موج مبارزه باانقلاب سوم شدت گرفت

 تعدادی از بزرگان صنایع فناوری به سراغ ارائه درخواست رسمی از سازمان ملل رفته و خواستار ممنوع شدن سلاح‌های مرگبار بر پایه استفاده از هوش مصنوعی شده‌اند. هوش مصنوعی به‌عنوان یکی از بحث‌برانگیزترین مباحث فناوری در دنیای امروزی ما شناخته می‌شود و بسیاری از مدیران صنایع فناوری درباره مخاطرات آن هشدار داده‌اند.

در این میان به‌تازگی گروهی از مدیران صنایع فناوری اطلاعات با رهبری موسس شرکت تسلا، (ایلان ماسک) به سراغ مبارزه رسمی با سوءاستفاده از هوش مصنوعی رفته‌اند.
این گروه مدیران برجسته در نامه‌ای رسمی به سازمان ملل، درخواست رسیدگی به مخاطرات تبدیل هوش مصنوعی به سلاح را داشته و خواستار این شده‌اند که ساخت سلاح‌های مرگبار با استفاده از هوش مصنوعی ممنوع شود.
این گروه شامل تعداد ۱۱۶ شرکت است که بیشتر آنها در زمینه هوش مصنوعی یا صنایع روباتیک مشغول به کار هستند و به‌ این‌ ترتیب می‌توان میزان جدی بودن هشدار آنها را درک کرد.
در بخشی از این نامه ‌این‌چنین نوشته شده است: «سلاح‌های مرگبار خودکار، به تهدیدی در زمینه تبدیل شدن به سومین انقلاب در تولید جنگ‌افزارها بدل شده‌اند. وقتی چنین چیزی توسعه یافته و کامل شود، به درگیری‌های مسلح این اجازه را خواهد داد تا بتوانند در مقیاسی فراتر از پیش به فعالیت ادامه بدهند و در مقیاس زمانی، سریع‌تر از چیزی که بشر بتواند با آن به مبارزه بپردازد پیشرفت کنند.»
شایان‌ ذکر است که سازمان ملل هنوز نسبت به این نامه عکس‌العملی نشان نداده است ولی پیش‌بینی می‌شود که به‌زودی بیانیه‌ای رسمی توسط مسئولان این سازمان منتشر شود.

منبع: ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ecommercetimes

  نظرات

  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  اینترنت
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  تاخیر پایین‌تر و ظرفیت بالاتر به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند به قدری سریع با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند که خودمختاری کامل آن‌ها میسر می‌شود.
    2018-02-13 12:01:00
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  رسانه های اجتماعی
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  فیس بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال ۲۰۱۲ تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از ۸۴۵ میلیون به بیش از ۲ میلیارد و ۱۳ میلیون کاربر افزایش داده است.
    2018-02-13 07:41:00