رونمایی از اولین سیستم هایپرلوپ

 

شرکت فناوری حمل‌ونقل هایپرلوپ (HTT) از اولین سیستم هایپرلوپ در مقیاس کامل که خواهد توانست فقط در ۳۵ دقیقه با سرعت حداکثر ۷۵۰ مایل در ساعت مسافران را از شیکاگو به کلیولند ببرد،رونمایی کرد.

هایپر لوپ اخیرا ویدئویی را منتشر کرد و در آن طرح سیستم هایپرلوپ در مقیاس کامل را نشان داد. این شرکت در حال کار بر روی یک سیستم هایپرلوپ است که کلیولند ، اوهایو و شیکاگو ، ایلینوی را به هم متصل خواهد کرد. نمونه اولیه این سیستم تجاری در ابوظبی در حال ساخت است.اگر آزمایشات به خوبی پیش رود، شرکت مذکور ساخت و ساز آن در ایالات متحده را در سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد کرد و در سال ۲۰۲۸ نیز برای نخستین بار از آن استفاده خواهد شد. غلاف‌ها و سیستم با استفاده از "ویبرانیوم" (vibranium) ساخته شده است که به گفته شرکت "امن ترین ماده روی زمین" است.ویبرانیوم عنصری خیالی است که از آن در کتاب‌های کمیک‌ مارول نامبرده شده است.

بنابر گفته شرکت فناوری حمل و نقل هایپرلوپ این غلاف‌ها روزانه قادر به حمل ۱۶۴ هزار مسافر خواهند بود.  این شرکت در سال ۲۰۱۳ با هدف حل مشکلات حمل و نقل از جمله ترافیک و آلودگی تاسیس شد. محققان این شرکت از انرژی‌های تجدیدپذیر برای تأمین نیرو در سیستم استفاده می‌کنند.برآوردهای حاصل از مطالعه Hyperloop Great Lakes نشان می‌دهد سیستم هایپرلوپ با اتصال شیکاگو ، کلیولند و پیتسبورگ به طور بالقوه باعث کاهش ۱۴۳ میلیون تن انتشار کربن دی اکسید در منطقه می‌شود.

"آندرس در لئون" (Andres De Leon) مدیر عامل شرکت فناوری حمل‌ونقل هایپرلوپ گفت: سیستم فناوری حمل‌ونقل هایپرلوپ ذاتاً پایدار و آلایندگی آن صفر است.ما در توسعه یک فناوری سریع‌تر ، ایمن‌تر و به مراتب تمیزتر از روش‌های حمل و نقل موجود پیشگام هستیم.

منبع:ایسنا به نقل از دیلی میل

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08