بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد

ایده تحویل بسته‌ها با استفاده از پهپادها بدون بحث و جدل نیست، با این حال به نظر می‌رسد که یک بحث لاینفک از آینده ما باشد. شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد، و اتوبوس‌های شهری ممکن است راه‌حل آن باشند.

 پهپادها باید توازنی بین وزن و عمر باتری ایجاد کنند، تا بتوانند مسافت بیشتری را طی کنند. عدم برد کافی باعث محدود شدن استفاده از پهپادها شده است – نوعا آنها نمی‌توانند تحویل را در مسافت‌های بیش از 10 تا 15 مایل از نقطه آغاز پروازشان عملی کنند چرا که به طول عمر کافی باتری برای دور زدن و برگشت به مقرشان نیاز دارند.  
این بدان معناست که در حال حاضر، پهپادها قادربه تحویل محصولات کوچک از فروشگاه‌هایی هستند که نزدیک مشتری هستند – مثالهای آن عبارتند از دراگ‌استورها، فروشگاه‌های فست‌فود، خواربارفروشی‌های کوچک، و مقاصد مشابه. با این حال، تحویل مرسوله می‌تواند بدون افزایش ابعاد باتری یا پهپاد از طریق استفاده از ماشین‌هایی که هم‌اکنون در حال استفاده هستند انجام شود.

اتوبوس‌های شهری
پژوهشگران دانشکده مهندسی استنفورد، با استفاده از الگوریتم‌ها و شبکه‌های موجود اتوبوس شهری در سان فرانسیسکو و واشینگتون دی‌سی، دریافتند که برد عملیاتی پهپادها با طی نمودن بخشی از مسافت از طریق سواری گرفتن از خودروهای زمینی، چهار برابر می‌شود. پهپادهایی که از این خودروها استفاده کردند قادر به تحویل بارشان ظرف مدت یک یا دو ساعت، بسته به شهر مورد نظر، بودند.
این اتوبوسها، و همچون دیگر انواع وسائل نقلیه، هم‌اکنون در شهرهای نقاط مختلف جهان در کار هستند. به طور بالقوه یک سیستم می‌تواند توسعه داده شود که پهپادها را به سمت استفاده از ایده‌آل‌ترین اتوبوسی که در مسیر است سوق می‌دهد، و آن را به سمت فرود ایمن و چسبیدن به اتوبوس هدایت نماید، سپس از آن جدا شده و در زمان ایده‌آل مابقی مسیرش را پرواز نماید.

منبع:ایتنابه نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  نوآوری در حوزه واقعیت مجازی
  واقعیت مجازی
  نوآوری در حوزه واقعیت مجازی
  این دستاورد می‌تواند تاثیر زیادی بر حوزه واقعیت مجازی داشته باشد، چون دستگاه‌های فعلی دچار مشکلی موسوم به اثر «درب نمایشگر» هستند که باعث می‌شود فاصله بین پیکسل‌ها دیده شود.
    2020-10-29 09:38:42
  هوش مصنوعی با کارکردی جدیددر خدمت کاربران
  تازه های فناوری
  هوش مصنوعی با کارکردی جدیددر خدمت کاربران
  با این سیستم یوتیوبرها می‌توانند برای آن دسته از طرفداران خود که برای درک صحبت‌هایشان به زیرنویس کلیپ‌ها متکی هستند، نسخه‌های ترجمه شده بسازند،یامراکز تماس نیز می‌توانند روبات‌های چت ویژه‌ای ایجادکننده که از زبان‌های متعدد پشتیبانی می‌کند.
    2020-10-24 09:17:23
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00