دنیای انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای در آستانه تحول

ضبط حرکات صورت یک جزو کلیدی از جلوه‌های بصری برای فیلم ها و بازی‌های رایانه‌ای است که می‌توان آن را تنها با استفاده از یک دوربین و روش جدیدی که تیم تحقیقاتی دیزنی ابداع کرده، انجام داد.

آنها با ایجاد یک مدل که آناتومی صورت و ضخامت پوست را به دقت نشان داده و با استفاده از یک دوربین قادر به ضبط حالات چهره با قدرت و دقت بیشتری نسبت به روش‌های سنتی پیشین شدند.

در این روش از دوربین‌های کمتر و سخت افزارهای کمتری استفاده شده که این کار آزادی عمل بیشتری به بازیگران می‌دهد.

با استفاده از این روش جدید می‌توان بدون استفاده از هیچ سخت افزار پیچیده‌ای نتایجی را بدست آورد که کیفیت و دقتی بیشتر از روش‌های پیچیده سنتی دارد.

محققان این تیم می‌گویند بازسازی کامپیوتری اجزای چهره با استفاده از یک دوربین معمولا نیاز به ایجاد یک مدل بسیار دقیق از صورت بازیگر و بدست آوردن و رمزگذاری صدها حالت چهره دارد و با وجود صرف زمان قابل توجه و تلاش لازم برای توسعه چنین مدلی، هنوز هم بعید است که بتوان تمام حالات چهره را رمزگذاری کرد.

در مقابل، مدل جدید موسسه دیزنی، به روی حرکات از پیش محاسبه شده صورت تکیه نمی‌کند در عوض، ساختار اساسی استخوان صورت و ضخامت پوست را در نظر می‌گیرد.

این محققان مدل جدید خود را با استفاده از حداقل تعداد اسکن‌های صورت و حالت مختلف چهره ایجاد کردند.

این تیم با استفاده از روش نوین خود موفق به ضبط حالتهایی شدند که پیشتر انجام آن توسط یک دوربین تکی تقریبا غیر ممکن بود.برای مثال آنها موفق به ضبط لحظه‌ای شدند که فشار زیاد هوا باعث بوجود آمدن چین و چروک بر روی گونه یک مرد شده بود.این روش به راحتی می‌تواند ناهمواری‌های بوجود آمده در صورت را به خوبی و با دقت ضبط کند.

محققان کارآیی این روش خود را با استفاده از انواع مختلف دوربین‌ها، از جمله یک دوربینGOPRO و یک دوربین آیفون نشان داده اند.

آنها معتقدند که این مدل جدید از آناتومی صورت انسان می‌تواند کاربردهای زیادی در کارهای مختلف از جمله ساخت انیمیشن داشته باشد.

منبع: ایسنا

  نظرات

  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38