دستاوردهای گوگل در مسیر توسعه پاک

 

گوگل می‌گوید به دنبال دستیابی زودهنگام به اهداف اولیه خود حالا در نظر دارد که محدودیت‌ها را جابه‌جا کرده و تا سال 2025 کارهای مهم‌تری انجام دهد.

به‌دنبال موفقیت در استفاده از مواد بازیافتی در محصولات گوگل، این شرکت حالا در پی برداشتن قدم‌های بعدی در این مسیر است. اهالی ماونتین ویو این بار اعلام کرده‌اند که قصد دارند رفته‌رفته میزان استفاده از مواد بازیافتی را افزایش داده و تا سال ۲۰۲۵ پلاستیک را از بسته‌بندی محصولات خود حذف کنند.

گوگل در پستی در وبلاگ خود به تشریح برنامه توسعه پایدارش پرداخته است. این شرکت می‌گوید آن‌ها دو سال زودتر از موعد مقرر در سال ۲۰۲۲ به هدف استفاده از مواد بازیافتی در تمامی محصولات خود دست یافته‌اند. طبق ادعای گوگل، پیکسل ۵ به‌طور ۱۰۰ درصدی از آلومینیوم بازیافتی ساخته شده است. به‌علاوه، محصولات Nest از جمله Nest Audio و Nest Thermostat هم به ترتیب دارای ۷۰ درصد پارچه آکوستیکی و ۷۵ درصد پلاستیک بازیافتی هستند.

این شرکت حالا در طرح جدید خود می‌خواهد میزان پلاستیک تمام محصولاتش را تا سال ۲۰۲۵ به ۵۰ درصد پلاستیک بازیافتی برساند. گوگل مدعی است که هدف آن‌ها خیلی بالاتر از استانداردهای بازار است، و آن‌ها برای دستیابی به این هدف می‌خواهند تا جای ممکن از موارد بازیافتی استفاده کنند. این شرکت همچنین احساس می‌دهد که زباله‌های حاصل از فرآیند تولید نیز باید کنترل شوند. به همین منظور، گوگل در نظر دارد که تا سال ۲۰۲۲ گواهی UL 2799 را دریافت کند. این گواهی نشانگر عدم تولید زباله‌هایی است که به محل‌های تخیله پسماند منتقل می‌شوند.

افزون بر تمام این‌ها، گوگل قصد دارد که تا سال ۲۰۲۵ بسته‌بندی محصولات خود را به‌صورت ۱۰۰ درصدی فاقد کربن کند. یعنی تا ۵ سال دیگر کل بسته‌بندی‌های این شرکت فاقد پلاستیک و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت خواهند بود. با این حال، فعلا مسیر درازی پیش روی این شرکت قرار گرفته چون باید با چالش‌های زیادی در زمینه لجستیک دست و پنجه نرم کنند.

منبع:https://www.shahrekhabar.com

  نظرات

  خانه‌های هوشمندِ پایدار وبه‌هم پیوسته
  اینترنت اشیاء و پوشیدنی
  خانه‌های هوشمندِ پایدار وبه‌هم پیوسته
  کیلومترها دورتر از سیلیکون ولی "خانه‌های هوشمند پایدار" در دستور کار شرکت‌هایی مانند خودروساز ژاپنی هوندا قرارگرفته‌اند.دو مدل از این خانه‌ها، یکی در کالیفرنیای آمریکا و دیگری در سایتامای ژاپن ساخته شده‌اند.
    2020-11-29 10:14:36
  غول های فناوری چگونه درآمد کسب می کنند
  بازاریابی و بازارسازی
  غول های فناوری چگونه درآمد کسب می کنند
  شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایالات متحده آمریکا موسوم به آگفام (آمازون، گوگل، فیس بوک، اپل و مایکروسافت) در عرصه فضای مجازی داخلی و بین المللی، الگوهای تجاری مختلفی را برای درآمدزایی، مد نظر قرار داده اند.
    2020-11-28 09:59:15
  فناوری NFC،ویژگی ها وکاربردها
  دانش روز
  فناوری NFC،ویژگی ها وکاربردها
  از جمله کاربردهای NFC می توان به تلفن های همراه، PDA ها، رایانه‌های شخصی، پایانه‌های فروش نقدی (POS)، پارکو متر، دستگاه‌های خودپرداز، انتقال داده در فواصل نزدیک بین دستگاه‌هایی نظیر دوربین‌های دیجیتال و تلفن‌های همراه و غیره اشاره کرد.
    2020-11-25 10:24:27
  تراشه‌ی اپل سیلیکون (M1)،بالاتر از انتظار اپل
  تازه های فناوری
  تراشه‌ی اپل سیلیکون (M1)،بالاتر از انتظار اپل
  معاون بخش سخت افزاراپل:در طی فرآیند توسعه‌ مشخص شد که تراشه بیش از آنچه انتظارش را داشتیم، کارایی دارد. تیم‌های توسعه پرشور و باهیجان به کار روی تراشه ادامه می دادند و دائم با فشار بیشتری به دنبال بهینه کردن هرچه بیشتر آن بودند.
    2020-11-19 09:26:11
  سرمایه گذاری استراتژیکی چین
  اقتصاد
  سرمایه گذاری استراتژیکی چین
  شبکه اینترنت نسل پنجم نقش مهمی در زمینه تثبیت سرمایه گذاری، ارتقاء بخش مصرف و افزایش نیروهای محرکه جدید در مسیر رشد و توسعه اقتصادی ایفا می کند.
    2020-11-18 10:00:57
  چالش مطلوبیت در فضای مجازی
  فضای مجازی
  چالش مطلوبیت در فضای مجازی
  شبکه ملی اطلاعات که ازالزامات قانونی در حوزه فضای مجازی کشور به شمار می رود،بستری است امن، پیشرفته و متکی به جدیدترین فناوری های نوین و بومی برای تحقق فضای مجازی براساس ارزش های والای اسلامی-ایرانی جهت رسیدن به اهداف چشم انداز ایران 1404.
    2020-11-17 10:39:01
  دوستداران عکاسی بخوانند
  تازه های فناوری
  دوستداران عکاسی بخوانند
  این ابزار جدید که به‌صورت رسمی توسط کمپانی نیکون عرضه شده است، برای شمار گسترده‌تری از دوربین‌های پیشرفته این برند مورداستفاده قرار خواهد گرفت.
    2020-11-15 09:30:44
  قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل
  شرکت ها و برندها
  قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل
  البته گمانه‌زنی در رابطه با آیفون 13 بسیار زود است اما اطلاعاتی که هم‌اکنون به دست آمده است حاکی از آن است که احتمالا فناوری تاپ آی‌دی دوباره به آیفون‌ها بازخواهد گشت و این بار این سنسور با صفحه‌نمایش ادغام خواهد شد.
    2020-11-12 09:29:27
  واتس‌اپ تان را خلوت کنید
  دانش روز
  واتس‌اپ تان را خلوت کنید
  باابزار جدید واتس‌اپ شما می‌توانید با انتخاب چندین آیتم به‌صورت یکجا، فایل‌های زاید را با سرعت هرچه‌تمام‌تر از همراه هوشمند خود حذف کرده و حافظه داخلی آن را آزاد کنید.
    2020-11-07 13:09:09