تشخیص هویت در هنگام پوشیدن ماسک

 

اپل در پی آن است که با افزودن قابلیت‌های جدید و جذاب به خط تولید آیفون‌های سال 2021، همچنان در بازار تلفن‌های همراه هوشمند به عنوان یک گزینه مطرح و قوی باقی بماند.
گزارش‌های به دست آمده از مارک گارمن از بلومبرگ حاکی از است که اگرچه مهندسان اپل خط تولید سال 2021 را به آیفون 12 مشابه می‌دانند اما قصد دارند که با افزودن قابلیت حسگر اثر انگشت قرار گرفته در زیر صفحه نمایش،ایفون‌های سال جدید را از سری همراه‌های هوشمند نسل قبلی متمایز کنند.
تاریخچه حسگرهای اثر انگشت اپل در نوع خود جالب است. اگرچه این کمپانی جزو اولین سازندگانی بود که این فناوری را با به کار بردن آن در آیفون 5S عمومیت بخشید اما همچنین به راحتی توانست با معرفی آیفون X در سال 2017 میلادی از آن دل بکند. اپل با تاکید بیشتر روی فناوری فیس آیدی کاملا قدم استفاده از حسگرهای ادغام شده در صفحه نمایش را نادیده گرفت.
با این حال به نطر می‌رسد که همه گیری ویروس کرونا نظر کارشناس‌های اپل در رابطه با این فناوری را تغییر داده است. گزارش‌های به دست آمده از گارمن حاکی از آن است که این قابلیت جای فیس آی‌دی را نخواهد گرفت و تنها به عنوان گزینه ای جایگزین برای تشخیص هویت در هنگام پوشیدن ماسک در نظر گرفته خواهد شد.
همچنین گارمن مدعی شده است که اپل صفحه نمایش‌های تاشو را نیز تست کرده است. او اعلام کرد که این کمپانی هنوز برنامه خاصی برای استفاده از این فناوری ندارد .
البته هنوز احتمال دارد که عرضه همراه‌های هوشمند تاشوی اپل سال‌ها به طول بینجامد. به این ترتیب باید منتظر بود و دید که سرانجام تصمیم اپل در رابطه با عرضه قابلیت‌های جدید برای ایفون‌ها به کجا ختم خواهد شد.

منبع:ایتنا به نقل از engadget

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08