شاه مهره اپل دیگر محبوب نیست؛ جانی آیو طراح رویاهای جابز دیگر محبوب نیست

در جدیدترین قسمت از پادکست جان گروبر، وبلاگ‌نویس نام‌دار و باسابقه‌ی اپل که جیسون اسنل -بنیان‌گذار وب‌سایت SixColors‌- نیز در آن حضور داشت، به بحث در مورد نقش کنونی جانی آیوی، مدیر ارشد بخش طراحی اپل پرداخته شد. به گفته‌ی جیسون اسنل؛ جانی آیوی همانند گذشته نقش پررنگی در طراحی محصولات سخت‌افزاری ندارد و در عوض تمرکز اصلی خود را روی مسائل مربوط به معماری، مانند مقر «فضاپیمای» اپل و فروشگاه‌های خرده‌فروشی آن، معطوف می‌کند. گفته می‌شود وی همکاری نزدیکی با آنجلا آرندتز، مدیر اجرایی بخش خرده‌فروشی اپل دارد.

چنانچه این موضوع حقیقت داشته باشد، احتمالا جانی آیوی به‌صورت مستقیم در طراحی آیفون ۸ دخالت ندارد. این گوشی در سال ۲۰۱۷ رونمایی می‌شود و احتمالا به نمایشگری از نوع OLED‌ مجهز خواهد شد که یک کلید هوم لمسی در آن به کار رفته است. در این میان برخی نیز معتقدند کتاب «Designed by Apple in California» که به‌تازگی منتشر شد، بخشی از پروسه‌ی بازنشستگی آیوی است که تاکنون به درازا کشیده شده است. جانی آیوی در طول سال‌‌های اخیر حضور بسیار کوتاهی در آگهی‌های تبلیغاتی اپل دارد و بیشتر اوقات صرفا از صدای او در وید‌‌ئوهای مرتبط با طراحی محصول استفاده می‌شود. او همچنین باوجود پست سطح بالای خود در اپل، در بسیاری از رویداد‌های این کمپانی حضور ندارد.

اگرچه همانند سایر مسائل داخلی اپل، حصول اطمینان از درستی این موضوع دشوار است و شخصِ جانی آیوی دیگر مسئول طراحی آیفون نیست؛ اما فعالیت‌ ۲۰ ساله‌ی وی در اپل، میراث جاودانی برای تیم طراحی این کمپانی به‌جای خواهد گذاشت.

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارتاپ ها
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارت‌آپ‌هایی که شکست می‌خورند، سرمایه‌هایی که هدر می‌روند، عمرهایی که تلف می‌شوند...شور عشق به استارت‌آپ... آیا شور آن درآمده است!؟
    2018-09-30 07:07:00
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  اینترنت
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  به نظر می‌رسد تقابل و جنگ تجاری میان چین و آمریکا به حوزه فناوری ارتباطات و تکنولوژی نیز کشانده شده و شرکت‌های فعال در این زمینه را نیز به زودی درگیر خود خواهد کرد.
    2018-09-30 07:04:00