عامل رایج‌ترین و کاربردی‌ترین سیستم عامل رایانه‌ای است.

مارک زاکربرگ- فیس بوک

اگر فیلم شبکه‌ اجتماعی (The Social Network) را دیده باشید، پس با آنچه که مارک زاکربرگ هنگام حضورش در هاروارد انجام داده، آشنایی دارید. او بزرگترین شبکه اجتماعی را در قالب فیس بوک ساخت. این میلیاردر در سن 20 سالگی دانشگاه را رها کرد.

تراویس کالانیک- اوبر

اوبر (Uber) سرویسی نیست که فقط در ایالات متحده کاربرد داشته باشد. کشورهایی همچون هند و استرالیا هم از اوبر استفاده می‌کنند. دیگر لازم نیست افراد به دنبال تاکسی باشند، آن‌ها با اوبر تماس می‌گیرند و به نزدیکترین راننده‌ای که در آن موقعیت قرار دارد مرتبط می‌شوند و تراویس همان فردی که در سن 21 سالگی  دانشگاه را رها کرد، مسئول شکل گرفتن این فرهنگ است.

ایوان ویلیامز- توییتر

خوب توییت کنید، مردم هم دنبال خواهند کرد.

ایوان زمانی که فقط 20 سال داشت تحصیل را رها کرد و سخت کار کرد تا این که توانست با ساختن  پلتفرم اجتماعی وب (توییتر) که محبوبیت زیادی دارد، میلیاردها دلار به جیب بزند.

لری الیسون- اوراکل    

الیسون زمانی که فقط 20 سال داشت تمرکزش را از تحصیل به کار معطوف کرد. او توانست با موفقیت، شرکت اوراکل را که یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری جهان است راه‌اندازی کند و در حال حاضر یک میلیاردر است.

مایکل- دل

جهان، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی ساخت شرکت او را بسیار دوست دارد. او در سن 19 سالگی تحصیل را رها کرد و روی هدفش تمرکز و کار کرد، او می‌خواست برندی را بسازد تا بتواند هر چیزی را از دسکتاپ‌ گرفته تا سرور به جهان عرضه نماید.

جان کوم- واتس اپ

همه می‌دانند که فیس بوک سرویس واتس اپ را به قیمت چندین میلیارد دلار خریداری کرد. جان کوم خالق واتس اپ هنگام ترک دانشگاه فقط 21 سال داشت.

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00