ارتقاء فناوری باتری با بهره گیری ازمحاسبات کوانتومی

 

سامسونگ در تلاش است تا با بهره گیری از محاسبات کوانتومی بتواند باتری هایی تولید کند که مدت زمان نگهداری شارژ در آنها از استاندارد باتری‌های امروزی فراتر باشد.
حتی کوچک ترین پیشرفت در زمینه فناوری باتری می‌تواند روی  تصمیم خرید تلفن‌های همراه هوشمند تاثیر زیادی داشته باشد. به همین دلیل سامسونگ امیدوار است که بتواند با استفاده از محاسبات کوانتومی در این زمینه نیز مانند بسیاری از زمینه‌های دیگر از رقبای خود پیشی بگیرد.
این کمپانی فناوری و محققان Imperial College London در همکاری با یکدیگر از سیستم Model H1 کمپانی Honeywell به منظور بررسی کاربرد‌های متفاوت محاسبات کوانتومی در ساخت باتری‌ها استفاده می‌کنند. این پلتفرم به راحتی می‌تواند الگوریتم‌های پیچیده ای را پردازش کند که کامپیوتر‌های عادی امروزی امکان انجام این کار را ندارند. 
این محققان در آزمایش‌های اولیه خود از سیستم Model H1 برای شبیه سازی دینامیک یک مدل چرخشی متقابل یا ریاضیات مربوط به مطالعه مغناطیس استفاده کردند. این تیم برای تولید نتایج دقیق و همگام با انتظارات از 100 درگاه دو کیوبیتی (عملیات کوانتومی که بین دو کیوبیت انجام می‌شود) قدرتمند استفاده کردند.
تحقیقات زیادی برای استفاده عملی از محاسبات کوانتومی برای بهبود باتری‌ها لازم است و این احتمال وجود دارد که روش معرفی شده هیچ گاه به دنیای واقعی راه پیدا نکند. با این حال اگر سامسونگ بتواند چالش هایی که در مسیر سایر باتری سازان وجود دارد رااز میان بردارد، می‌تواند در نهایت باتری هایی تولید کند که عمر آنها با هر بار شارژ بسیار بیشتر از باتری‌های امروزی است.

منبع:ایتنا به نقل از  engadget

  نظرات

  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02
  هدیه‌ای به جهانیان
  گوناگون
  هدیه‌ای به جهانیان
  دیدن زمین از فضا تجربه‌ای فوق‌العاده‌ است. تجربه‌ای به نام "اثر نگاه اجمالی"(overview effect) وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند و بیشتر کسانی که به مدار زمین می‌روند آن را تجربه می‌کنند. من هم آن را تجربه کردم.
    2021-02-14 10:48:08
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  فناوریهای برتر
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  یافته‌های شرکت تِرا کوانتوم تصوری که از غیرقابل شکسته شدن رمزنگاری وجود دارد را بهم می‌ریزد و می تواند پیامدهای بزرگی برای شرکت‌های فناوری مطرح دنیا نظیر گوگل، مایکروسافت و آی.بی.ام داشته باشد.
    2021-02-11 09:32:35
  ارزآوری با ضایعات میوه
  تجربه های موفق
  ارزآوری با ضایعات میوه
  یک گروه از متخصصان جوان و باانگیزه در این مجموعه جمع شده‌اند و مواد دورریز و کم اهمیت مانند ضایعات و هسته میوه را به محصولات ارزشمند صادراتی تبدیل می‌کنند.
    2021-02-10 11:07:43