از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟

گوشی‌های هوشمند به علت قابلیت نصب انبوهی از اپلیکیشن‌ها در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه بوده اند، اما برخی از آنها می‌توانند بلای جان کاربران شوند.کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.

اپلیکیشن‌هایی که بهتر است در سال ۲۰۲۰ از روی گوشیتان پاک کنید چند دستهاند:

الف: اپلیکیشن‌هایی که افسرده تان می‌کنند: مهم‌ترین اپلیکیشن‌هایی که باید از روی گوشیتان پاک کنید، آنهایی هستند که شما را افسرده و دلگیر می‌کنند. بخش عمده این اپلیکیشن‌ها مربوط به شبکه‌های اجتماعی هستند که مرتب با نمایش عکس‌های شیک و غیرواقعی از افراد و جلوه سازی غیرواقعی از سفرها و روابط عاشقانه افراد به شما احساس عقب ماندگی کاذب می‌دهند. تحقیقات علمی نشان می‌دهد اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی حس عقب افتادگی، تنهایی و یاس را در افراد ایجاد می‌کنند و بر روی سلامت، زندگی زناشویی، وضعیت شغلی و غیره افراد تأثیر منفی می‌گذرند. در این وضعیت شما تصور می‌کنید اوضاع زندگیتان از همه بدتر است و از همین رو اگر جسارت و اراده قوی دارید، بهتر است با فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت و غیره خداحافظی کنید.

ب: اپلیکیشن‌هایی که حریم شخصی شما را نقض می‌کنند: حریم شخصی در فضای مجازی یکی از نگران کننده ترین موضوعاتی بوده که کاربران در سال ۲۰۱۹ با آن مواجه بوده‌اند. با توجه به افزایش آگاهی عمومی و مجازات‌های اعمال شده بر علیه شرکت‌های متخلف، این موضوع امروزه از گذشته جدی تر گرفته می‌شود، اما هنوز هم برخی اپلیکیشن‌های مشهور تلفن همراه نسبت به حفظ حریم شخصی بی توجه هستند و لذا بهتر است کاربران آنها را حذف کنند. از جمله شناخته شده ترین اپلیکیشن‌های این چنینی می‌توان به مسنجر یا پیام رسان فیس بوک و نسخه موبایلی مرورگر کروم (که اطلاعات زیادی را در مورد کاربران جمع آوری می‌کند) اشاره کرد. اکثر بازی‌های موبایلی نیز در این زمینه عملکرد مناسبی ندارند.

ج: اپلیکیشن‌های ظاهراً رایگان: اگر از استفاده از برنامه‌های رایگان بر روی گوشی لذت می‌برید، باید توجه داشته باشید که برخی از این برنامه‌ها مجبورتان می‌کنند که به شیوه یا شیوه‌هایی دست به جیب شوید و پول خرج کنید. اکثر برنامه‌های موبایلی اصلاً رایگان نیستند و یا با سرقت داده‌های شخصی شما درآمد کسب می‌کنند و یا خدمات پرداخت درون برنامه‌ای به مشتری تحمیل می‌کنند. برنامه‌های سارق داده معمولاً بعدها آگهی‌های مرتبط با علایق و نیازهای شما را نمایش می‌دهند و گاهی نیز این اطلاعات را به اشخاص و شرکت‌های ثالث می‌فروشند. برخی از این برنامه‌ها که برای تغییر چهره یا مقایسه چهره شما با افراد مشهور و غیره به کار می‌روند نیز در عمل به منظور ارتقای عملکرد الگوریتم‌های هوش مصنوعی شرکت‌های ثالث مورد استفاده قرار می‌گیرند. وی پی ان های رایگان، برخی برنامه‌های مذهبی، فیس اپ و غیره از جمله این برنامه‌ها هستند.

د: برنامه‌هایی که مجبورتان می‌کنند، پول خرج کنید: برخی برنامه‌ها به طور رسمی و علنی شما را مجبور به صرف هزینه و پول می‌کنند. عادت کردن به استفاده از این برنامه‌ها بسیار خطرناک است. نمونه‌های بین المللی این برنامه‌ها آمازون، ای بی و برنامه والمارت (مربوط به فروشگاه زنجیره‌ای به همین نام) هستند. در ایران هم نمونه‌های مشابه برنامه‌های مذکور برای خرید وجود دارد. برخی بازی‌ها هم بعد از اجرای رایگان چند مرحله، شما را هیجان زده کرده و سپس پولی می‌شوند و افراد معمولاً در این شرایط برای ممکن کردن اجرای سایر مراحل به سرعت دست به جیب شده و پول خرج می‌کنند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به نسخه‌های مختلف بازی هری پات، ویزاردز یونایت، فورت نایت، کندی کراش، جلی سگا، پوکمون گو، ماورل کانتست و غیره اشاره کرد.

