نسل پنجم رسماً وارد بازار شد

اولین سیم‌کارت نسل پنجم جهان که قابل استفاده در شبکه‌های مخابراتی است، به‌طور رسمی توسط شرکت امنیت دیجیتال گمالتو طراحی و عرضه شد.Gemalto که از شرکت‌های مشهور ارائه دهنده محصولات و خدمات امنیت دیجیتال است، اعلام کرده این سیم‌کارت آماده استفاده توسط اپراتورهای مخابراتی است و با پروتکل‌ها و استانداردهای ارتباطی مهمی همچون ETSI ۳GPP و SIMalliance سازگاری دارد.

شرکت سازنده مدعی است با استفاده از سیم‌کارت‌های یادشده نه تنها حریم شخصی کاربران حفظ می‌شود، بلکه داده‌های آنها نیز کاملا محفوظ باقی می‌ماند. گمالتو می‌گوید کیفیت ارائه خدمات رومینگ نیز با استفاده از سیم‌کارت‌های یادشده بهتر می‌شود و می‌توان از سرقت داده‌های کاربران توسط هکرها در حین انتقال آنها از شبکه‌های مخابراتی جلوگیری کرد.انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ میزان پوشش شبکه‌های نسل پنجم ۴۰ درصد از جمعیت جهان را دربر بگیرد و ۵/ ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان از خدمات مذکور استفاده کنند. استفاده از سیم‌کارت‌های جدید یکی از پیش شرط‌های دسترسی به خدمات پرسرعت شبکه‌های مخابراتی نسل پنجم است.

منبع:مهر 

  نظرات

  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00
  اینترنت دو تکه شده است
  فضای مجازی
  اینترنت دو تکه شده است
  در چین استفاده از گوگل به یک درصد نیز نمی‌رسد و این در حالی است که در اروپا ۹۵ درصد و در آمریکا ۸۷ درصد از کاربران از گوگل استفاده می‌کنند.
    2019-03-11 09:24:04
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  دانش روز
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  این روش، یکی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است که با فریب دادن کاربران موردنظر ،اطلاعات محرمانه و خصوصی آنهاتوسط خودشان در اختیارعامل نفوذی قرار می گیرد.
    2019-03-09 16:06:00
  چالش مرموز
  خانواده
  چالش مرموز
  بهتر است پیش از هرگونه پیش داوری، خطرات موجود در فضای مجازی را بدرستی ارزیابی کرده و درباره خطراتی که هنوز تأیید نشده است اظهارنظر نکنیم.
    2019-03-05 10:15:00