قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل

تنها چند هفته از رونمایی و عرضه آیفون 12 نگذشته است که متخصصان افشاگری توجه خود را به قابلیت‌های جدیدی که آیفون 13 با خود به همراه خواهد آورد معطوف کرده و به‌ویژه در رابطه با دوربین آن اظهارنظر کرده‌اند.

 مینگ چی کو به‌عنوان یکی از تحلیل گران اصلی اپل این بار در رابطه با قابلیت‌های جدید پرچم‌دار آینده اپل یعنی آیفون 13 صحبت کرده است و به نظر می‌رسد که اصلی‌ترین ویژگی ارتقا یافته در این نسخه نسبت به نسخه‌های قدیمی‌تر، برخورداری از دوربین پشت بسیار قوی باشد.
به‌این‌ترتیب احتمال آن وجود دارد که دوربین آیفون 13 دارای یک لنز اولتراواید  f/1.8، لنز شش عنصری از مدل f/2.4 فعلی و یک لنز پنج عصری که برای مدل‌های پروی این همراه هوشمند در نظر گرفته شده است، باشد. این ستآپ دوربین احتمالا برای دوربین آیفون 14 نیز به کار برده خواهد شد.
لذا به نظر می‌رسد که جذب نور لنز اولتراواید آیفون 13 نسبت به نسخه فعلی قرار گرفته روی آیفون 12 بسیار بیشتر باشد و به‌این‌ترتیب کیفیت تصاویر افزایش یابد. همچنین احتمال دارد که قابلیت فوکوس خودکار برای لنز اولتراواید نیز عرضه شود که درنهایت موجب افزایش کیفیت تصویر نهایی می‌شود.
کو پیش‌بینی کرده است که همین چهار مدلی که برای آیفون 12 عرضه شده بود، در آیفون 13 نیز تکرار شود و به‌این‌ترتیب می‌توان در حدود 10 ماه آینده شاهد افشای تصاویری از آیفون 13 مینی، آیفون 13، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس بود. البته تمامی این‌ها در شرایطی است که اپل نخواهد نام‌گذاری سری جدید همراه‌های هوشمند خود را تغییر بدهد.
البته گمانه‌زنی در رابطه با آیفون 13 بسیار زود است اما اطلاعاتی که هم‌اکنون به دست آمده است حاکی از آن است که احتمالا فناوری تاپ آی‌دی دوباره به آیفون‌ها بازخواهد گست و این بار این سنسور با صفحه نمایش ادغام خواهد شد. همچنین احتمال این وجود دارد که برخی از مدل‌های آیفون 13 با یک ترابایت حافظه داخلی به بازار عرضه شوند.

منبع:ایتنا به نقل از  techradar

  نظرات

  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  بازاریابی و بازارسازی
  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  کنفرانس CES 2020 حدود 170 هزار شرکت کننده داشت که بسیاری از آنها از خارج از آمریکا بودند. البته انتظار میزبانی از این تعداد مهمان در سال 2022 وجود ندارد اما همچنان می‌توان به صدور مجوز برای شرکت خارجی‌ها در این مراسم امیدوار بود.
    2021-05-07 11:20:00
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  فرهنگ و هنر
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  درباره اظهارنظر برخی متخصصان هوش مصنوعی درخصوص پیشی گرفتن زبان انگلیسی از فارسی در خلق اثر ادبی توسط ربات‌ها،این مسئله به خاطر ماهیت و شکل زبان فارسی نیست بلکه برای آن است که انگلیسی‌زبان‌ها از فارسی‌زبان‌ها در تکنولوژی جلوترند.
    2021-05-02 15:23:00
  تار عنکبوت رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  تار عنکبوت رونمایی شد
  نمایشگاه جهانی رادار در نانجینگ چین با حضور ۵۰ مهمان بین‌المللی از ۳۰ کشور برگزار شده و ۴۰۰ شرکت فعال در زمینه تولید رادار و تجهیزات الکترونیک در آن مشارکت دارند.
    2021-04-27 12:04:09
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  شرکت ها و برندها
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  گوگل برای این مهاجرت قدم هایی را تعریف کرده است اما باید در نظر داشت که دستگاه‌های وای.فای می‌بایست در این فرایند مجددا نام گذاری شده و دسترسی‌های ادمین نیز باید ریست شود.
    2021-04-26 10:53:31