ه: برنامه‌هایی که مجبورتان می‌کنند ۲۴ ساعته کار کنید: برخی برنامه‌ها باعث می‌شوند محل زندگی شخصی شما نیز به دفتر کارتان مبدل شود و آسایش روحی و جسمی را از افراد می‌گیرند. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اسلک، آفیس، گوگل داکس، گوگل شیتس، ایر تیبل، ترلو و اسکایپ اشاره کرد. اگر چه این برنامه‌ها به افزایش بهره وری کمک می‌کنند، اما بهتر است آنها را بر روی یک گوشی جدا که تنها در محیط کار مورد استفاده است، نصب کنید و در خانه به آنها دسترسی نداشته باشید.

منبع:خبرگزاری مهر به نقل از فست کمپانی

  نظرات

  اوج گیری اینترنت
  اینترنت
  اوج گیری اینترنت
  شرکت های HAPS موبایل، لون، آئرو ویرونمنت، ایرباس دینفس اند اسپیس، بهارتی آیرتل لیمیتد، چاینا تله کام، دویچ تله کام، اریکسون، اینتل ست، نوکیا، سافت بنک و تلفونیکا در این اتحادیه شرکت کرده اند.
    2020-02-24 10:15:42
  گوشی های هوشمند وقابلیت های آینده
  فناوریهای برتر
  گوشی های هوشمند وقابلیت های آینده
  فارغ از اینکه گوشی‌های هوشمند در طی سال‌های آینده چه شکلی خواهند داشت و چه امکانات جدیدی را در خود جای خواهند داد، می‌توان مطمئن بود که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نسل جدید از آن‌ها، قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف است.
    2020-02-12 09:32:19
  اپلیکیشن های برتر2020
  نرم افزارها
  اپلیکیشن های برتر2020
  کارشناسان و تحلیلگران با بررسی تعداد دفعات دانلود و نرخ افزایش محبوبیت اپلیکیشن‌های موجود در پلتفرم فروشگاه گوگل پلی استور، بهترین اپلیکیشن‌های اندرویدی سال ۲۰۲۰ میلادی را برآوردکرده اند.
    2020-02-02 15:44:00
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  نرم افزارها
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.
    2020-01-02 09:42:00
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  معرفی کتاب
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  در این کتاب عملکرد دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در جهت استفاده از فضای سایبری به منظور تأثیرگذاری بر افکار عمومی کاربران ایرانی اینترنت مورد بررسی قرار گرفته است.
    2020-01-02 09:08:36
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  رسانه های اجتماعی
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.
    2020-01-01 10:17:54
  انگلیس و چالش هوآوی
  شرکت ها و برندها
  انگلیس و چالش هوآوی
  گزارش های مختلف از انگلیس نشان می دهد مقامات امنیتی به نخست وزیر کشور چراغ سبز داده اند تا از تجهیزات هواوی در شبکه۵G این کشور استفاده کند.
    2019-12-31 10:17:02
  چشمان شهر
  دانش روز
  چشمان شهر
  بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی که از تبعات خطرناک همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می‌گویند از اینکه دولت چین فرصتی برای بحث و تبادل نظر در این زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خرسند هستند. آورده خرسند هستند.
    2019-12-27 09:32:02
  بزرگترین اینترانت جهان
  اینترنت
  بزرگترین اینترانت جهان
  قرار است وزیر ارتباطات روسیه گزارشی درباره نتایج آزمایش ها جهت بررسی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تهیه کند.
    2019-12-25 09:00:48
  ادعای سنگین اپل
  شرکت ها و برندها
  ادعای سنگین اپل
  برای شرکت در این طرح فرد ابتدا باید گزارشی مختصر و مفید از مشکلی که در سیستم پیدا کرده است، به همراه نمونه کار، بنویسد و برای شرکت ارسال کند.
    2019-12-24 09:50:52
  اینترنت دراستخدام چین
  اینترنت
  اینترنت دراستخدام چین
  قرار است این قوانین از یکم مارس اجرایی شوند. این درحالی است که براساس قوانین جدید مدیریت حساب های کاربری، فرایندهای ثبت نام، کنترل محتوا و شایعات نیز سختگیرانه تر می شود.
    2019-12-23 11:28:11