آیاشبکه ۵G به جای "وای‌‌فای" می‌نشیند؟

 

گزارش‌ها نشان می‌دهد برخی شرکت‌ها به دنبال کنار گذاشتن شبکه وای‌‌فای و جایگزین کردن شبکه ۵G به جای آن هستند. مهم نیست که وای‌‌فای چقدر زندگی ما را تغییر داده است، چون می‌تواند به دلیل پراکندگی، غیرقابل اعتماد بودن و امنیت پایین، بسیار آزاردهنده باشد.

این فناوری می‌تواند برای شرکت‌هایی که به ارتباطات قابل اعتماد برای دستگاه‌های خود نیاز دارند، دردسرسازتر نیز بشود. بنابراین، برخی شرکت‌ها به دنبال یک روش جدیدتر برای متصل نگه داشتن تجهیزات و کارمندان خود هستند که چیزی نیست جز شبکه جدید و در حال توسعه ۵G.

در بسیاری از کشورها اینترنت موبایل در حال حاضر سریع‌تر از وای‌فای است و انتقال به ۵G باعث خواهد شد که اتصالات حتی سریع‌تر هم شود.

تاخیر کم، انعطاف‌پذیری، امنیت قوی و اولویت‌بندی داده‌ها از مواردی است که باعث شده ۵G یک پیشنهاد جذاب باشد. گزارش‌ها نشان می‌دهد شرکت خودروسازی آئودی از جمله شرکت‌هایی است که در فکر راه‌اندازی شبکه‌های خصوصی برای خودروهای خود است و در حال آزمایش ۵G است. اگر این آزمایش‌ها موفقیت‌آمیز باشد، ممکن است آئودی ۵G را به‌طور کامل جایگزین شبکه‌های وای‌فای کند.

به نظر می‌رسد بی‌‌ام‌‌و، دایملر و فولکس‌واگن نیز به ۵G علاقه‌مند شده‌اند. همچنین طبق گزارش‌ها شرکت‌های خدمات و حمل و نقل، همراه با شرکت‌های تولیدی، شرکت‌های نفت، گاز و شیمیایی به این فناوری متمایل شده‌اند.

شواهد حاکی از آن است که شرکت‌های آلمانی به‌طور ویژه به این موضوع علاقه‌مند هستند، زیرا انتظار می‌رود انتقال به شبکه ۵G، به‌عنوان یک بخش از یک طرح ملی به نام «Industrie ۰/ ۴» انجام شود که به آنها کمک می‌کند در زمینه تولید صنعتی در خط مقدم پیشرفت بمانند.

شبکه‌های خصوصی ۵G به احتمال زیاد به تولیدکنندگان تجهیزات و شرکت‌های مختلف کمک می‌کند. یک شرکت تحقیقاتی تخمین می‌زند که این بازار در طول ۱۰ سال، ۳۵۶ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت.

هزینه‌ها به خصوص در کوتاه‌مدت، ممکن است عامل محدود‌کننده‌ای برای شرکت‌های کوچک‌تر که علاقه‌مند به ۵G هستند، باشد. اما تحقیقات نشان می‌دهد این فناوری در بلند‌مدت بسیار به‌صرفه و سودآور است. اپراتورهای آمریکایی توسعه زیرساخت و راه‌اندازی عمومی شبکه ۵G را از سال جاری شروع کرده‌اند و انتظار می‌رود این فناوری در سال ۲۰۲۰ در دسترس عموم قرار گیرد.

منبع:دنیای اقتصاد به نقل از ایسنا

  نظرات

  نگاه خریداران!
  بازاریابی و بازارسازی
  نگاه خریداران!
  در حالی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال افزایش قابلیت‌های تکنولوژیکی محصولات خود برای بازاریابی بیشتر هستند،خریداران اما نگاه متفاوتی دارند.
    2019-02-22 07:40:00
  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00