ایرباس و زیمنس هم اندیشه با تسلا ،هم گام با طبیعت

در حال حاضر بخش عمده‌ای از پروازهای روزانه با استفاده از هواپیماهایی صورت می‌گیرد که از سوخت استفاده می‌کنند. اما شرکت‌های ایرباس و زیمنس اعلام کرده‌اند که قصد دارند با همکاری یکدیگر به تولید هواپیماهای الکتریکی بپرازند. این دو شرکت تصمیم دارند تا سال 2030 میلادی هواپیماهای کوچکی را بسازند که نیروی مورد نیاز آنها توسط برق تامین می‌شود.

به این ترتیب در آینده‌ای نه چندان دور هواپیماها دیگر نیازی به مصرف سوخت ندارند و با استفاده از نیروی برق شارژ می‌شوند. هر دوی این شرکت‌ها امید دارند که بتوانند عملیاتی بودن طرح خود را تا سال 2030 به نمایش بگذارند و به همین منظور تیمی شامل 200 نفر از کارشناسان این حوزه را برای کار در این پروژه گرد هم آورده‌اند. البته لازم به ذکر است که ایرباس و زیمنس اولین شرکت‌هایی نیستند که به فکر ساخت چنین هواپیماهایی افتاده اند.

چند ماه قبل بود که ایلان ماسک مدیر عامل تسلا از علاقه خود برای ساخت یک هواپیمای الکتریکی خبر داد. ایده ساخت چنین هواپیمایی از مدت‌ها قبل ذهن او را در گیر کرده است اما ماسک اعلام کرد که تا به امروز زمان کافی برای پیاده سازی تصمیم خود را نداشته است. واضح است که تا زمان روی کار آمدن هواپیماهای تمام الکتریک تجاری فاصله زیادی داریم اما همین اولین قدم‌ها نیز بسیار امیدوار کننده هستند زیرا هر روز خبرهای مختلفی را درباره به خطر افتادن منابع طبیعی و نگرانی‌های زیست محیطی می‌شنویم.

تام اندرس، مدیر عامل گروه ایرباس در این زمینه گفت: "ما معتقدیم که تا سال 2030 میلادی می‌توان هواپیماهای مسافرتی با ظرفیت 100 صندلی را به سیستم‌های هیبریدی به عنوان نیروی محرکه تجهیز کرد و ما قصد داریم شرایط عملیاتی بودن این ایده را با شرکای در سطح جهانی همچون شرکت زیمنس تست کنیم."

منبع: تک شات

  نظرات

  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  تازه های کسب و کار
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  نرم‌افزار Teams قابلیت‌های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از آنها ویژگی‌ جدیدی به نام 'Dynamic 911' است که تماس‌های شمارا به نزدیک‌ترین اپراتور جهت‌دهی می‌کند و به‌ این‌ ترتیب می‌توانید با اطمینان خاطر این نرم‌افزار را به سرویس تلفن اصلی‌تان تبدیل کنید.
    2019-08-06 15:49:55
  روایتی از آینده
  دانش روز
  روایتی از آینده
  اگر تنها 40 درصد خودروهای شهر منهتن از نوع خودروی خودران باشند، هکرها با دست‌کاری نیمی از آن‌ها می‌توانند به‌طورکلی شهر را مختل کنند.
    2019-08-02 15:34:00
  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48