رشد فزاینده بازار ابر (کلود)

 

با رشد فزاینده بازار ابر (کلود)، موج آتی ابر توزیع‌شده می‌تواند نحوه استقبال کسب و کارها از تکنولوژیهای نوظهور را پایه‌ریزی کند.
 دیوید اسمیت، نایب رریس گارتنر، در طی کنفرانس زیرساخت IT، عملیات‌ها و استراتژی‌های ابری گارتنر گفت: «ابر قطعا توانسته است، به خاطر توانائیش در مقیاس‌دهی و تقویت تاب‌آوری و افزایش سرعت، اهمیت خود را در طی این دوران بلاتکلیفی‌ها به اثبات برساند.»
محیط‌های ابر ترکیبی، چندابری و رایانش لبه، با رشد 17 درصدی سالانه ترکیبی در بازار ابر، عرصه را برای ظهور یک مدل توزیع‌شده فراهم آورده‌اند، ولی، از دیدگاه اسمیت، تدوین استراتژی از سوی کسب و کارها برای آینده نیازمند یک استراتژی ابری روشن برای تحقق سوددهی است.
اسمیت گفت: «ابر عمومی اکنون یک مدل مرجح است و قطعا در حال تبدیل شدن به یک مدل فراگیرتر و توزیع شده‌تر است و امکان وقوع تمام کارهای بزرگ بعدی از جمله تحقق مدل کسب و کار قابل ترکیب را فراهم می‌آورد.»
تعریف گارتنر از «قابل ترکیب بودن» تطابق‌پذیری آنی، تاب‌آوری و چالاکی کسب و کار دیجیتالی است. ابر، خط مبنایی برای بسیاری از تکنولوژی‌های نوظهور، همچون اینترنت اشیاء، داده‌ای بزرگ (بیگ دیتا)، کوانتوم و AI، نیز هست.
اسمیت توضیح داد که کسب و کارها، به کمک ابر توزیع‌شده، سرویس‌های ابری عمومی پخش شده در مکان‌های فیزیکی مختلفی را دریافت می‌کنند «در حالی که کنترل، عملیات، هدایت و تکامل این سرویس‌ها همچنان بر عهده ارائه‌دهنده فناوری ابری عمومی باقی می‌ماند.»
بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
ابر توزیع‌شد بر روی یک زنجیره پیوسته قرار می‌گیرد و می‌تواند دربرگیرنده ابر عمومی درجا، ابر مخصوص مناطق پرتراکم، ابر لبه موبایل 5G، ابر لبه IoT یا ابر لبه شبکه نیز بشود.

منبع:ایتنا از شماران سیستم به نقل از سیودایو

  نظرات

  گذر ازخوان ششم "GMT"
  تازه های فناوری
  گذر ازخوان ششم "GMT"
  "تلسکوپ غول‌پیکر ماژلان" "GMT" می‌تواند تصاویری را ثبت و ضبط کند که ۱۰ برابر واضح‌تر از تصاویر تولید شده توسط تلسکوپ فضایی "هابل" است.
    2021-03-08 10:27:00
  سن زیستی خود را بدانید
  تازه های فناوری
  سن زیستی خود را بدانید
  اندازه‌گیری سن زیستی از آن جهت مهم است که با آن می‌توان تاثیر محیط، رژیم غذایی و درمان‌ها را بر روی افزایش سن و بیماری‌های وابسته به سن بررسی کرد.
    2021-03-06 10:26:17
  دهکده ای در ماه
  فناوریهای برتر
  دهکده ای در ماه
  این مجموعه پرورش ماهی ،اسیدهای آمینه ضروری، اسیدهای چرب اشباع نشده امگا ۳ و ویتامین B۱۲ مورد نیاز بدن فضانوردان را تامین خواهد کرد.
    2021-03-08 09:54:00
  تهدیدجدی برای آمریکا
  فناوریهای برتر
  تهدیدجدی برای آمریکا
  کمیسیون امنیت ملی آمریکا:چین از توانمندی، استعداد و جاه طلبی لازم برای تبدیل شدن به رهبر جهان در حوزه هوش مصنوعی تا یک دهه دیگر برخوردار است .
    2021-03-07 10:23:00
  رکورد شکنی محققان کره‌ جنوبی
  اینترنت
  رکورد شکنی محققان کره‌ جنوبی
  بیشترین سرعت ثبت شده شبکه‌های نسل پنجم تا پیش از این مربوط به طرح تحقیقاتی مشترک شرکت‌های اریکسون، کوالکوم و شرکت مخابراتی استرالیایی تلسترا بوده است.
    2021-03-06 10:38:00
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  دانش روز
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  علاوه برتلاش مداوم افراد سودجو برای دسترسی به داده‌‌های ما، گاهی خودمان هم با انجام اشتباه‌‌هایی داده‌‌هایمان را در معرض خطر قرار می‌دهیم.
    2021-03-03 10:46:00
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  انرژی های نو
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  هنوز هیچ تاریخی مشخص نشده است که چه زمانی می‌توانیم نمونه اولیه چنین سفینه‌هایی را ببینیم، اما باز هم خبر خوبی است که شرکت‌ها برای رسیدن به این اهداف تلاش می‌کنند.
    2021-03-02 09:46:00
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00