موتور جستجوی اپل در انتطار تصمیم

گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل در تلاش است تا موتور جستجوی جدیدی را برای جایگزین کردن با موتور گوگل ایجاد کند.

 در حال حاضر گوگل برای این که اصلی‌ترین تأمین‌کننده موتور جستجوی دستگاه‌های اپل باشد به این کمپانی سالانه 10 تا 12 میلیارد دلار می‌پردازد. بااین‌حال این قرارداد به پایان خود نزدیک شده است و البته پرونده ضدانحصاری جدیدی که در این رابطه در وزارت دادگستری باز شده است ممکن است مانع از تمدید آن شود.
اپل در حال حاضر تلاش‌های زیادی برای دور شدن از گوگل کرده است. نرم‌افزار Applebot این کمپانی که برای اولین بار در سال 2014 رونمایی شد از آن زمان تاکنون در وب فعالیت داشته است و اخیرا نیز استفاده از آن بیشتر شده است. علاوه بر این اپل در بخش جستجوی هوم اسکرین iOS 14 امکان اتصال مستقیم به وب‌سایت‌ها را فراهم کرده است که می‌توان از این طریق گوگل را به‌صورت کامل دور زد.
درنهایت تقریبا سه سال پیش کمپانی اپل رییس جستجو و هوش مصنوعی گوگل را به استخدام خود درآورد. او که جان جیاناندریا نام دارد هم‌اکنون معاون اول بخش یادگیری ماشینی و استراتژی هوش مصنوعی در اپل است. بااین‌حال هنوز مشخص نیست که موتور جستجوی اپل دقیقا به چه صورت فعالیت خواهد کرد و چه فرمی خواهد داشت و آیا تنها روی دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل‌های اپل مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا تنها وب‌سایت جداگانه‌ای مانند Google.com به آن اختصاص داده خواهد شد.
با تمام این‌ها، واضح است که اقدام اپل و گوگل مبنی بر دریافت پول به‌منظور تعیین تأمین‌کننده موتور جستجوی میلیون‌ها دستگاه به‌زودی با فشار قانون‌گذاران مواجه خواهد شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که پرداخت‌های گوگل به اپل در حدود 20 درصد درآمد سرویس‌های اپل را تشکیل می‌دهد.
یکی از مشکلات اپل برای تبدیل‌شدن به یک ابرقدرت در زمینه موتور جستجو تعهدات امنیتی این کمپانی است. تیم کوک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی اپل در نامه‌ای به مشتریان خود اعلام کرده است که:« مدل کسب‌وکار ما کاملا مشخص است: ما محصولات عالی می‌فروشیم. ما اطلاعات محتوای ایمیل و عادات مرور وب شما را با تبلیغ‌کنندگان نمی‌فروشیم. ما از اطلاعاتی که در آیفون یا آی کلاود ذخیره می‌کنید کسب درآمد نمی‌کنیم. و ما ایمیل‌ها شما یا پیام‌هایتان را برای فروختن به شما نمی‌خوانیم.»
 مشخص نیست که این کمپانی بدون ایجاد نمایه درباره عادات مرور وب کاربر یا استفاده از داده‌های ذخیره‌شده در آیفون به‌عنوان وسیله‌ای برای نتایج بهتر جستجو چگونه می‌تواند یک موتور جستجوی موفق ایجاد کند.

