هوش مصنوعی، به یک فناوری راهبردی و بلندمدت تبدیل خواهد شد

شرکت‌های مختلف، میلیون‌ها دلار در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما با این حال موانع بزرگی در پیش روی آنها قرار می‌گیرد.

بر اساس مطالعات جدید، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و نیز دسترسی به استعداد و بودجه کافی، چالش‌های اصلی پیش روی استقرار هوش مصنوعی در شرکت‌های مختلف است.
هوش مصنوعی، در حال حاضر یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین فناوری‌های موجود است. این فناوری بر آن است تا مزایای قابل توجهی را به سمت کسب‌وکارها و نیز افراد سوق داده و علاوه بر این، این کار را با انتقال مقدار زیادی داده انجام دهد و از این طریق مسائل زیادی را حل کند.
مطالعه مذکور نشان می‌دهد که سازمان‌های زیادی مشتاقانه در پی استفاده از هوش مصنوعی هستند و منابع مالی عظیمی را به این فناوری اختصاص داده‌اند. این شرکت‌ها در عین صرف هزینه‌های هنگفت برای استقرار این فناوری، هنوز با موانع و مشکلات متعددی مواجه می‌شوند.
"ونسون بورن"، شرکت فعال در زمینه پژوهش بازار فناوری و نیز "ترادیتا"، ارائه دهنده تجزیه و تحلیل داده، 260 شرکت بزرگ در سراسر دنیا را مورد بررسی قرار دادند.
طی این بررسی 80 درصد اذعان داشتند که شرکت آنها در حال حاضر روی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده است. از بین هر سه شرکت، یکی از آنها بر این باور بودند که باید در 36 ماه آینده سرمایه‌گذاری بیشتری در این زمینه انجام شود تا بتوانند به رقابت خود با رقبا ادامه دهند.

سازمان‌هایی که مورد بررسی قرار گرفته بودند، به طور میانگین 6.47 میلیون دلار روی فناوری هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری نموده و این میزان در منطقه آسیا-اقیانوسیه 8.25 میلیون دلار بود.
پیش‌بینی شرکت‌ها این است که هوش مصنوعی، به یک فناوری راهبردی و بلندمدت تبدیل و سرمایه‌گذاری‌ها در پنج سال آینده دو برابر و در ده سال آینده، سه برابر خواهد شد.
بسیاری از شرکت‌ها به فناوری هوش مصنوعی و مزایای فوق‌العاده آن متعهد هستند، اما در هنگام استقرار هوش مصنوعی و بازگشت سرمایه، با چالش‌های متعددی روبرو می‌شوند.

منبع:ایتنا به نقل از زد.دی نت

  نظرات

  تغییر موضع مقامات کره جنوبی
  اقتصاد
  تغییر موضع مقامات کره جنوبی
  قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال در بازارهای تبادل ارز کره جنوبی بالاتر از دیگر کشورها بوده و همین امر شائبه استفاده از ارزهای یادشده برای قمار یا پولشویی را به وجود آورده است.
    2018-02-22 12:03:00
  فضای مجازی،از نگاهی دیگر!
  جامعه
  فضای مجازی،از نگاهی دیگر!
  امکانات اینترنت وای فای رایگان در سطح شهر می‌تواند به رضایت و خشنودی شهروندان بینجامد و خدمات رایگان و مناسبی را هم برای گردشگران و مسافران ایجاد کند تا...
    2018-02-20 18:17:00
  ابتکار اینتل برای احیاء اعتبار مخدوش شده
  شرکت ها و برندها
  ابتکار اینتل برای احیاء اعتبار مخدوش شده
  اینتل، یک غول تکنولوژی در ایالات متحده آمریکاست که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ‌ست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، انواع ریزپردازنده، نیم‌رسانا، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی و سامانه‌های نهفته فعالیت می‌کند.
    2018-02-20 12:59:00
  سیگنال اضطراب ،راهکاری برای نجات ناپدید شده ها
  تازه های فناوری
  سیگنال اضطراب ،راهکاری برای نجات ناپدید شده ها
  به گفته محققان، ویژگی‌های این فن‌آوری باید در سیستم اضطراری یکپارچه شود و باید دارای حمایت‌های نهادی باشد. علاوه بر این، نیروهای پلیس، خدمات هشدار ایمنی شهروندان و نیروهای امنیتی کشور نیز می‌بایست این تکنولوژی را به کار بگیرند.
    2018-02-20 07:47:00
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00