بررسی مجدد سیستم های خودران توسط جنرال موتورز؛ بازگشت به عقب برای جبران

 نظر می‌رسد که تصادف کشنده‌ی خودروی خودران شرکت تسلاموتورز، اثر منفی خود را بر روی صنعت خودروسازی بگذارد، چرا که بسیاری از خودروسازان و تولیدکنندگان این عرصه، به ارزیابی مجدد استانداردهای ایمنی فناوری‌های موجود پرداختند و شور و شوق خود را برای عرضه‌ی خودروهای نیمه و تمام خودران از دست داده‌اند. خودروسازان کشور آلمان در آینده‌ی نزدیک قصد استفاده از جعبه‌ی سیاه در خودروهای خودران خود را دارند و جنرال‌موتورز نیز به بازبینی و ارزیابی مجدد این فناوری‌ها می‌پردازد. این موضوع می‌تواند موجب عدم استفاده از فناوری خودران مخصوص جنرال‌موتورز به نام سوپرکروز، در محصولات تولیدی سال ۲۰۱۷ شود. ماری بارا، مدیر ارشد اجرایی این شرکت تاریخ دقیقی برای تجهیز خودروها به سامانه‌ی نیمه خودروان مشخص نکرده بود، اما پس از مدتی مقامات رسمی غول خودروسازی ایالات متحده افزودند که انتظار می‌رود، این ویژگی در سال ۲۰۱۷ در برخی از خودروهای جنرال موتورز در دسترس باشد.

اعلامیه‌ی اخیر شرکت جنرال موتورز، نشان از میزان جدی‌بودن خودروسازان در زمینه‌ی بررسی صحت عملکرد تکنولوژی‌های خودران دارد که در حال حاضر تحت نظارت‌های سخت‌گیرانه و جدی مقامات فدرالی هستند. جنرال‌موتورز قصد تکرار اشتباه تسلا را در سامانه‌ی سوپرکروز خود ندارد و این بدین معنی است که از استراتژی خودروسازان دیگر برای استفاده از فناوری‌های پیشرفته در نسخه‌ی آزمایشی خود استفاده نخواهد کرد و آن را در اختیار مشتری نخواهد گذاشت. این دومین بار است که جنرال‌موتورز عرضه‌ی فناوری خودران خود را به تعویق می‌اندازد.

  نظرات

  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00