سامسونگ؛ یکبار برای همیشه

چند سالی است که به دستیار‌های هوشمند (Smart Assistants) در گوشی و تبلت‌های خود عادت کرده‌ایم؛ از سیری اپل گرفته تا دستیار هوشمند و حرفه‌ای گوگل در اندروید. حتی مایکروسافت نیز از این غافله عقب نمانده و کورتانا را برای ویندوز 10 خود معرفی کرد. اما در این میان دستیار هوشمند سامسونگ (S Voice) هرگز نتوانست رقابت نزدیکی با سرویس‌های مذکور داشته باشد. حالا نوبت یک تغییر است؛ تغییری بزرگ با پرچمدارانی درخشان.

چیزی تا رونمایی رسمی سامسونگ از دو گلکسی اس 8 (Samsung Galaxy S8) و گلکسی اس 8 پلاس (+Samsung Galaxy S8) باقی نمانده است و کره‌ای‌ها به کمک سرویس Viv Labs، جدیدترین دستیار هوشمند سامسونگ را به همراه این محصولات رونمایی می‌کنند؛ اگر به خاطر داشته باشید، Viv Labs در طراحی سیری اپل نیز به اهالی کوپرتینو کمک کرده بود.

عبارت کوتاه شده Al – یعنی هوش مصنوعی (Artificial intelligence) – همیشه در تبلیغات این دستیارهای صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و صرفا یک بزرگنمایی تبلیغاتی به شمار می‌رود؛ چرا که این سرویس‌ها در واقع سیستم‌های صوتی شناسایی عبارات و جملات هستند و کارکرد محدودی در دریافت فرمان دارند. اما به نظر می‌رسد سامسونگ در طراحی دستیار هوشمند جدیدش با نام Bixby برنامه‌های ویژه‌ای در سر دارد. گفته می‌شود بیکس بای به صورت یکپارچه در رابط کاربری Galaxy S8، اپلیکیشن‌های متعدد و حتی برخی کاربرد‌های شبکه‌ای و اینترنتی آن گنجانده شده است.

این شایعه چندی پیش در وب‌سایت ایتالیایی سامسونگ تا حدی تایید شد. در این سند جدید منتشر شده نه تنها نام دستیار هوشمند سامسونگ ، بیکس بای ذکر شده است بلکه طبق آنچه مترجم گوگل بازگردانی کرده است «می‌توانید تمامی کارهای خود در رابط کاربری لمسی را به کمک فرمان‌های صوتی با Bixby پیگیری کنید.»

دستیار هوشمند سامسونگ

این سند خصوصی سامسونگ در وب‌سایت ایتالیایی آن حدود دو هفته پیش آپدیت شده است و به نظر می‌رسد تنها منحصر به گلکسی اس 8 و نسخه پلاس آن نیست. دستیار هوشمند سامسونگ احتمالا با پرچمداران جدید سری اس کره‌ای‌ها رونمایی شده و کم کم به دو سری گلکسی A و گلکسی J سامسونگ نیز خواهد رسید؛ البته در این زمینه هنوز مطمئن نیستیم.

اما در مورد نحوه عملکرد بیکس بای و دریافت فرمان‌های صوتی توسط آن هنوز هم باید صبر کنیم تا کارکرد آن در بررسی‌های ماه‌ آینده را ببینیم. با این حال سامسونگ بارها نشان داده در طراحی سیستم‌های نرم‌افزاری و هوشمند خود کمتر اشتباه می‌کند و باید منتظر یک غافلگیری بزرگ در گلکسی اس 8 این شرکت باشیم. نظر شما در مورد این خبر چیست؟

منبع : گجت نیوز به نقل از phonearena

  نظرات

  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38