بررسی مجدد سیستم های خودران توسط جنرال موتورز؛ بازگشت به عقب برای جبران

 نظر می‌رسد که تصادف کشنده‌ی خودروی خودران شرکت تسلاموتورز، اثر منفی خود را بر روی صنعت خودروسازی بگذارد، چرا که بسیاری از خودروسازان و تولیدکنندگان این عرصه، به ارزیابی مجدد استانداردهای ایمنی فناوری‌های موجود پرداختند و شور و شوق خود را برای عرضه‌ی خودروهای نیمه و تمام خودران از دست داده‌اند. خودروسازان کشور آلمان در آینده‌ی نزدیک قصد استفاده از جعبه‌ی سیاه در خودروهای خودران خود را دارند و جنرال‌موتورز نیز به بازبینی و ارزیابی مجدد این فناوری‌ها می‌پردازد. این موضوع می‌تواند موجب عدم استفاده از فناوری خودران مخصوص جنرال‌موتورز به نام سوپرکروز، در محصولات تولیدی سال ۲۰۱۷ شود. ماری بارا، مدیر ارشد اجرایی این شرکت تاریخ دقیقی برای تجهیز خودروها به سامانه‌ی نیمه خودروان مشخص نکرده بود، اما پس از مدتی مقامات رسمی غول خودروسازی ایالات متحده افزودند که انتظار می‌رود، این ویژگی در سال ۲۰۱۷ در برخی از خودروهای جنرال موتورز در دسترس باشد.

اعلامیه‌ی اخیر شرکت جنرال موتورز، نشان از میزان جدی‌بودن خودروسازان در زمینه‌ی بررسی صحت عملکرد تکنولوژی‌های خودران دارد که در حال حاضر تحت نظارت‌های سخت‌گیرانه و جدی مقامات فدرالی هستند. جنرال‌موتورز قصد تکرار اشتباه تسلا را در سامانه‌ی سوپرکروز خود ندارد و این بدین معنی است که از استراتژی خودروسازان دیگر برای استفاده از فناوری‌های پیشرفته در نسخه‌ی آزمایشی خود استفاده نخواهد کرد و آن را در اختیار مشتری نخواهد گذاشت. این دومین بار است که جنرال‌موتورز عرضه‌ی فناوری خودران خود را به تعویق می‌اندازد.

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45
  اینتل درالمپیک 2020
  تازه های فناوری
  اینتل درالمپیک 2020
  اینتل زمان زیادی برای کار بر روی واقعیت مجازی گذاشته و نتایج آن در ماه جولای سال 2020 ،همزمان با آغاز بازی‌های المپیک دیده خواهد شد.
    2019-09-27 13:07:35