رویکردایمن‌ گوگل برای درمان کرونا

یکی از مسائل خطرناک راجع به معاینه بیماران مبتلا به "کووید-۱۹" این است که بررسی این بیماران به صورت حضوری، ذاتا خطرناک است. این به این معناست که استفاده از تجهیزات محافظ شخصی در شرایط فوری، ممکن است لازم و ضروری باشد.

"گوگل" با بیمارستان "مانت ساینا"(Mount Sinai) که در نیویورک واقع شده است، رویکردی ایمن‌تر توسعه داده‌ است. آنها سیستم جدیدی را در بیمارستان اجرا می‌کنند که با استفاده از دو دوربین "نست کم"(Nest Cam) در هر اتاق، بر بیماران نظارت می‌کند.
یکی از دوربین‌ها برای بررسی و برقراری ارتباط با بیماران است. دوربین دیگر هم علائم حیاتی بیماران را زیر نظر می‌گیرد.
در ایستگاه‌های پرستاری هم کنسول‌هایی که به طور ویژه‌ای ساخته‌ شده‌اند، قرار گرفته و به کادر درمان اجازه می‌دهد به بیماران خود نظارت کنند و مراقب آن‌ها باشند تا به این ترتیب بدون نیاز به پوشیدن تجهیزات ایمنی، به برخی از درخواست‌های بیماران پاسخ داده شود.
بیمارستان "مانت ساینا" دریافت این سیستم را از هفته جاری آغاز کرده است.
هدف نهایی گوگل این است که ۱۰ هزار دوربین "نست" و کنسول‌های مناسب را برای بیمارستان‌های سراسر ایالت متحده تهیه کند.
این کار گوگل در شرایط فعلی بسیار ارزشمند است چرا که به نظر می‌رسد بیمارستان‌های آمریکا در حال کاهش تجهیزات خود هستند.
اگر این سیستم بتواند هم خطرات پیش‌روی کادر درمان را کاهش دهد و هم در رساندن مراقبت ویژه به تعداد زیادی از بیماران کمک کند، می‌تواند به عنوان یک سیستم حیاتی تلقی شود.

منبع:ایتنا از ایسنا

  نظرات

  نوآوری در حوزه واقعیت مجازی
  واقعیت مجازی
  نوآوری در حوزه واقعیت مجازی
  این دستاورد می‌تواند تاثیر زیادی بر حوزه واقعیت مجازی داشته باشد، چون دستگاه‌های فعلی دچار مشکلی موسوم به اثر «درب نمایشگر» هستند که باعث می‌شود فاصله بین پیکسل‌ها دیده شود.
    2020-10-29 09:38:42
  هوش مصنوعی با کارکردی جدیددر خدمت کاربران
  تازه های فناوری
  هوش مصنوعی با کارکردی جدیددر خدمت کاربران
  با این سیستم یوتیوبرها می‌توانند برای آن دسته از طرفداران خود که برای درک صحبت‌هایشان به زیرنویس کلیپ‌ها متکی هستند، نسخه‌های ترجمه شده بسازند،یامراکز تماس نیز می‌توانند روبات‌های چت ویژه‌ای ایجادکننده که از زبان‌های متعدد پشتیبانی می‌کند.
    2020-10-24 09:17:23
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00