تهدیدی برای تهدیدهای سایبری

بدافزارها و تهدیدهای سایبری ازاین‌پس توسط مایکروسافت و اینتل برای هوش مصنوعی (مسئول کشف رخنه‌های امنیتی) به‌صورت بصری تجسم می‌شوند.آن‌هابرای این کار تحت عنوان پروژه‌ای به نام استامینا همکاری می‌کنند. در این پروژه کدهای سخت به تصاویر خاکستری تبدیل می‌شوند و به‌این‌ترتیب سیستم‌های یادگیری عمیق می‌توانند به‌راحتی آن‌ها را موردمطالعه و بررسی قرار دهند.

در این رویکرد شکل دوگانه یک فایل ورودی به جریان ساده‌ای از پیکسل‌ها تبدیل می‌شود. این جریان نیز درنهایت به تصویر دارای ابعادی تبدیل می‌شود که جنبه‌های مختلف آن نظیر اندازه فایل‌ها متغیر است. سپس یک شبکه عصبی آموزش دیده تشخیص خواهد داد که این فایل توسط چه چیزی مورد حمله قرار گرفته است. 
گزارش‌ها خبر از آن دارند که این هوش مصنوعی با استفاده از حجم عظیمی از داده‌های گرد آوری شده از ویندوز دیفندر آموزش دیده است. این فناوری به بازسازی پیکسل به پیکسل و در اندازه کامل ویروس‌ها نیاز ندارد و این امر بسیار منطقی به نظر می‌رسد زیرا یک بدافزار بزرگ می‌تواند به‌راحتی به یک تصاویر غول‌پیکر ترجمه شود.
پروژه استامینا با دقت 99 درصدی در طبقه‌بندی بدافزارها و نرخ مثبت کاذب زیر 2.6 درصد بسیار مؤثر واقع شده است. بااین‌حال این سیستم نیز محدودیت‌های خاص خود را دارد و تنها با فایل‌های کم‌حجم خوب کار می‌کند و هنوز از پردازش فایل‌های با حجم زیاد عاجز است.
بااین‌وجود، این سیستم در صورت اعمال تغییرات لازم می‌تواند بسیار مفید باشد. بیشتر سیستم‌های تشخیص بدافزارها به استخراج امضاهای باینری یا اثرانگشت متکی هستند  اما تعداد زیاد امضاها این امر را غیرعملی می‌کند. این سیستم می‌تواند به ابزارهای ضد بدافزار کمک کند تا به‌طور مؤثر در برابر تهدیدات امنیتی که از سیستم‌های تدافعی قبلی عبور کرده‌اند، مقاومت کند.

منبع:ایتنابه نقل ازانگجت

  نظرات

  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00