بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد

ایده تحویل بسته‌ها با استفاده از پهپادها بدون بحث و جدل نیست، با این حال به نظر می‌رسد که یک بحث لاینفک از آینده ما باشد. شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد، و اتوبوس‌های شهری ممکن است راه‌حل آن باشند.

 پهپادها باید توازنی بین وزن و عمر باتری ایجاد کنند، تا بتوانند مسافت بیشتری را طی کنند. عدم برد کافی باعث محدود شدن استفاده از پهپادها شده است – نوعا آنها نمی‌توانند تحویل را در مسافت‌های بیش از 10 تا 15 مایل از نقطه آغاز پروازشان عملی کنند چرا که به طول عمر کافی باتری برای دور زدن و برگشت به مقرشان نیاز دارند.  
این بدان معناست که در حال حاضر، پهپادها قادربه تحویل محصولات کوچک از فروشگاه‌هایی هستند که نزدیک مشتری هستند – مثالهای آن عبارتند از دراگ‌استورها، فروشگاه‌های فست‌فود، خواربارفروشی‌های کوچک، و مقاصد مشابه. با این حال، تحویل مرسوله می‌تواند بدون افزایش ابعاد باتری یا پهپاد از طریق استفاده از ماشین‌هایی که هم‌اکنون در حال استفاده هستند انجام شود.

اتوبوس‌های شهری
پژوهشگران دانشکده مهندسی استنفورد، با استفاده از الگوریتم‌ها و شبکه‌های موجود اتوبوس شهری در سان فرانسیسکو و واشینگتون دی‌سی، دریافتند که برد عملیاتی پهپادها با طی نمودن بخشی از مسافت از طریق سواری گرفتن از خودروهای زمینی، چهار برابر می‌شود. پهپادهایی که از این خودروها استفاده کردند قادر به تحویل بارشان ظرف مدت یک یا دو ساعت، بسته به شهر مورد نظر، بودند.
این اتوبوسها، و همچون دیگر انواع وسائل نقلیه، هم‌اکنون در شهرهای نقاط مختلف جهان در کار هستند. به طور بالقوه یک سیستم می‌تواند توسعه داده شود که پهپادها را به سمت استفاده از ایده‌آل‌ترین اتوبوسی که در مسیر است سوق می‌دهد، و آن را به سمت فرود ایمن و چسبیدن به اتوبوس هدایت نماید، سپس از آن جدا شده و در زمان ایده‌آل مابقی مسیرش را پرواز نماید.

منبع:ایتنابه نقل از اسلش‌گیر

  نظرات

  معمای هستی
  دانش روز
  معمای هستی
  هر شب که به آسمان می نگریم و ستارگان بی‌شمار را در آن می‌بینیم ،بزرگی هستی را حس می‌کنیم و از خودمان می‌پرسیم در این عظمت آیا جایی برای دیگری هم هست؟
    2021-01-27 10:18:00
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51