مارک زاکربرگ با نفي نبرد بين ملت ها ، بر نبرد تفكرات تاكيد دارد

مارك زاكربرگ هیچ گاه تحصیلات خود را به اتمام نرساند و در حقیقت میانه های راه بود که درس را رها کرد تا فیسبوک را تاسیس کند؛ یک سرمایه گذاری بی نظیر که موثر هم واقع شد.

او اما حالا در میان جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد، جایی که در آن درس می خواند، ایستاده و می گوید که دیگران را توانمند سازید تا در کنار یکدیگر بتوانید دنیایی بهتر پدید آورید.

زاکربرگ که همین چند روز پیش یک بار دیگر علاقه اش به ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را انکار کرده بود، در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان هاروارد با ظاهری آراسته و کت و شلواری زیبا ظاهر شد و در مورد موضوعاتی نظیر تغییر اقلیم، اقتصاد، مشاغل، سیستم نظام سلامت و مسائلی که دغدغه یک رئیس جمهور هستند سخن گفت.

او در مورد نظام آموزشی می گوید: «بگذارید حقیقت را بگویم: یک مشکلی در این سیستم وجود دارد که اجازه می دهد من درس را رها کنم و طی ده سال، میلیاردها دلار درآمد کسب کنم در حالی که میلیون ها دانشجو حتی نمی توانند هزینه تحصیلشان را بپردازند، چه رسد به شروع یک کسب و کار.»

او حتی در انتهای صحبت های خود با اشاره به داستان مهاجری که آرزوی درس خواندن داشت اندکی گریست. به نظر می رسد برخلاف آنچه که بر زبان می آید، زاکربرگ شدیدا خود را آماده ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا می کند.

وی در مورد اتوماسیون گفت: «نسل ما باید با مسئله جایگزینی ده ها میلیون شغل توسط اتوماسیون کنار بیاید. مثل اتومبیل های خودران و کامیون ها اما ما پتانسیل آن را داریم که بیشتر از این ها را انجام دهیم.»

در ادامه این سخنرانی تاثیرگذار، زاکربرگ می گوید: «مشکلات عصر ما این ها هستند: نیروهای آزادی، بازتر شدن فضا و جامعه جهانی در برابر قدرت های مستبد، انزوا و ناسیونالیسم. نیروهایی که خواهان دانش، تجارت و مهاجرت هستند در برابر کسانی که سرعت دستیابی به این اهداف را می کاهند. این نبرد میان ملت ها نیست، نبرد بین تفکرات است.»

برای هدفمند سازی جهان، زاکربرگ به فارغ التحصیلان هاروارد سه توصیه داشت: به پروژه های بزرگ و معنادار توجه کنید، تفکر برابرسازی ما را بازتعریف کنید وجامعه اي بسازيد كه درآن همه هدفمند باشند.

بیل گیتس هم هفته گذشته نظر مشابهی داشت و به فارغ التحصیلان گفت که به هوش مصنوعی توجه کنند و شغلی در این زمینه برای آینده خود پیشه کنند اما یادآور شد که نباید در برابر ناعدالتی در دنیا سکوت کنند و باید از آن درس بگیرند.

منبع:ديجياتو

  نظرات

  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00