نسل پنجم رسماً وارد بازار شد

اولین سیم‌کارت نسل پنجم جهان که قابل استفاده در شبکه‌های مخابراتی است، به‌طور رسمی توسط شرکت امنیت دیجیتال گمالتو طراحی و عرضه شد.Gemalto که از شرکت‌های مشهور ارائه دهنده محصولات و خدمات امنیت دیجیتال است، اعلام کرده این سیم‌کارت آماده استفاده توسط اپراتورهای مخابراتی است و با پروتکل‌ها و استانداردهای ارتباطی مهمی همچون ETSI ۳GPP و SIMalliance سازگاری دارد.

شرکت سازنده مدعی است با استفاده از سیم‌کارت‌های یادشده نه تنها حریم شخصی کاربران حفظ می‌شود، بلکه داده‌های آنها نیز کاملا محفوظ باقی می‌ماند. گمالتو می‌گوید کیفیت ارائه خدمات رومینگ نیز با استفاده از سیم‌کارت‌های یادشده بهتر می‌شود و می‌توان از سرقت داده‌های کاربران توسط هکرها در حین انتقال آنها از شبکه‌های مخابراتی جلوگیری کرد.انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ میزان پوشش شبکه‌های نسل پنجم ۴۰ درصد از جمعیت جهان را دربر بگیرد و ۵/ ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان از خدمات مذکور استفاده کنند. استفاده از سیم‌کارت‌های جدید یکی از پیش شرط‌های دسترسی به خدمات پرسرعت شبکه‌های مخابراتی نسل پنجم است.

منبع:مهر 

  نظرات

  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08
  ده شغل پردرآمد سال2019
  تازه های کسب و کار
  ده شغل پردرآمد سال2019
  کار در صنعت تکنولوژی به خاطر ماهیت به‌روز و پویای آن، اغلب برای بسیاری از کارجویان جذاب و جالب توجه است.از طرفی این مشاغل رو به پیشرفت و البته پردرآمدنیز می باشند.
    2019-05-11 22:40:00
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  پروژه‌ای از سوی مرکز آمار و وزارت ارتباطات برای اندازه گیری حجم بازار فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور در دست انجام است.
    2019-05-06 10:48:24
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  جامعه
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  حذف اپلیکیشن ها و کسب و کارهای ایرانی از بازارهای گوگل و اپل و نیز مسدودسازی صفحات کاربری ایرانیان در اینستاگرام و توئیتر نمونه بارزاقدامات آمریکا در مقابله با ایران در عرصه فضای مجازی است .
    2019-04-30 11:49:39