تشخیص هویت در هنگام پوشیدن ماسک

 

اپل در پی آن است که با افزودن قابلیت‌های جدید و جذاب به خط تولید آیفون‌های سال 2021، همچنان در بازار تلفن‌های همراه هوشمند به عنوان یک گزینه مطرح و قوی باقی بماند.
گزارش‌های به دست آمده از مارک گارمن از بلومبرگ حاکی از است که اگرچه مهندسان اپل خط تولید سال 2021 را به آیفون 12 مشابه می‌دانند اما قصد دارند که با افزودن قابلیت حسگر اثر انگشت قرار گرفته در زیر صفحه نمایش،ایفون‌های سال جدید را از سری همراه‌های هوشمند نسل قبلی متمایز کنند.
تاریخچه حسگرهای اثر انگشت اپل در نوع خود جالب است. اگرچه این کمپانی جزو اولین سازندگانی بود که این فناوری را با به کار بردن آن در آیفون 5S عمومیت بخشید اما همچنین به راحتی توانست با معرفی آیفون X در سال 2017 میلادی از آن دل بکند. اپل با تاکید بیشتر روی فناوری فیس آیدی کاملا قدم استفاده از حسگرهای ادغام شده در صفحه نمایش را نادیده گرفت.
با این حال به نطر می‌رسد که همه گیری ویروس کرونا نظر کارشناس‌های اپل در رابطه با این فناوری را تغییر داده است. گزارش‌های به دست آمده از گارمن حاکی از آن است که این قابلیت جای فیس آی‌دی را نخواهد گرفت و تنها به عنوان گزینه ای جایگزین برای تشخیص هویت در هنگام پوشیدن ماسک در نظر گرفته خواهد شد.
همچنین گارمن مدعی شده است که اپل صفحه نمایش‌های تاشو را نیز تست کرده است. او اعلام کرد که این کمپانی هنوز برنامه خاصی برای استفاده از این فناوری ندارد .
البته هنوز احتمال دارد که عرضه همراه‌های هوشمند تاشوی اپل سال‌ها به طول بینجامد. به این ترتیب باید منتظر بود و دید که سرانجام تصمیم اپل در رابطه با عرضه قابلیت‌های جدید برای ایفون‌ها به کجا ختم خواهد شد.

منبع:ایتنا به نقل از engadget

  نظرات

  گذر ازخوان ششم "GMT"
  تازه های فناوری
  گذر ازخوان ششم "GMT"
  "تلسکوپ غول‌پیکر ماژلان" "GMT" می‌تواند تصاویری را ثبت و ضبط کند که ۱۰ برابر واضح‌تر از تصاویر تولید شده توسط تلسکوپ فضایی "هابل" است.
    2021-03-08 10:27:00
  سن زیستی خود را بدانید
  تازه های فناوری
  سن زیستی خود را بدانید
  اندازه‌گیری سن زیستی از آن جهت مهم است که با آن می‌توان تاثیر محیط، رژیم غذایی و درمان‌ها را بر روی افزایش سن و بیماری‌های وابسته به سن بررسی کرد.
    2021-03-06 10:26:17
  دهکده ای در ماه
  فناوریهای برتر
  دهکده ای در ماه
  این مجموعه پرورش ماهی ،اسیدهای آمینه ضروری، اسیدهای چرب اشباع نشده امگا ۳ و ویتامین B۱۲ مورد نیاز بدن فضانوردان را تامین خواهد کرد.
    2021-03-08 09:54:00
  تهدیدجدی برای آمریکا
  فناوریهای برتر
  تهدیدجدی برای آمریکا
  کمیسیون امنیت ملی آمریکا:چین از توانمندی، استعداد و جاه طلبی لازم برای تبدیل شدن به رهبر جهان در حوزه هوش مصنوعی تا یک دهه دیگر برخوردار است .
    2021-03-07 10:23:00
  رکورد شکنی محققان کره‌ جنوبی
  اینترنت
  رکورد شکنی محققان کره‌ جنوبی
  بیشترین سرعت ثبت شده شبکه‌های نسل پنجم تا پیش از این مربوط به طرح تحقیقاتی مشترک شرکت‌های اریکسون، کوالکوم و شرکت مخابراتی استرالیایی تلسترا بوده است.
    2021-03-06 10:38:00
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  دانش روز
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  علاوه برتلاش مداوم افراد سودجو برای دسترسی به داده‌‌های ما، گاهی خودمان هم با انجام اشتباه‌‌هایی داده‌‌هایمان را در معرض خطر قرار می‌دهیم.
    2021-03-03 10:46:00
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  انرژی های نو
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  هنوز هیچ تاریخی مشخص نشده است که چه زمانی می‌توانیم نمونه اولیه چنین سفینه‌هایی را ببینیم، اما باز هم خبر خوبی است که شرکت‌ها برای رسیدن به این اهداف تلاش می‌کنند.
    2021-03-02 09:46:00
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00