دستاوردهای گوگل در مسیر توسعه پاک

 

گوگل می‌گوید به دنبال دستیابی زودهنگام به اهداف اولیه خود حالا در نظر دارد که محدودیت‌ها را جابه‌جا کرده و تا سال 2025 کارهای مهم‌تری انجام دهد.

به‌دنبال موفقیت در استفاده از مواد بازیافتی در محصولات گوگل، این شرکت حالا در پی برداشتن قدم‌های بعدی در این مسیر است. اهالی ماونتین ویو این بار اعلام کرده‌اند که قصد دارند رفته‌رفته میزان استفاده از مواد بازیافتی را افزایش داده و تا سال ۲۰۲۵ پلاستیک را از بسته‌بندی محصولات خود حذف کنند.

گوگل در پستی در وبلاگ خود به تشریح برنامه توسعه پایدارش پرداخته است. این شرکت می‌گوید آن‌ها دو سال زودتر از موعد مقرر در سال ۲۰۲۲ به هدف استفاده از مواد بازیافتی در تمامی محصولات خود دست یافته‌اند. طبق ادعای گوگل، پیکسل ۵ به‌طور ۱۰۰ درصدی از آلومینیوم بازیافتی ساخته شده است. به‌علاوه، محصولات Nest از جمله Nest Audio و Nest Thermostat هم به ترتیب دارای ۷۰ درصد پارچه آکوستیکی و ۷۵ درصد پلاستیک بازیافتی هستند.

این شرکت حالا در طرح جدید خود می‌خواهد میزان پلاستیک تمام محصولاتش را تا سال ۲۰۲۵ به ۵۰ درصد پلاستیک بازیافتی برساند. گوگل مدعی است که هدف آن‌ها خیلی بالاتر از استانداردهای بازار است، و آن‌ها برای دستیابی به این هدف می‌خواهند تا جای ممکن از موارد بازیافتی استفاده کنند. این شرکت همچنین احساس می‌دهد که زباله‌های حاصل از فرآیند تولید نیز باید کنترل شوند. به همین منظور، گوگل در نظر دارد که تا سال ۲۰۲۲ گواهی UL 2799 را دریافت کند. این گواهی نشانگر عدم تولید زباله‌هایی است که به محل‌های تخیله پسماند منتقل می‌شوند.

افزون بر تمام این‌ها، گوگل قصد دارد که تا سال ۲۰۲۵ بسته‌بندی محصولات خود را به‌صورت ۱۰۰ درصدی فاقد کربن کند. یعنی تا ۵ سال دیگر کل بسته‌بندی‌های این شرکت فاقد پلاستیک و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت خواهند بود. با این حال، فعلا مسیر درازی پیش روی این شرکت قرار گرفته چون باید با چالش‌های زیادی در زمینه لجستیک دست و پنجه نرم کنند.

منبع:https://www.shahrekhabar.com

  نظرات

  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51
  فرصت سازی کمپانی سونی
  بازی و سرگرمی
  فرصت سازی کمپانی سونی
  2021 سال بسیار هیجان انگیزی برای کنسول پلی استیشن 5 و دارندگان آن خواهد بود و به نظر می‌رسد که مسئولان کمپانی سونی، خود را برای روزهایی درخشان آماده می‌کنند.
    2020-12-30 09:12:38