بنز از پلتفرم جدید خاص خودروهای الکتریکی رونمایی کرد

مرسدس بنز اخیراً در رابطه با خودروی تمام الکتریکی خود جزئیاتی ارائه کرده است. این شرکت مدعی است که قابلیت طی مسافت این خودرو الکتریکی نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر خواهد بود. مرسدس بنز اعلام کرده است که این خودرو در انتهای دهه جاری میلادی عرضه می‌شود؛ هرچند نسخه طراحی مفهومی این خودرو در نمایشگاه اتومبیل پاریس ۲۰۱۶ که در انتهای ماه سپتامبر برگزار می‌شود در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

این خودروساز آلمانی در نمایشگاه TecDay Road که هفته‌ی گذشته در شهر اشتوتگارت برگزار شد، شرکت کرد. بنز اعلام کرد که خودروهای الکتریکی خود بر پایه‌ی پلتفرم جدیدی تولید و عرضه خواهد کرد؛ این پلتفرم خاص خودروهای الکتریکی خواهد بود و هیچ نمونه‌ی بنزینی با استفاده از آن تولید نخواهد شد.

خودروی الکتریکی بنز

پلتفرم خودروی الکتریکی جدید مرسدس بنز، به پلتفرم ماژولال تسلا شباهت دارد. باتری لیتیوم یونی در کف خودرو جانمایی می‌شود و موتور الکتریکی نیز روی اکسل جلو و عقب سوار خواهد شد. همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، روی این پلتفرم انواع مختلفی از خودروهای سدان و شاسی بلند قابل تولید خواهد بود.

توماس وبر (Thomas Weber) مدیر تحقیقات و توسعه مرسدس بنز بیان کرد:

این یکی دیگر از تعهداتمان در برابر حمل و نقل الکتریکی و پاک است. ما در حال تحقیقات فراوان بر روی حمل و نقل الکتریکی هستیم و متقاعد شدیم که بازار خودروی کنونی آمادگی قبول خودروهای الکتریکی را دارد.

بنز اعلام کرده است که طی دو سال آینده حداقل ۷.۹ میلیارد دلار بر روی تکنولوژی‌های سبز سرمایه گذاری خواهد کرد. علاوه بر خودروهای الکتریکی که با باتری کار می‌کنند، مرسدس بنز بر روی خودروهای پیل سوختی و هیبرید پلاگین نیز سرمایه گذاری خواهد کرد. بنز توسعه‌ی خط تولید خودروهای هیبریدی پلاگین را با عرضه GLC350e کوپه و E350e در اواخر سازی جاری میلادی ادامه خواهد داد.

خودروی الکتریکی بنز

 
 

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40