کتاب خوان ها بخوانند

 

ابزار کاوشگر کتابخانه Internet Archive، راهکاری سرگرم‌کننده برای جست‌وجوی آنلاین کتاب

اگر شما یک خوره کتاب هستید که دلش برای ساعت‌ها گشتن در کتابخانه محل و زیر و رو کردن هزاران عنوان و پرسه زدن در میان قفسه‌ها تنگ شده است، در اینصورت ابزار Library Explorer می‌تواند به کاستن از اندوه شما کمک کند.
این رابط کاربری، که اکنون در ورژن بتا است، برای شما امکان جست‌وجوی مجازی در یک کتابخانه «فیزیکی» را فراهم آورده است.
این پروژه کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «
اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
ولی، کاوشگر کتابخانه، به عنوان بخشی از پلتفرم «کتابخانه باز» این وب‌سایت(که امکان دسترسی به کاتالوگی از میلیون‌ها کتاب الکترونیکی را فراهم آورده است)، قصد دارد تا تجربه جست‌وجوی کتاب‌ها از طریق اسکرول کردن در یک مرورگر وب را ارتقاء ببخشد.
وقتی وارد صفحه «کاوشگر کتابخانه» می‌شوید، قفسه‌های کتاب مرتفعی را خواهید دید که می‌توانید روی آنها کلیک کنید. مانند کتابخانه‌های محلی، این کتابخانه از سیستم‌های طبقه‌بندی رده‌بندی دهدهی دیوئی و «کتابخانه کنگره» استفاده می‌کند. از این‌رو، اینجا برای شما امکان جست‌وجوی آسان کتاب خاصی که به دنبال آن می‌گردید، و در عین حال امکان کشف چیزی جدید را فراهم می‌آورد. 

در عین حال می‌توانید از فیلترهای هوشمند نیز بر مبنای علائقتان استفاده کنید. از این طریق می‌توانید کارهایی مانند تک ردیف‌های شخصی‌سازی شده کتاب، بسط قفسه، یا سازماندهی تجربه‌تان صرفا بر مبنای علائقتان را انجام دهید.
به عنوان مثال، وقتی روی فیلتر «نوجوان (juvenile)» کلیک کنید، کل کتابخانه به کتاب‌های مخصوص کودکان تغییرشکل خواهد یافت. اگر روی فیلتر «بیوگرافی» کلیک کنید، لیست دقیقی از کتاب مربوط به بیوگرافی‌ها را می‌بینید.
همچنین می‌توانید ظاهر و حس کتابخانه را از طریق منوی تنظیمات تغییر دهید. وقتی روی برگه تنظیمات کلیک کنید، امکان دیدن کتاب‌ها در حالت 3D و انتخاب بین سیستم‌های طبقه‌بندی که می‌خواهید آنها را سازماندهی کنید برایتان فراهم می‌شود.
بدیهیست که چنین ساختاری می‌تواند برای خیلی‌ها جذاب‌تر از چیدمان مبتنی بر اسکرول کردن باشد که در اپ آمازون برای کتاب‌ها در اختیار کاربران قرار گرفته است.

منبع:ایتنا 

  نظرات

  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02
  هدیه‌ای به جهانیان
  گوناگون
  هدیه‌ای به جهانیان
  دیدن زمین از فضا تجربه‌ای فوق‌العاده‌ است. تجربه‌ای به نام "اثر نگاه اجمالی"(overview effect) وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند و بیشتر کسانی که به مدار زمین می‌روند آن را تجربه می‌کنند. من هم آن را تجربه کردم.
    2021-02-14 10:48:08
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  فناوریهای برتر
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  یافته‌های شرکت تِرا کوانتوم تصوری که از غیرقابل شکسته شدن رمزنگاری وجود دارد را بهم می‌ریزد و می تواند پیامدهای بزرگی برای شرکت‌های فناوری مطرح دنیا نظیر گوگل، مایکروسافت و آی.بی.ام داشته باشد.
    2021-02-11 09:32:35
  ارزآوری با ضایعات میوه
  تجربه های موفق
  ارزآوری با ضایعات میوه
  یک گروه از متخصصان جوان و باانگیزه در این مجموعه جمع شده‌اند و مواد دورریز و کم اهمیت مانند ضایعات و هسته میوه را به محصولات ارزشمند صادراتی تبدیل می‌کنند.
    2021-02-10 11:07:43