رویکردایمن‌ گوگل برای درمان کرونا

یکی از مسائل خطرناک راجع به معاینه بیماران مبتلا به "کووید-۱۹" این است که بررسی این بیماران به صورت حضوری، ذاتا خطرناک است. این به این معناست که استفاده از تجهیزات محافظ شخصی در شرایط فوری، ممکن است لازم و ضروری باشد.

"گوگل" با بیمارستان "مانت ساینا"(Mount Sinai) که در نیویورک واقع شده است، رویکردی ایمن‌تر توسعه داده‌ است. آنها سیستم جدیدی را در بیمارستان اجرا می‌کنند که با استفاده از دو دوربین "نست کم"(Nest Cam) در هر اتاق، بر بیماران نظارت می‌کند.
یکی از دوربین‌ها برای بررسی و برقراری ارتباط با بیماران است. دوربین دیگر هم علائم حیاتی بیماران را زیر نظر می‌گیرد.
در ایستگاه‌های پرستاری هم کنسول‌هایی که به طور ویژه‌ای ساخته‌ شده‌اند، قرار گرفته و به کادر درمان اجازه می‌دهد به بیماران خود نظارت کنند و مراقب آن‌ها باشند تا به این ترتیب بدون نیاز به پوشیدن تجهیزات ایمنی، به برخی از درخواست‌های بیماران پاسخ داده شود.
بیمارستان "مانت ساینا" دریافت این سیستم را از هفته جاری آغاز کرده است.
هدف نهایی گوگل این است که ۱۰ هزار دوربین "نست" و کنسول‌های مناسب را برای بیمارستان‌های سراسر ایالت متحده تهیه کند.
این کار گوگل در شرایط فعلی بسیار ارزشمند است چرا که به نظر می‌رسد بیمارستان‌های آمریکا در حال کاهش تجهیزات خود هستند.
اگر این سیستم بتواند هم خطرات پیش‌روی کادر درمان را کاهش دهد و هم در رساندن مراقبت ویژه به تعداد زیادی از بیماران کمک کند، می‌تواند به عنوان یک سیستم حیاتی تلقی شود.

منبع:ایتنا از ایسنا

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00