شاه مهره اپل دیگر محبوب نیست؛ جانی آیو طراح رویاهای جابز دیگر محبوب نیست

در جدیدترین قسمت از پادکست جان گروبر، وبلاگ‌نویس نام‌دار و باسابقه‌ی اپل که جیسون اسنل -بنیان‌گذار وب‌سایت SixColors‌- نیز در آن حضور داشت، به بحث در مورد نقش کنونی جانی آیوی، مدیر ارشد بخش طراحی اپل پرداخته شد. به گفته‌ی جیسون اسنل؛ جانی آیوی همانند گذشته نقش پررنگی در طراحی محصولات سخت‌افزاری ندارد و در عوض تمرکز اصلی خود را روی مسائل مربوط به معماری، مانند مقر «فضاپیمای» اپل و فروشگاه‌های خرده‌فروشی آن، معطوف می‌کند. گفته می‌شود وی همکاری نزدیکی با آنجلا آرندتز، مدیر اجرایی بخش خرده‌فروشی اپل دارد.

چنانچه این موضوع حقیقت داشته باشد، احتمالا جانی آیوی به‌صورت مستقیم در طراحی آیفون ۸ دخالت ندارد. این گوشی در سال ۲۰۱۷ رونمایی می‌شود و احتمالا به نمایشگری از نوع OLED‌ مجهز خواهد شد که یک کلید هوم لمسی در آن به کار رفته است. در این میان برخی نیز معتقدند کتاب «Designed by Apple in California» که به‌تازگی منتشر شد، بخشی از پروسه‌ی بازنشستگی آیوی است که تاکنون به درازا کشیده شده است. جانی آیوی در طول سال‌‌های اخیر حضور بسیار کوتاهی در آگهی‌های تبلیغاتی اپل دارد و بیشتر اوقات صرفا از صدای او در وید‌‌ئوهای مرتبط با طراحی محصول استفاده می‌شود. او همچنین باوجود پست سطح بالای خود در اپل، در بسیاری از رویداد‌های این کمپانی حضور ندارد.

اگرچه همانند سایر مسائل داخلی اپل، حصول اطمینان از درستی این موضوع دشوار است و شخصِ جانی آیوی دیگر مسئول طراحی آیفون نیست؛ اما فعالیت‌ ۲۰ ساله‌ی وی در اپل، میراث جاودانی برای تیم طراحی این کمپانی به‌جای خواهد گذاشت.

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00