بنز از پلتفرم جدید خاص خودروهای الکتریکی رونمایی کرد

مرسدس بنز اخیراً در رابطه با خودروی تمام الکتریکی خود جزئیاتی ارائه کرده است. این شرکت مدعی است که قابلیت طی مسافت این خودرو الکتریکی نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر خواهد بود. مرسدس بنز اعلام کرده است که این خودرو در انتهای دهه جاری میلادی عرضه می‌شود؛ هرچند نسخه طراحی مفهومی این خودرو در نمایشگاه اتومبیل پاریس ۲۰۱۶ که در انتهای ماه سپتامبر برگزار می‌شود در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

این خودروساز آلمانی در نمایشگاه TecDay Road که هفته‌ی گذشته در شهر اشتوتگارت برگزار شد، شرکت کرد. بنز اعلام کرد که خودروهای الکتریکی خود بر پایه‌ی پلتفرم جدیدی تولید و عرضه خواهد کرد؛ این پلتفرم خاص خودروهای الکتریکی خواهد بود و هیچ نمونه‌ی بنزینی با استفاده از آن تولید نخواهد شد.

خودروی الکتریکی بنز

پلتفرم خودروی الکتریکی جدید مرسدس بنز، به پلتفرم ماژولال تسلا شباهت دارد. باتری لیتیوم یونی در کف خودرو جانمایی می‌شود و موتور الکتریکی نیز روی اکسل جلو و عقب سوار خواهد شد. همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، روی این پلتفرم انواع مختلفی از خودروهای سدان و شاسی بلند قابل تولید خواهد بود.

توماس وبر (Thomas Weber) مدیر تحقیقات و توسعه مرسدس بنز بیان کرد:

این یکی دیگر از تعهداتمان در برابر حمل و نقل الکتریکی و پاک است. ما در حال تحقیقات فراوان بر روی حمل و نقل الکتریکی هستیم و متقاعد شدیم که بازار خودروی کنونی آمادگی قبول خودروهای الکتریکی را دارد.

بنز اعلام کرده است که طی دو سال آینده حداقل ۷.۹ میلیارد دلار بر روی تکنولوژی‌های سبز سرمایه گذاری خواهد کرد. علاوه بر خودروهای الکتریکی که با باتری کار می‌کنند، مرسدس بنز بر روی خودروهای پیل سوختی و هیبرید پلاگین نیز سرمایه گذاری خواهد کرد. بنز توسعه‌ی خط تولید خودروهای هیبریدی پلاگین را با عرضه GLC350e کوپه و E350e در اواخر سازی جاری میلادی ادامه خواهد داد.

خودروی الکتریکی بنز

 
 

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00