نسل پنجم رسماً وارد بازار شد

اولین سیم‌کارت نسل پنجم جهان که قابل استفاده در شبکه‌های مخابراتی است، به‌طور رسمی توسط شرکت امنیت دیجیتال گمالتو طراحی و عرضه شد.Gemalto که از شرکت‌های مشهور ارائه دهنده محصولات و خدمات امنیت دیجیتال است، اعلام کرده این سیم‌کارت آماده استفاده توسط اپراتورهای مخابراتی است و با پروتکل‌ها و استانداردهای ارتباطی مهمی همچون ETSI ۳GPP و SIMalliance سازگاری دارد.

شرکت سازنده مدعی است با استفاده از سیم‌کارت‌های یادشده نه تنها حریم شخصی کاربران حفظ می‌شود، بلکه داده‌های آنها نیز کاملا محفوظ باقی می‌ماند. گمالتو می‌گوید کیفیت ارائه خدمات رومینگ نیز با استفاده از سیم‌کارت‌های یادشده بهتر می‌شود و می‌توان از سرقت داده‌های کاربران توسط هکرها در حین انتقال آنها از شبکه‌های مخابراتی جلوگیری کرد.انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ میزان پوشش شبکه‌های نسل پنجم ۴۰ درصد از جمعیت جهان را دربر بگیرد و ۵/ ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان از خدمات مذکور استفاده کنند. استفاده از سیم‌کارت‌های جدید یکی از پیش شرط‌های دسترسی به خدمات پرسرعت شبکه‌های مخابراتی نسل پنجم است.

منبع:مهر 

  نظرات

  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  زندگی شهری
  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  شبکه های هوشمند، کنترل از راه دور، استفاده از GIS که اغلب مربوط به شهرهای حاضر در موقعیت ساحلی است، استفاده از SCADA و مدل ها و ابزارهای بهینه سازی، از شاخص های اصلی مورد بررسی در نمونه های اجرا شده شهر هوشمند هستند.
    2019-09-03 12:05:24
  پاییز امسال با وای فای6
  تازه های فناوری
  پاییز امسال با وای فای6
  دستگاه‌هایی که از این فناوری تازه پشتیبانی می‌کنند، قیمت بالایی خواهند داشت و روترهای نسل جدید وای‌فای نیز بسیار گران قیمت خواهند بود.
    2019-09-01 10:35:36
  پای درس سنجاقکها
  دانش روز
  پای درس سنجاقکها
  الگوگیری از هوش حشرات در ابزارهای جنگی از جمله تحقیقات گسترده دانشمندان علوم دفاعی محسوب می‌شود که تاکنون نتایج زیادی نیز در بر داشته است .
    2019-08-24 09:52:23
  آینده هوشمند
  فناوریهای برتر
  آینده هوشمند
  در گزارش GIV به این مورد نیز اشاره شده که تا سال 2025 حوزه‌های مختلف فناوری مانند پوشش شبکه‌های 5G، ربات‌های خانگی و دستیارهای هوش مصنوعی به چه جایگاهی می‌رسند.
    2019-08-19 11:31:39
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  تازه های کسب و کار
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  نرم‌افزار Teams قابلیت‌های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از آنها ویژگی‌ جدیدی به نام 'Dynamic 911' است که تماس‌های شمارا به نزدیک‌ترین اپراتور جهت‌دهی می‌کند و به‌ این‌ ترتیب می‌توانید با اطمینان خاطر این نرم‌افزار را به سرویس تلفن اصلی‌تان تبدیل کنید.
    2019-08-06 15:49:55
  روایتی از آینده
  دانش روز
  روایتی از آینده
  اگر تنها 40 درصد خودروهای شهر منهتن از نوع خودروی خودران باشند، هکرها با دست‌کاری نیمی از آن‌ها می‌توانند به‌طورکلی شهر را مختل کنند.
    2019-08-02 15:34:00