موج مبارزه باانقلاب سوم شدت گرفت

 تعدادی از بزرگان صنایع فناوری به سراغ ارائه درخواست رسمی از سازمان ملل رفته و خواستار ممنوع شدن سلاح‌های مرگبار بر پایه استفاده از هوش مصنوعی شده‌اند. هوش مصنوعی به‌عنوان یکی از بحث‌برانگیزترین مباحث فناوری در دنیای امروزی ما شناخته می‌شود و بسیاری از مدیران صنایع فناوری درباره مخاطرات آن هشدار داده‌اند.

در این میان به‌تازگی گروهی از مدیران صنایع فناوری اطلاعات با رهبری موسس شرکت تسلا، (ایلان ماسک) به سراغ مبارزه رسمی با سوءاستفاده از هوش مصنوعی رفته‌اند.
این گروه مدیران برجسته در نامه‌ای رسمی به سازمان ملل، درخواست رسیدگی به مخاطرات تبدیل هوش مصنوعی به سلاح را داشته و خواستار این شده‌اند که ساخت سلاح‌های مرگبار با استفاده از هوش مصنوعی ممنوع شود.
این گروه شامل تعداد ۱۱۶ شرکت است که بیشتر آنها در زمینه هوش مصنوعی یا صنایع روباتیک مشغول به کار هستند و به‌ این‌ ترتیب می‌توان میزان جدی بودن هشدار آنها را درک کرد.
در بخشی از این نامه ‌این‌چنین نوشته شده است: «سلاح‌های مرگبار خودکار، به تهدیدی در زمینه تبدیل شدن به سومین انقلاب در تولید جنگ‌افزارها بدل شده‌اند. وقتی چنین چیزی توسعه یافته و کامل شود، به درگیری‌های مسلح این اجازه را خواهد داد تا بتوانند در مقیاسی فراتر از پیش به فعالیت ادامه بدهند و در مقیاس زمانی، سریع‌تر از چیزی که بشر بتواند با آن به مبارزه بپردازد پیشرفت کنند.»
شایان‌ ذکر است که سازمان ملل هنوز نسبت به این نامه عکس‌العملی نشان نداده است ولی پیش‌بینی می‌شود که به‌زودی بیانیه‌ای رسمی توسط مسئولان این سازمان منتشر شود.

منبع: ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ecommercetimes

  نظرات

  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  دانش روز
  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  گوگل به منظور جلوگیری از اشغال حجم زیادی از ظرفیت حافظه گوشی شما، به صورت اتوماتیک و خودکار تاریخچه محدوده‌های دانلود شده توسط شما را پس از گذشت ۳۰ روز ( یک ماه ) حذف می‌کند.
    2018-05-25 15:31:00
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00