ورود تسلا به آلمان؛ افتتاح خط تولید رباتیک خودروهای الکتریکی و خودران

کمپانی خبرساز تسلا در جدیدترین اقدام خود تصمیم به خریداری یک شرکت آلمانی گرفته است. این شرکت که Grohmann Engineering نام دارد، بیش از نیم قرن سابقه داشته و در زمینه ساخت تجهیزات صنعتی و سیستم های مختلف تولید فعالیت می کند.

grohmann_engineering_logo

ارائه مدل 3 که قیمت بسیار کمتری نسبت به مدل S دارد، باعث شد تسلا با خیل عظیمی از تقاضا روبرو شود. همین امر کمپانی آمریکایی را مجبور کرد که زمان تحویل سفارش های جدید برای مدل 3 را تا سال 2018 به تعویق بیندازد.

بر اساس برنامه های پلندپروازانه ایلان ماسک، تسلا قصد دارد سقف تولید خود را از 80 هزار دستگاه در سال 2016 به 500 هزار دستگاه در 2018 برساند. به همین جهت این خودروساز می خواهد در دو سال آینده 1000 مهندس و تکنسین جدید را به 700 کارمند شرکت Grohmann در آلمان اضافه کند.

Tesla Model 3

ماسک درباره این رخداد که در واقع مهم ترین خرید تسلا به شمار می رود گفته: “از آنجایی که اتوماسیون بخشی حیاتی از آینده تسلا است، قبلا هم گفته ام که ما می خواهیم یک ماشینی بسازیم که خود سازنده یک ماشین دیگر باشد.

با افزایش حجم تولید، این در واقع از خود ماشین تولید شده مهم تر می شود. ما عقیده داریم استفاده از استعدادهای کلاس جهانی بسیار مهم است، به همین دلیل انتخاب اولمان Grohmann بود.”

tesla_auto_bots

تسلا و Grohmann بیش از یک سال است که با همدیگر همکاری می کنند. حال پس از رضایت طرفین، کمپانی آلمانی به آمریکایی ها واگذار شده و روابط این دو بسیار نزدیکتر از گذشته خواهد شد؛ البته این واگذاری خللی در همکاری های این شرکت با سایر خودروسازان و کمپانی های دانش بنیان ایجاد نخواهد کرد.

جی بی استرابل (JB Straubel) مدیر ارشد فناوری تسلا نیز در این باره گفته که استعدادهای مهندسی در آلمان بسیار برجسته هستند و همین علت باعث سرمایه گذاری در این کشور و گسترش همکاری با Grohmann شده است.

tesla-model-s-assembly-6

بخشی از قسمت های سیستم تولید خودکار (اتوماسیون) تسلا بصورت داخلی توسط طرف آلمانی در شهر Prum طراحی خواهند شد. تسلا معتقد است با راه اندازی این سیستم سرعت و کیفیت تولید افزایش چشمگیری خواهد داشت.

tesla-buys-german-expertise-to-optimize-its-production-capabilities-112812_1

در چهار سال گذشته میزان تولید خودروهای تسلا چهار برابر شده، اما برای رسیدن به سقف تولید تعیین شده این میزان در دو سال آینده باید چهار برابر دیگر افزایش پیدا کند.

ماسک همچنین خبر داده که تسلا در حال برداشتن گام های اولیه برای تاسیس یک کارخانه مشترک تولید باتری و خودرو – موسوم به گیگافکتوری 2 – در اروپاست.

  نظرات

  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00