اتوبوس‌های الکتریکی برنامه ای برای۲۰۴۰

مقامات کالیفرنیا تصمیم دارند تا سال ۲۰۴۰، مجوز استفاده از اتوبوس‌های الکتریکی را برای حمل و نقل عمومی صادر کنند.

پس از انتشار گزارشی در مورد تغییرات اقلیمی و تاثیرات مخرب آن، بسیاری از شهرها و ایالات در تلاش هستند تا راهی برای مهار کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای پیدا کنند. با تصمیم مقامات، قرار است کالیفرنیا نخستین ایالتی باشد که مجوز حمل و نقل با اتوبوس‌های تمام‌الکتریکی را تا آغاز سال ۲۰۲۹ و مجوز استفاده از آنها در مسیرهای حمل و نقل عمومی را تا سال ۲۰۴۰ صادر ‌کند.

انتظار می‌رود با صدور این قانون جدید، به تولید و خرید بیش از ۱۴ هزار اتوبوس نیاز باشد که گازهای گلخانه‌ای را منتشر نمی‌کنند. این تصمیم، نتیجه همکاری چند ساله «هیات مدیره منابع هوای کالیفرنیا»(CARB) با گروه‌های سلامت عمومی در کاهش استانداردهای بهره وری سوخت و بهبود استفاده از سوخت‌های فسیلی است.

«مری نیکولز»(Mary Nichols)، رئیس هیات مدیره منابع هوای کالیفرنیا در مصاحبه‌ای گفت: کالیفرنیا قصد دارد برای مقابله با آلودگی شدید هوا که عامل بیماری‌هایی مانند آسم و بیماری های قلبی است، استانداردهایی پیشرفته‌تر از استانداردهای دولتی را وضع کند. قانون استفاده از اتوبوس‌های الکتریکی، خطوط حمل‌ونقل عمومی را وادار می‌کند تا از سوخت‌های طبیعی یا دیزلی استفاده کنند. این تصمیم مقامات کالیفرنیا، فرصت خوبی برای شرکت‌هایی مانند «پروترا»(Proterra) خواهد بود که تاکنون میلیاردها دلار سرمایه برای تولید اتوبوس‌های الکتریکی جذب کرده‌اند.

چنین تصمیمی، به غول خودروسازی چین موسوم به «بی‌وای‌دی»(BYD) که قصد دارد سیستم حمل و نقل عمومی را در شهرهای چین راه‌اندازی کند، کمک خواهد کرد.

منیع:ایسنا 

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00