شاه مهره اپل دیگر محبوب نیست؛ جانی آیو طراح رویاهای جابز دیگر محبوب نیست

در جدیدترین قسمت از پادکست جان گروبر، وبلاگ‌نویس نام‌دار و باسابقه‌ی اپل که جیسون اسنل -بنیان‌گذار وب‌سایت SixColors‌- نیز در آن حضور داشت، به بحث در مورد نقش کنونی جانی آیوی، مدیر ارشد بخش طراحی اپل پرداخته شد. به گفته‌ی جیسون اسنل؛ جانی آیوی همانند گذشته نقش پررنگی در طراحی محصولات سخت‌افزاری ندارد و در عوض تمرکز اصلی خود را روی مسائل مربوط به معماری، مانند مقر «فضاپیمای» اپل و فروشگاه‌های خرده‌فروشی آن، معطوف می‌کند. گفته می‌شود وی همکاری نزدیکی با آنجلا آرندتز، مدیر اجرایی بخش خرده‌فروشی اپل دارد.

چنانچه این موضوع حقیقت داشته باشد، احتمالا جانی آیوی به‌صورت مستقیم در طراحی آیفون ۸ دخالت ندارد. این گوشی در سال ۲۰۱۷ رونمایی می‌شود و احتمالا به نمایشگری از نوع OLED‌ مجهز خواهد شد که یک کلید هوم لمسی در آن به کار رفته است. در این میان برخی نیز معتقدند کتاب «Designed by Apple in California» که به‌تازگی منتشر شد، بخشی از پروسه‌ی بازنشستگی آیوی است که تاکنون به درازا کشیده شده است. جانی آیوی در طول سال‌‌های اخیر حضور بسیار کوتاهی در آگهی‌های تبلیغاتی اپل دارد و بیشتر اوقات صرفا از صدای او در وید‌‌ئوهای مرتبط با طراحی محصول استفاده می‌شود. او همچنین باوجود پست سطح بالای خود در اپل، در بسیاری از رویداد‌های این کمپانی حضور ندارد.

اگرچه همانند سایر مسائل داخلی اپل، حصول اطمینان از درستی این موضوع دشوار است و شخصِ جانی آیوی دیگر مسئول طراحی آیفون نیست؛ اما فعالیت‌ ۲۰ ساله‌ی وی در اپل، میراث جاودانی برای تیم طراحی این کمپانی به‌جای خواهد گذاشت.

  نظرات

  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00