دستاوردهای گوگل در مسیر توسعه پاک

 

گوگل می‌گوید به دنبال دستیابی زودهنگام به اهداف اولیه خود حالا در نظر دارد که محدودیت‌ها را جابه‌جا کرده و تا سال 2025 کارهای مهم‌تری انجام دهد.

به‌دنبال موفقیت در استفاده از مواد بازیافتی در محصولات گوگل، این شرکت حالا در پی برداشتن قدم‌های بعدی در این مسیر است. اهالی ماونتین ویو این بار اعلام کرده‌اند که قصد دارند رفته‌رفته میزان استفاده از مواد بازیافتی را افزایش داده و تا سال ۲۰۲۵ پلاستیک را از بسته‌بندی محصولات خود حذف کنند.

گوگل در پستی در وبلاگ خود به تشریح برنامه توسعه پایدارش پرداخته است. این شرکت می‌گوید آن‌ها دو سال زودتر از موعد مقرر در سال ۲۰۲۲ به هدف استفاده از مواد بازیافتی در تمامی محصولات خود دست یافته‌اند. طبق ادعای گوگل، پیکسل ۵ به‌طور ۱۰۰ درصدی از آلومینیوم بازیافتی ساخته شده است. به‌علاوه، محصولات Nest از جمله Nest Audio و Nest Thermostat هم به ترتیب دارای ۷۰ درصد پارچه آکوستیکی و ۷۵ درصد پلاستیک بازیافتی هستند.

این شرکت حالا در طرح جدید خود می‌خواهد میزان پلاستیک تمام محصولاتش را تا سال ۲۰۲۵ به ۵۰ درصد پلاستیک بازیافتی برساند. گوگل مدعی است که هدف آن‌ها خیلی بالاتر از استانداردهای بازار است، و آن‌ها برای دستیابی به این هدف می‌خواهند تا جای ممکن از موارد بازیافتی استفاده کنند. این شرکت همچنین احساس می‌دهد که زباله‌های حاصل از فرآیند تولید نیز باید کنترل شوند. به همین منظور، گوگل در نظر دارد که تا سال ۲۰۲۲ گواهی UL 2799 را دریافت کند. این گواهی نشانگر عدم تولید زباله‌هایی است که به محل‌های تخیله پسماند منتقل می‌شوند.

افزون بر تمام این‌ها، گوگل قصد دارد که تا سال ۲۰۲۵ بسته‌بندی محصولات خود را به‌صورت ۱۰۰ درصدی فاقد کربن کند. یعنی تا ۵ سال دیگر کل بسته‌بندی‌های این شرکت فاقد پلاستیک و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت خواهند بود. با این حال، فعلا مسیر درازی پیش روی این شرکت قرار گرفته چون باید با چالش‌های زیادی در زمینه لجستیک دست و پنجه نرم کنند.

منبع:https://www.shahrekhabar.com

  نظرات

  پیوند علم وثروت برای نجات زمین
  تازه های فناوری
  پیوند علم وثروت برای نجات زمین
  در این کشتی فناوری‌هایی ازقبیل رباتیک، نرم افزار هوش مصنوعی، حسگرهای داخلی و اولین رایانه کوانتومی تجاری دریایی جهان برای پردازش حجم عظیمی از داده‌های جمع آوری شده در اختیار دانشمندان قرار خواهد گرفت.
    2021-06-13 14:01:09
  زبان جهانی
  تازه های فناوری
  زبان جهانی
  ایلان ماسک در مصاحبه ای اعلام کرد با ادامه توسعه تراشه مغزی نورالینک تا ۱٠ سال دیگر یادگیری زبان منسوخ می شود.
    2021-06-12 10:47:07
  رایانش کوانتومی،قدرتمند، سریع‌ و خطرناک‌
  فناوریهای برتر
  رایانش کوانتومی،قدرتمند، سریع‌ و خطرناک‌
  کامپیوتر‌های کوانتومی می‌توانند مشکلی جدی برای استاندارد‌های رمزنگاری مدرن به حساب بیایند. کامپیوتر‌های فعلی به سختی امکان شکستن رمزنگاری انجام‌شده بر مبنای ساختار PKI را دارند، درحالی‌که نفوذ به این ساختار برای کامپیوتر‌های کوانتومی بسیار ساده و راحت است.
    2021-06-09 10:41:58
  بحران نامرئی اطلاعات
  دانش روز
  بحران نامرئی اطلاعات
  ما در آینده نزدیک آنقدر محتوای دیجیتالی تولید می‌کنیم که تعداد بیت‌های تولید شده برابر با تمام اتم‌های کره زمین خواهد شد.
    2021-06-08 10:35:11
  پلاستیک هوشمند در آستانه تولید انبوه
  نوآوری
  پلاستیک هوشمند در آستانه تولید انبوه
  در تولید این پلاستیک از نوعی آنزیم استفاده شده که توانایی تجزیه کردن برخی پروتئین‌های موجود در سطح پلاستیک‌ها برای کمک به تخریب آنها و جلوگیری از آلودگی محیط زیست را دارد.
    2021-06-04 15:56:00
  چینی ها رکورد خود را شکستند
  فناوریهای برتر
  چینی ها رکورد خود را شکستند
  این خورشید مصنوعی برای مدت زمان ۲۰ ثانیه موفق به حفظ دمای ۱۶۰ میلیون درجه سانتیگراد شده است، یعنی دانشمندان چینی موفق شده‌اند درجه حرارت بسیار زیاد را به میزان پنج برابر بیشتر از آزمایشات قبلی حفظ کنند.
    2021-06-01 10:50:00
  هواوی ، همچنان در حال توسعه
  شرکت ها و برندها
  هواوی ، همچنان در حال توسعه
  ساخت این تراشه موجب خواهد شد تا هواوی بتواند از رکورد 15.3 میلیارد ترانزیستور موجود در تراشه پرچمدار Kirin 9000 پا را فراتر نهاده و واحدهای هوش مصنوعی خود را نیز با قدرت بیشتری در دل تراشه جای دهد.
    2021-05-26 10:06:00
  راه گشایی برای سفر به اعماق فضا
  فرادانش
  راه گشایی برای سفر به اعماق فضا
  این یافته‌ها می‌تواند از قرار گرفتن فضانوردان در معرض اشعه محافظت کرده و به آن ها کمک کند تا یک نوع خواب زمستانی را در سفرهای فضایی تجربه کنند.
    2021-05-25 16:56:00
  عبور از سرعت نور
  تازه های فناوری
  عبور از سرعت نور
  این کشفیات شاید نتواند به سفر سریع‌تر ما در فضا کمک کند اماما را به آینده‌ای که آرزو داریم نزدیک‌تر ‌می‌کند.
    2021-05-24 11:06:48
  ساخت اولین نمونه از شهرهای آینده
  انرژی های نو
  ساخت اولین نمونه از شهرهای آینده
  در این شهر،مردم، ساختمان‌ها و وسایل نقلیه از طریق داده‌ها و حسگرها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند وما قادر خواهیم بود فناوری هوش مصنوعی متصل را ،هم در حوزه‌های مجازی و هم فیزیکی آزمایش کنیم .
    2021-05-18 17:14:26