ورود تسلا به آلمان؛ افتتاح خط تولید رباتیک خودروهای الکتریکی و خودران

کمپانی خبرساز تسلا در جدیدترین اقدام خود تصمیم به خریداری یک شرکت آلمانی گرفته است. این شرکت که Grohmann Engineering نام دارد، بیش از نیم قرن سابقه داشته و در زمینه ساخت تجهیزات صنعتی و سیستم های مختلف تولید فعالیت می کند.

grohmann_engineering_logo

ارائه مدل 3 که قیمت بسیار کمتری نسبت به مدل S دارد، باعث شد تسلا با خیل عظیمی از تقاضا روبرو شود. همین امر کمپانی آمریکایی را مجبور کرد که زمان تحویل سفارش های جدید برای مدل 3 را تا سال 2018 به تعویق بیندازد.

بر اساس برنامه های پلندپروازانه ایلان ماسک، تسلا قصد دارد سقف تولید خود را از 80 هزار دستگاه در سال 2016 به 500 هزار دستگاه در 2018 برساند. به همین جهت این خودروساز می خواهد در دو سال آینده 1000 مهندس و تکنسین جدید را به 700 کارمند شرکت Grohmann در آلمان اضافه کند.

Tesla Model 3

ماسک درباره این رخداد که در واقع مهم ترین خرید تسلا به شمار می رود گفته: “از آنجایی که اتوماسیون بخشی حیاتی از آینده تسلا است، قبلا هم گفته ام که ما می خواهیم یک ماشینی بسازیم که خود سازنده یک ماشین دیگر باشد.

با افزایش حجم تولید، این در واقع از خود ماشین تولید شده مهم تر می شود. ما عقیده داریم استفاده از استعدادهای کلاس جهانی بسیار مهم است، به همین دلیل انتخاب اولمان Grohmann بود.”

tesla_auto_bots

تسلا و Grohmann بیش از یک سال است که با همدیگر همکاری می کنند. حال پس از رضایت طرفین، کمپانی آلمانی به آمریکایی ها واگذار شده و روابط این دو بسیار نزدیکتر از گذشته خواهد شد؛ البته این واگذاری خللی در همکاری های این شرکت با سایر خودروسازان و کمپانی های دانش بنیان ایجاد نخواهد کرد.

جی بی استرابل (JB Straubel) مدیر ارشد فناوری تسلا نیز در این باره گفته که استعدادهای مهندسی در آلمان بسیار برجسته هستند و همین علت باعث سرمایه گذاری در این کشور و گسترش همکاری با Grohmann شده است.

tesla-model-s-assembly-6

بخشی از قسمت های سیستم تولید خودکار (اتوماسیون) تسلا بصورت داخلی توسط طرف آلمانی در شهر Prum طراحی خواهند شد. تسلا معتقد است با راه اندازی این سیستم سرعت و کیفیت تولید افزایش چشمگیری خواهد داشت.

tesla-buys-german-expertise-to-optimize-its-production-capabilities-112812_1

در چهار سال گذشته میزان تولید خودروهای تسلا چهار برابر شده، اما برای رسیدن به سقف تولید تعیین شده این میزان در دو سال آینده باید چهار برابر دیگر افزایش پیدا کند.

ماسک همچنین خبر داده که تسلا در حال برداشتن گام های اولیه برای تاسیس یک کارخانه مشترک تولید باتری و خودرو – موسوم به گیگافکتوری 2 – در اروپاست.

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45
  اینتل درالمپیک 2020
  تازه های فناوری
  اینتل درالمپیک 2020
  اینتل زمان زیادی برای کار بر روی واقعیت مجازی گذاشته و نتایج آن در ماه جولای سال 2020 ،همزمان با آغاز بازی‌های المپیک دیده خواهد شد.
    2019-09-27 13:07:35