از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟

گوشی‌های هوشمند به علت قابلیت نصب انبوهی از اپلیکیشن‌ها در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه بوده اند، اما برخی از آنها می‌توانند بلای جان کاربران شوند.کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.

اپلیکیشن‌هایی که بهتر است در سال ۲۰۲۰ از روی گوشیتان پاک کنید چند دستهاند:

الف: اپلیکیشن‌هایی که افسرده تان می‌کنند: مهم‌ترین اپلیکیشن‌هایی که باید از روی گوشیتان پاک کنید، آنهایی هستند که شما را افسرده و دلگیر می‌کنند. بخش عمده این اپلیکیشن‌ها مربوط به شبکه‌های اجتماعی هستند که مرتب با نمایش عکس‌های شیک و غیرواقعی از افراد و جلوه سازی غیرواقعی از سفرها و روابط عاشقانه افراد به شما احساس عقب ماندگی کاذب می‌دهند. تحقیقات علمی نشان می‌دهد اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی حس عقب افتادگی، تنهایی و یاس را در افراد ایجاد می‌کنند و بر روی سلامت، زندگی زناشویی، وضعیت شغلی و غیره افراد تأثیر منفی می‌گذرند. در این وضعیت شما تصور می‌کنید اوضاع زندگیتان از همه بدتر است و از همین رو اگر جسارت و اراده قوی دارید، بهتر است با فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت و غیره خداحافظی کنید.

ب: اپلیکیشن‌هایی که حریم شخصی شما را نقض می‌کنند: حریم شخصی در فضای مجازی یکی از نگران کننده ترین موضوعاتی بوده که کاربران در سال ۲۰۱۹ با آن مواجه بوده‌اند. با توجه به افزایش آگاهی عمومی و مجازات‌های اعمال شده بر علیه شرکت‌های متخلف، این موضوع امروزه از گذشته جدی تر گرفته می‌شود، اما هنوز هم برخی اپلیکیشن‌های مشهور تلفن همراه نسبت به حفظ حریم شخصی بی توجه هستند و لذا بهتر است کاربران آنها را حذف کنند. از جمله شناخته شده ترین اپلیکیشن‌های این چنینی می‌توان به مسنجر یا پیام رسان فیس بوک و نسخه موبایلی مرورگر کروم (که اطلاعات زیادی را در مورد کاربران جمع آوری می‌کند) اشاره کرد. اکثر بازی‌های موبایلی نیز در این زمینه عملکرد مناسبی ندارند.

ج: اپلیکیشن‌های ظاهراً رایگان: اگر از استفاده از برنامه‌های رایگان بر روی گوشی لذت می‌برید، باید توجه داشته باشید که برخی از این برنامه‌ها مجبورتان می‌کنند که به شیوه یا شیوه‌هایی دست به جیب شوید و پول خرج کنید. اکثر برنامه‌های موبایلی اصلاً رایگان نیستند و یا با سرقت داده‌های شخصی شما درآمد کسب می‌کنند و یا خدمات پرداخت درون برنامه‌ای به مشتری تحمیل می‌کنند. برنامه‌های سارق داده معمولاً بعدها آگهی‌های مرتبط با علایق و نیازهای شما را نمایش می‌دهند و گاهی نیز این اطلاعات را به اشخاص و شرکت‌های ثالث می‌فروشند. برخی از این برنامه‌ها که برای تغییر چهره یا مقایسه چهره شما با افراد مشهور و غیره به کار می‌روند نیز در عمل به منظور ارتقای عملکرد الگوریتم‌های هوش مصنوعی شرکت‌های ثالث مورد استفاده قرار می‌گیرند. وی پی ان های رایگان، برخی برنامه‌های مذهبی، فیس اپ و غیره از جمله این برنامه‌ها هستند.

د: برنامه‌هایی که مجبورتان می‌کنند، پول خرج کنید: برخی برنامه‌ها به طور رسمی و علنی شما را مجبور به صرف هزینه و پول می‌کنند. عادت کردن به استفاده از این برنامه‌ها بسیار خطرناک است. نمونه‌های بین المللی این برنامه‌ها آمازون، ای بی و برنامه والمارت (مربوط به فروشگاه زنجیره‌ای به همین نام) هستند. در ایران هم نمونه‌های مشابه برنامه‌های مذکور برای خرید وجود دارد. برخی بازی‌ها هم بعد از اجرای رایگان چند مرحله، شما را هیجان زده کرده و سپس پولی می‌شوند و افراد معمولاً در این شرایط برای ممکن کردن اجرای سایر مراحل به سرعت دست به جیب شده و پول خرج می‌کنند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به نسخه‌های مختلف بازی هری پات، ویزاردز یونایت، فورت نایت، کندی کراش، جلی سگا، پوکمون گو، ماورل کانتست و غیره اشاره کرد.

ه: برنامه‌هایی که مجبورتان می‌کنند ۲۴ ساعته کار کنید: برخی برنامه‌ها باعث می‌شوند محل زندگی شخصی شما نیز به دفتر کارتان مبدل شود و آسایش روحی و جسمی را از افراد می‌گیرند. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اسلک، آفیس، گوگل داکس، گوگل شیتس، ایر تیبل، ترلو و اسکایپ اشاره کرد. اگر چه این برنامه‌ها به افزایش بهره وری کمک می‌کنند، اما بهتر است آنها را بر روی یک گوشی جدا که تنها در محیط کار مورد استفاده است، نصب کنید و در خانه به آنها دسترسی نداشته باشید.

منبع:خبرگزاری مهر به نقل از فست کمپانی

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00