تغییر روش آموزش و یادگیری با ظهور فناوری جدید

سال ۲۰۰۰، برای معلمان غیرمعمول نبود که از گچ و تخته سیاه برای تدریس یه دانش آموزانی استفاده کنند که در یک ردیف بر روی میز و صندلی های چوبی نشسته اند. حتی با سرمایه گذاری های دولت و مدارس، تا سال ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۹ از وایت برد های هوشمند تعاملی خیلی خیلی کم استفاده می شد و هنوز مدارس به جمع آوری گرد و غبارهای گچ می پرداختند.

با این حال، در سال های اخیر فناوری آموزش یا بازار edtech در حال منجر شدن است. در حال حاضر سالانه ۱۷ درصد رشد در این حوزه وجود داشته است و تا سال ۲۰۲۰ تا ۲۵۰ بیلیون دلار ارزش خواهد داشت. در نهایت، به نظر می رسد که آموزش همگام با دیگر محیط ها، در ده سال گذشته به چیزی بسیار متفاوت از قبل تبدیل شده است.
بازار پر رونق اپلیکیشن ها
چه چیزی تغییر کرده است؟ فناوری های گذشته معمولا بر روی استفاده از سخت افزارهای نوین و روش های انجام کارها تمرکز داشتند، به عنوان مثال وایت برد هوشمند تعاملی از جمله سخت افزارهایی بود که گرچه گران بودند ولی در یک برهه از زمان خیلی مورد استفاده قرار گرفتند. نوآوری های نرم افزاری نیز معلمان و دانش آموزان را قادر می سازند که کارها را سریع تر و بیشتر از قبل و با هزینه کمتری انجام دهند. همچنین بهبود فناوری های گوشی های هوشمند، یک بازار پر رونقی در محیط های آموزشی ایجاد کرده است.
در حالی که فناوری می تواند کارهای مردم عادی را خیلی راحت راه بیندازد، ولی یک معلم قابل جایگزینی نیست و بهترین فناوری های فقط به دنبال تقویت تعاملات سنتی با رویکردهای جدید است.
ایالات متحده آمریکا، به خصوص در سواحل غرب سرعت خوبی در نوآوری های edtech داشته است. این بخش دارای چهار کمپانی Edtech با ارزش یک بیلیون دلار است: این شرکت ها عبارتند از Udacity، Age of Learning، iTutorGroup و Pluralsight. همچنین در این بخش از امریکا حدود ده شتاب دهنده وجود دارد . طبق مجله آتلانتیک شرکت های آمریکایی edtech در سال گذشته حدود ۱٫۴ بیلیون دلار افزایش بودجه داشته اند.
در اروپا، لندن به عنوان یک مرکز مورد توجه در بازار اروپا محسوب می شود که ۲۵ درصد از هزینه های Edtech جهان را به خود اختصاص می دهد. لندن میزبان بزرگترین کنفرانس edtech اروپا (EdTechXEurope) است و همکاری هایی که بین شتاب دهندگان و فضای کار در این حوزه در لندن باعث شده است آموزش های نوظهوری از آنجا وارد شود.
نسل جدیدی از فناوری ها و معلمان بهتر آموزش دیده، منجر به سرمایه گذاری بیشتر دولت و افزایش قدرت تدارکات مدارش و بهبود فناوری ها و تمرکز عملی تر در نحوه انجام کارها، همه باعث شده است که محیط مساعدی ایجاد شود.
edtech UK بیشتر از هزار شرکت را تحت پوشش دارد و با وجود شتاب دهنده ها در این حوزه، با رشد سریع تری انجام می گیرد. بریتانیا در حال حاضر خانه تنوع های فوق العاده است و شرکت هایش نه تنها در لندن که در سراسر کشور به سرعت در حال دیجیتال شدن است، همچنین اپلیکیشن های مدارس، واقعیت افزوده، ارتباط با والدین و توسعه حرفه ای نوآوری، به همه این ها با هیجان وارد شده است و محیطی پویا فراهم آورده است.

تاکنون، بزرگترین بازار و نوآوری قابل توجه برای کودکان در سن مدرسه آمده است. اپلیکیشن تجدیدی نظر آزمون که Gojimo نام دارد در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا توسط یک بنیانگذار ۲۳ ساله ایجاد شد. حدود ۳۰۰ هزار کاربر به سوالات برنامه درسی خاصی از طریق گوشی های هوشمند پاسخ می دهند و بیش از یک میلیون دلار کمک مالی جمع کرده است.
سیستم Wonde کمبریج، به مدارس کمک می کند تا اطلاعات خود را امن نگه دارند، این امنیت از طریق مشاهده تلاش های دسترسی ها امکان پذیر شده است و سیستم Show My Homework نیز به معلمان کمک می کند تا تکالیف درسی را به صورت دیجیتالی تعیین، نمره دهی و مدیریت کنند.
آکادمی انگلستان و مدارس رایگانی مانند Rocketship Education از زنجیره مدارس چارتر ایالات متحده در حال یادگیری هستند، و از بازی و ابزارهای آنلاین برای یادگیری استفاده می کنند تا یادگیری را شخصی سازی کنند و معلم نیز متمرکز تر به کار خود ادامه دهد.
توسعه بریتانیا یک شبکه بزرگ از متخصصان، سرمایه گذاران، ناشران و همکاران در سراسر محیط آموزشی است که اکنون قادر است برخی از بهترین کارآفرینان در سراسر جهان را جذب کنند.
شواهد نشان می دهد که پیشرفت های قابل توجهی در آموزش بزرگسالان و در محل کار دیده شده است. شرکت Proversity آموزش های ساختاریافته و شخصی سازی شده از طریق گوشی همراه به کارمندان ارایه می دهد و در حال برنامه ریزی برای گسترش تا شمال آمریکا و آسیا است. Memrise نیز ۴٫۵ میلیون پوند سرمایه بدست آورده است و این اتفاق مرهون اپلیکیشن آموزش زبان آن است.
به نظر می رسد که زمان فناوری آموزش در نهایت فرا رسید. سال گذشته شاهد معاملات سرمایه گذاری به ارزش بیش از ۶ میلیارد پوند بودیم و اولین خرید میلیارد دلاری اپراتور دوره های آنلاین لیندا توسط لینکدین صورت گرفت. کلاس های درس کمتر و کمتر خواهد شد و دانش آموزان از طریق بازی ها، ابزارهای آنلاین و داده های بزرگ آموزش می بینند.

 منبع: کلیک به نقل ازraconteur

 

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08