موج مبارزه باانقلاب سوم شدت گرفت

 تعدادی از بزرگان صنایع فناوری به سراغ ارائه درخواست رسمی از سازمان ملل رفته و خواستار ممنوع شدن سلاح‌های مرگبار بر پایه استفاده از هوش مصنوعی شده‌اند. هوش مصنوعی به‌عنوان یکی از بحث‌برانگیزترین مباحث فناوری در دنیای امروزی ما شناخته می‌شود و بسیاری از مدیران صنایع فناوری درباره مخاطرات آن هشدار داده‌اند.

در این میان به‌تازگی گروهی از مدیران صنایع فناوری اطلاعات با رهبری موسس شرکت تسلا، (ایلان ماسک) به سراغ مبارزه رسمی با سوءاستفاده از هوش مصنوعی رفته‌اند.
این گروه مدیران برجسته در نامه‌ای رسمی به سازمان ملل، درخواست رسیدگی به مخاطرات تبدیل هوش مصنوعی به سلاح را داشته و خواستار این شده‌اند که ساخت سلاح‌های مرگبار با استفاده از هوش مصنوعی ممنوع شود.
این گروه شامل تعداد ۱۱۶ شرکت است که بیشتر آنها در زمینه هوش مصنوعی یا صنایع روباتیک مشغول به کار هستند و به‌ این‌ ترتیب می‌توان میزان جدی بودن هشدار آنها را درک کرد.
در بخشی از این نامه ‌این‌چنین نوشته شده است: «سلاح‌های مرگبار خودکار، به تهدیدی در زمینه تبدیل شدن به سومین انقلاب در تولید جنگ‌افزارها بدل شده‌اند. وقتی چنین چیزی توسعه یافته و کامل شود، به درگیری‌های مسلح این اجازه را خواهد داد تا بتوانند در مقیاسی فراتر از پیش به فعالیت ادامه بدهند و در مقیاس زمانی، سریع‌تر از چیزی که بشر بتواند با آن به مبارزه بپردازد پیشرفت کنند.»
شایان‌ ذکر است که سازمان ملل هنوز نسبت به این نامه عکس‌العملی نشان نداده است ولی پیش‌بینی می‌شود که به‌زودی بیانیه‌ای رسمی توسط مسئولان این سازمان منتشر شود.

منبع: ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ecommercetimes

  نظرات

  انسان‌های هک شدنی
  فرادانش
  انسان‌های هک شدنی
  «جاناتان باتس» مدیر مرکز «سکیور سلوشنز» در کنفرانس سالانه «بلک هت» به‌صورت مستقیم نشان داد که چطور بدن یک بیمار می‌تواند هک شود و او را تا آستانه مرگ پیش ببرد.
    2018-08-17 18:17:00
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  رایانش ابری
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  اشنائی وضعیت خدمات ابری از آن جهت حائز اهمیت است که به شما (خریدار ایرانی که تصمیم می‌گیرید از شرکت‌های داخلی سرویس‌های مشابهی را خریداری کنید)، دید روشنی از نحوه سرویس‌دهی و تعهداتی را که شرکت‌ باید به آن پایبند باشد، ارائه می‌کند.
    2018-08-08 07:24:49