هوش مصنوعی، به یک فناوری راهبردی و بلندمدت تبدیل خواهد شد

شرکت‌های مختلف، میلیون‌ها دلار در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما با این حال موانع بزرگی در پیش روی آنها قرار می‌گیرد.

بر اساس مطالعات جدید، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و نیز دسترسی به استعداد و بودجه کافی، چالش‌های اصلی پیش روی استقرار هوش مصنوعی در شرکت‌های مختلف است.
هوش مصنوعی، در حال حاضر یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین فناوری‌های موجود است. این فناوری بر آن است تا مزایای قابل توجهی را به سمت کسب‌وکارها و نیز افراد سوق داده و علاوه بر این، این کار را با انتقال مقدار زیادی داده انجام دهد و از این طریق مسائل زیادی را حل کند.
مطالعه مذکور نشان می‌دهد که سازمان‌های زیادی مشتاقانه در پی استفاده از هوش مصنوعی هستند و منابع مالی عظیمی را به این فناوری اختصاص داده‌اند. این شرکت‌ها در عین صرف هزینه‌های هنگفت برای استقرار این فناوری، هنوز با موانع و مشکلات متعددی مواجه می‌شوند.
"ونسون بورن"، شرکت فعال در زمینه پژوهش بازار فناوری و نیز "ترادیتا"، ارائه دهنده تجزیه و تحلیل داده، 260 شرکت بزرگ در سراسر دنیا را مورد بررسی قرار دادند.
طی این بررسی 80 درصد اذعان داشتند که شرکت آنها در حال حاضر روی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده است. از بین هر سه شرکت، یکی از آنها بر این باور بودند که باید در 36 ماه آینده سرمایه‌گذاری بیشتری در این زمینه انجام شود تا بتوانند به رقابت خود با رقبا ادامه دهند.

سازمان‌هایی که مورد بررسی قرار گرفته بودند، به طور میانگین 6.47 میلیون دلار روی فناوری هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری نموده و این میزان در منطقه آسیا-اقیانوسیه 8.25 میلیون دلار بود.
پیش‌بینی شرکت‌ها این است که هوش مصنوعی، به یک فناوری راهبردی و بلندمدت تبدیل و سرمایه‌گذاری‌ها در پنج سال آینده دو برابر و در ده سال آینده، سه برابر خواهد شد.
بسیاری از شرکت‌ها به فناوری هوش مصنوعی و مزایای فوق‌العاده آن متعهد هستند، اما در هنگام استقرار هوش مصنوعی و بازگشت سرمایه، با چالش‌های متعددی روبرو می‌شوند.

منبع:ایتنا به نقل از زد.دی نت

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09