منبع: ایتنا به نقل از  gsmarena

  نظرات

  پیوند علم وثروت برای نجات زمین
  تازه های فناوری
  پیوند علم وثروت برای نجات زمین
  در این کشتی فناوری‌هایی ازقبیل رباتیک، نرم افزار هوش مصنوعی، حسگرهای داخلی و اولین رایانه کوانتومی تجاری دریایی جهان برای پردازش حجم عظیمی از داده‌های جمع آوری شده در اختیار دانشمندان قرار خواهد گرفت.
    2021-06-13 14:01:09
  زبان جهانی
  تازه های فناوری
  زبان جهانی
  ایلان ماسک در مصاحبه ای اعلام کرد با ادامه توسعه تراشه مغزی نورالینک تا ۱٠ سال دیگر یادگیری زبان منسوخ می شود.
    2021-06-12 10:47:07
  رایانش کوانتومی،قدرتمند، سریع‌ و خطرناک‌
  فناوریهای برتر
  رایانش کوانتومی،قدرتمند، سریع‌ و خطرناک‌
  کامپیوتر‌های کوانتومی می‌توانند مشکلی جدی برای استاندارد‌های رمزنگاری مدرن به حساب بیایند. کامپیوتر‌های فعلی به سختی امکان شکستن رمزنگاری انجام‌شده بر مبنای ساختار PKI را دارند، درحالی‌که نفوذ به این ساختار برای کامپیوتر‌های کوانتومی بسیار ساده و راحت است.
    2021-06-09 10:41:58
  بحران نامرئی اطلاعات
  دانش روز
  بحران نامرئی اطلاعات
  ما در آینده نزدیک آنقدر محتوای دیجیتالی تولید می‌کنیم که تعداد بیت‌های تولید شده برابر با تمام اتم‌های کره زمین خواهد شد.
    2021-06-08 10:35:11
  پلاستیک هوشمند در آستانه تولید انبوه
  نوآوری
  پلاستیک هوشمند در آستانه تولید انبوه
  در تولید این پلاستیک از نوعی آنزیم استفاده شده که توانایی تجزیه کردن برخی پروتئین‌های موجود در سطح پلاستیک‌ها برای کمک به تخریب آنها و جلوگیری از آلودگی محیط زیست را دارد.
    2021-06-04 15:56:00
  چینی ها رکورد خود را شکستند
  فناوریهای برتر
  چینی ها رکورد خود را شکستند
  این خورشید مصنوعی برای مدت زمان ۲۰ ثانیه موفق به حفظ دمای ۱۶۰ میلیون درجه سانتیگراد شده است، یعنی دانشمندان چینی موفق شده‌اند درجه حرارت بسیار زیاد را به میزان پنج برابر بیشتر از آزمایشات قبلی حفظ کنند.
    2021-06-01 10:50:00
  هواوی ، همچنان در حال توسعه
  شرکت ها و برندها
  هواوی ، همچنان در حال توسعه
  ساخت این تراشه موجب خواهد شد تا هواوی بتواند از رکورد 15.3 میلیارد ترانزیستور موجود در تراشه پرچمدار Kirin 9000 پا را فراتر نهاده و واحدهای هوش مصنوعی خود را نیز با قدرت بیشتری در دل تراشه جای دهد.
    2021-05-26 10:06:00
  راه گشایی برای سفر به اعماق فضا
  فرادانش
  راه گشایی برای سفر به اعماق فضا
  این یافته‌ها می‌تواند از قرار گرفتن فضانوردان در معرض اشعه محافظت کرده و به آن ها کمک کند تا یک نوع خواب زمستانی را در سفرهای فضایی تجربه کنند.
    2021-05-25 16:56:00
  عبور از سرعت نور
  تازه های فناوری
  عبور از سرعت نور
  این کشفیات شاید نتواند به سفر سریع‌تر ما در فضا کمک کند اماما را به آینده‌ای که آرزو داریم نزدیک‌تر ‌می‌کند.
    2021-05-24 11:06:48
  ساخت اولین نمونه از شهرهای آینده
  انرژی های نو
  ساخت اولین نمونه از شهرهای آینده
  در این شهر،مردم، ساختمان‌ها و وسایل نقلیه از طریق داده‌ها و حسگرها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند وما قادر خواهیم بود فناوری هوش مصنوعی متصل را ،هم در حوزه‌های مجازی و هم فیزیکی آزمایش کنیم .
    2021-05-18 17:14:26