"ما کارمان را درست انجام می‌دهیم"،[وقتی نگاه سنتی از شیوه های مدرن تبلیغات وبازاریابی پیشی می گیرد]

راشل و اندی برلینر از پخت و پز در آشپزخانه خود به ابداع یک صنعت کاملاٌ جدید رسیدند. آن‌ها قصد نداشتند بازاری برای غذاهای یخ‌زده اورگانیک راه بیاندازند، اما وقتی نتوانستند چیز خوبی برای خوردن پیدا کنند، فهمیدند که می‌توانند چنین بازاری را ایجاد نمایند.

در سال 1987راشل و اندی برلینر امپراطوری غذاهای یخ‌زده گیاهی ارگانیک خود را با یک پای ظرفی (pot pie) در آشپزخانه خود در کالیفرنیا آغاز کردند. وقتی راشل دخترش اِمی را باردار بود به او گفته شد که باید استراحت کند و سرپا نایستد و از آشپزخانه دور باشد. بعد از آن که این زوج از شام‌های یخ‌زده‌ایی که اندی به خانه می‌آورد، ناامید شدند؛ فهمیدنند که می‌توانند کار بهتری انجام دهند. آشپزخانه اندی برای راه‌اندازی بازاری برای غذاهای یخ‌زده گیاهی ارگانیک پیشقدم شد. در حال حاضر، این کسب و کار 500 میلیون دلار در آمریکا، بریتانیا و فرانسه درآمد دارد و انتظار می‌رود که پایش به آسیا و استرالیا هم برسد. برلینرها که حالا پدربزرگ و مادربزرگ شده‌اند، تصمیم دارند این کسب و کار خانوادگی را حفظ کنند و ضمن توسعه آن به صورت زنجیره‌ای از امتیازات اصلی آن محافظت نمایند.

 راه‌اندازی کسب و کار نیم میلیارد دلاری از کلوچه‌های یخ زده

وقتی کارمان را آغاز کردیم، هدف ما 5/2 میلیون دلار فروش بود. ما فکر کردیم که با این پول درآمد کافی برای زندگی و پرداخت خرج تحصیل و دانشگاه اِمی را خواهیم داشت. ما برای تمام این‌ چیزها برنامه‌ریزی نکرده بودیم. تازه پس از چهار سال از راه‌اندازی کسب و کارمان، سود کسب کردیم و رویای ساختن یک کسب و کار نیم میلیارد دلاری به سرمان زد.

در ابتدا مادر ریچارد به ما کمک می‌کرد و دوستان هم در مورد دستور پخت غذاها کمک‌مان می‌کردند. ما به نمایشگاه غذاهای ارگانیک رفتیم، بازدید کنندگانی که  که از پای‌های ظرفی ما خورده بودند گفتند که این پای‌ها خیلی خوشمزه هستند و نظیر‌شان در نمایشگاه نیست. این گونه بود که کار توزیع را آغاز کردیم. در ابتدا، بزرگترین مشکل ما تولید مواد اولیه با کیفیت بود. هیچ کس محصولات ارگانیک نداشت. وقتی ما کارمان را با کشاورزان کوچک شروع کردیم آن‌ها هم با کسب و کار ما رشد کردند. امروز ما با کشاورزانی سر و کار داریم که 20 هزار هکتار زمین را پوشش می‌دهند. هنوز هم غذاهایمان را همانند زمانی که در آشپزخانه شخصیمان بودیم، درست می‌کنیم- فقط مقیاس کار بزرگتر شده است. سرآشپزمان هنوز هم به خانه ما می‌آید تا دستور پخت غذاهای جدید را با هم امتحان کنیم.

شرکت‌های غذایی بزرگ پیشنهاداتی برای ما داشتند یا این که به همکاری با ما ابراز علاقه می‌کردند. اما ما همیشه می‌دانستیم که می‌خواهیم خصوصی و خانوادگی باشیم. قبلاً یک شرکت چای گیاهی داشتیم و آن را فروختیم. متوجه شدیم برای هر کسی که کار می‌کنیم اوضاع به سرعت خراب می‌شود، و همین به ما انگیزه داد تا این کسب و کار را تحت کنترل خودمان بگیریم. ما از سوی سرمایه‌گذاران تحت فشار نیستیم و همین باعث شده که به ماموریت اصلی خود پایبند باشیم.

چالش بزرگ دیگر ما سوپرمارکت‌ها هستند. ما بودجه بازاریابی نداریم. فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی از ما می‌خواهند تبلیغ کنیم و تخفیف بدهیم. اما محصولات ما بدون آن‌ها هم خوب فروش می‌روند. ما رشد دو رقمی را تجربه می‌کنیم و شرکت‌هایی که پولشان را صرف هزینه بازاریابی یا تبلیغات می‌کنند در حال رکود هستند؛ ما کارمان را درست انجام می‌دهیم.

ما خانواده کوچکی هستیم. داستان‌های خانواده‌های بزرگ را شنیده‌ایم و در نسل بعدی مسائل پیچیده‌تر هم  می‌شوند. اِمی بسیار درگیر پایداری این شرکت و فرهنگ آن است. او و همسرش که هر دو عضو هیئت مدیره هستند، روند پیشرفت کار را دنبال می‌کنند. بهرحال، هیچ کدام از آن‌ها به دنبال مدیرعامل شدن نیستند و علاقمندند که فرهنگ، ارزش‌ها و ماموریتی که داریم را تضمین کنند. حتی فکر کردن به این که کارها را به شکل متفاوتی انجام دهیم برایمان غیرقابل تحمل است.  

منبع: ww.shabakeh-mag.com

  نظرات

  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00