چگونه از بسته شدن تصادفی "گوگل کروم" جلوگيري كنيم؟

 

بسیاری از فعالیت های روزمره ما با استفاده از سرویس های آنلاین امکان پذیر است و راه دسترسی به بیشتر این سرویس ها از طریق مرورگرهاست و باعث می شود تا تب ها و صفحه های زیادی را به صورت همزمان باز کنیم. اما در این بین امکان دارد که به صورت تصادفی روی دکمه ی X یا بستن مرورگر خود کلیک کنید و همه ی صفحات شما به یکباره بسته شوند. در ادامه 4 روش را معرفی می کنیم که از بسته شدن گوگل کروم به صورت تصادفی جلوگیری می کنند. 

روش اول: از یک وبسایت استفاده کنید

makichanwebsite1-1شاید راحت ترین راه استفاده از این وبسایت باشد. کافی است این صفحه را در همیشه در یک تب باز داشته باشید. در اینصورت هنگامی که روی دکمه ی بستن کروم کلیک کنید پیغامی مبنی بر “آیا می خواهید که مرورگر بسته شود؟” دریافت می کنید و با کلیک روی Stay on this Page میتوانید مرورگر خود را باز نگه دارید.

makichanwebsite2-1


روش دوم: دکمه ی بستن را حذف کنید

با استفاده از روشی که خواهیم گفت می توانید دکمه ی X یا بستن را در هر صفحه ای از ویندوز حذف کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. nocloseبه این وبسایت رفته و فایل اجرایی NoClose.exe را دانلود کنید.
 2. فایل دانلود شده را در پوشه ی Startup قرار دهید. (پوشه ی استارتاپ در این مسیر قرار دارد: C:\Users\Username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup)
 3. فایل NoClose.exe را اجرا کنید.
 4. مراحل اصلی به پایان رسید. می توانید وارد گوگل کروم یا هر پنجره ی دیگری در ویندوز شوید و با گرفتن دکمه های Ctrl و 1 امکان بسته صفحه را بردارید. برای برگرداندن این امکان کافی است دوباره Ctrl و 1 را فشار دهید.

disablex


روش سوم: از امکانات خود کروم کمک بگیرید

گوگل در مرورگر خود یک قابلیت کارآمد را قرار داده که با استفاده از آن می توانید تمام تب های بسته شده را دوباره باز کنید. برای استفاده از این امکان کافیست به قسمت تنظیمات (Settings) رفته و قابلیت “Continue where you left off” را روشن کنید. به این ترتیب هر زمانی که مرورگر کروم را باز می کنید تمام صفحاتی که از قبل باز بوده دوباره نمایش داده می شوند. البته در صورتی که سیستم ضعیفی دارید و ارتباط اینترنت شما کند است پیشنهاد نمی کنیم که همیشه از این قابلیت استفاده کنید.

continuewhereleft


روش چهارم: کد دستوری جاوایی را وارد کنید که موقع بسته شدن مرورگر به شما اخطار دهد

در صورتی که ترجیح می دهید قبل از بسته شدن هر صفحه، کروم به شما اخطار بدهد باید یک کد دستوری جاوا را وارد مرورگر کنید. البته نگران نباشید چون این کد نه پیچیده است و نه خطرناک. برای اینکار ابتدا باید این افزونهرا نصب کنید. بعد از نصب این افزونه لوگوی آن در قسمت بالا سمت راست کروم دیده می شود، روی آن کلیک کنید و قسمت های خواسته شده را طبق عکس و کدهای زیر کامل کنید:

pagemodifier

function PopIt() { return “Are you sure you want to leave?”; }
function UnPopIt() { /* nothing to return */ }

$(document).ready(function() {
window.onbeforeunload = PopIt;
$(“a”).click(function(){ window.onbeforeunload = UnPopIt; });
});

در نهایت روی دکمه ی Save کلیک کنید. به این ترتیب در صورتی که هر صفحه ای را ببندید قبل از آن کروم به شما یک پیام اخطار می دهد. البته در صورتی که از تب ها و صفحات زیادی استفاده می کنید پیشنهاد نمی کنیم از این روش استفاده کنید چون احتمالا تایید بستن صفحات زیاد خسته کننده می شود.

اینها روش هایی بود که با استفاده از آنها می توانید جلوی بسته شدن تصادفی کروم را بگیرید در صورتی که روش بهتری می شناسید در قسمت نظرات همین مطلب با می در میان بگذارید

منبع:Gtricks(وحيد عليپور)

  نظرات

  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00