ارتقاء فناوری باتری با بهره گیری ازمحاسبات کوانتومی

 

سامسونگ در تلاش است تا با بهره گیری از محاسبات کوانتومی بتواند باتری هایی تولید کند که مدت زمان نگهداری شارژ در آنها از استاندارد باتری‌های امروزی فراتر باشد.
حتی کوچک ترین پیشرفت در زمینه فناوری باتری می‌تواند روی  تصمیم خرید تلفن‌های همراه هوشمند تاثیر زیادی داشته باشد. به همین دلیل سامسونگ امیدوار است که بتواند با استفاده از محاسبات کوانتومی در این زمینه نیز مانند بسیاری از زمینه‌های دیگر از رقبای خود پیشی بگیرد.
این کمپانی فناوری و محققان Imperial College London در همکاری با یکدیگر از سیستم Model H1 کمپانی Honeywell به منظور بررسی کاربرد‌های متفاوت محاسبات کوانتومی در ساخت باتری‌ها استفاده می‌کنند. این پلتفرم به راحتی می‌تواند الگوریتم‌های پیچیده ای را پردازش کند که کامپیوتر‌های عادی امروزی امکان انجام این کار را ندارند. 
این محققان در آزمایش‌های اولیه خود از سیستم Model H1 برای شبیه سازی دینامیک یک مدل چرخشی متقابل یا ریاضیات مربوط به مطالعه مغناطیس استفاده کردند. این تیم برای تولید نتایج دقیق و همگام با انتظارات از 100 درگاه دو کیوبیتی (عملیات کوانتومی که بین دو کیوبیت انجام می‌شود) قدرتمند استفاده کردند.
تحقیقات زیادی برای استفاده عملی از محاسبات کوانتومی برای بهبود باتری‌ها لازم است و این احتمال وجود دارد که روش معرفی شده هیچ گاه به دنیای واقعی راه پیدا نکند. با این حال اگر سامسونگ بتواند چالش هایی که در مسیر سایر باتری سازان وجود دارد رااز میان بردارد، می‌تواند در نهایت باتری هایی تولید کند که عمر آنها با هر بار شارژ بسیار بیشتر از باتری‌های امروزی است.

منبع:ایتنا به نقل از  engadget

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08