آیاشبکه ۵G به جای "وای‌‌فای" می‌نشیند؟

 

گزارش‌ها نشان می‌دهد برخی شرکت‌ها به دنبال کنار گذاشتن شبکه وای‌‌فای و جایگزین کردن شبکه ۵G به جای آن هستند. مهم نیست که وای‌‌فای چقدر زندگی ما را تغییر داده است، چون می‌تواند به دلیل پراکندگی، غیرقابل اعتماد بودن و امنیت پایین، بسیار آزاردهنده باشد.

این فناوری می‌تواند برای شرکت‌هایی که به ارتباطات قابل اعتماد برای دستگاه‌های خود نیاز دارند، دردسرسازتر نیز بشود. بنابراین، برخی شرکت‌ها به دنبال یک روش جدیدتر برای متصل نگه داشتن تجهیزات و کارمندان خود هستند که چیزی نیست جز شبکه جدید و در حال توسعه ۵G.

در بسیاری از کشورها اینترنت موبایل در حال حاضر سریع‌تر از وای‌فای است و انتقال به ۵G باعث خواهد شد که اتصالات حتی سریع‌تر هم شود.

تاخیر کم، انعطاف‌پذیری، امنیت قوی و اولویت‌بندی داده‌ها از مواردی است که باعث شده ۵G یک پیشنهاد جذاب باشد. گزارش‌ها نشان می‌دهد شرکت خودروسازی آئودی از جمله شرکت‌هایی است که در فکر راه‌اندازی شبکه‌های خصوصی برای خودروهای خود است و در حال آزمایش ۵G است. اگر این آزمایش‌ها موفقیت‌آمیز باشد، ممکن است آئودی ۵G را به‌طور کامل جایگزین شبکه‌های وای‌فای کند.

به نظر می‌رسد بی‌‌ام‌‌و، دایملر و فولکس‌واگن نیز به ۵G علاقه‌مند شده‌اند. همچنین طبق گزارش‌ها شرکت‌های خدمات و حمل و نقل، همراه با شرکت‌های تولیدی، شرکت‌های نفت، گاز و شیمیایی به این فناوری متمایل شده‌اند.

شواهد حاکی از آن است که شرکت‌های آلمانی به‌طور ویژه به این موضوع علاقه‌مند هستند، زیرا انتظار می‌رود انتقال به شبکه ۵G، به‌عنوان یک بخش از یک طرح ملی به نام «Industrie ۰/ ۴» انجام شود که به آنها کمک می‌کند در زمینه تولید صنعتی در خط مقدم پیشرفت بمانند.

شبکه‌های خصوصی ۵G به احتمال زیاد به تولیدکنندگان تجهیزات و شرکت‌های مختلف کمک می‌کند. یک شرکت تحقیقاتی تخمین می‌زند که این بازار در طول ۱۰ سال، ۳۵۶ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت.

هزینه‌ها به خصوص در کوتاه‌مدت، ممکن است عامل محدود‌کننده‌ای برای شرکت‌های کوچک‌تر که علاقه‌مند به ۵G هستند، باشد. اما تحقیقات نشان می‌دهد این فناوری در بلند‌مدت بسیار به‌صرفه و سودآور است. اپراتورهای آمریکایی توسعه زیرساخت و راه‌اندازی عمومی شبکه ۵G را از سال جاری شروع کرده‌اند و انتظار می‌رود این فناوری در سال ۲۰۲۰ در دسترس عموم قرار گیرد.

منبع:دنیای اقتصاد به نقل از ایسنا

  نظرات

  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  جامعه
  هوشمند سازی کلان شهر تهران
  تکنولوژی شهر هوشمند اجازه می‌دهد تا مقامات یک شهر با جامعه و زیرساخت‌های شهری و نظارت بر آنچه اتفاق می‌افتد و آنچه در حال تحول است، تعامل مستقیم پیدا کنند.
    2018-12-13 18:46:00
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00