رکورد 10 هزار میلیارد ریالی برای فروش محصولات دانش بنیان حوزه سلامت

ایرج حریرچی در نشست خبری امروز خود گفت: ایران ۴۷ هزار و ۷۰۳ مقاله و مستند علمی  در سال۲۰۱۶ در بانک اطلاعاتی اسکوپوس منتشر کرده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد مقالات ایران ۲ هزار و ۸۶۱ مقاله و مستند در سال ۲۰۰۶ بوده است؛ افزود: درباره کیفیت مقالات رتبه هجده جهانی و رتبه اول منطقه را در تعداد استنادات مقاله داریم.
حریرچی گفت: سهم مقالات علوم پزشکی در۱۰ درصد مجلات برتر دنیا در سالهای ۲۰۱۵ و۲۰۱۶رشد قابل توجهی داشته است.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در ابتدای دولت یازدهم ۸ دانشمند در علوم پزشکی در یک درصد برتر جهان داشتیم الان به۴۱ نفر و از نظر تعداد استنادات دریافتی از رتبه ۴۹جهانی در سال۱۹۸۸ به رتبه ۱۸جهانی در سال ۲۰۱۶ رسیده است.
وی گفت: تعداد دانشمندان علوم پزشکی برتر کشور که دارای شاخصh-index یا بزرگتر از ۱۵ بوده اند در ابتدای دولت یازدهم ۱۰۸ نفر و اکنون به۴۲۱ نفر رسیده است؛ در حالی که در سال ۹۴ این تعداد ۲۹۸ نفر بوده است.
قائم مقام وزیر بهداشت همچنین اشاره ای به تعداد شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد فناوری حوزه سلامت کرد و گفت: ۵۲ مرکز رشد فناوری در حوزه سلامت تا سال ۹۳ وجود داشت که در سال ۹۵ به ۸۰ مرکز افزایش یافته است.
همچنین ۲۸۰ شرکت دانش بنیان حوزه سلامت تا سال ۹۳  وجود داشت که سال ۹۵ این تعداد به ۷۸۲ رسیده است.
حریرچی افزود: میزان فروش کل شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در سال۹۵ به هزار و ۱۰ میلیارد تومان رسید که پ‍یش بینی می شود این رقم تا پایان سال ۹۶ به دو هزار میلیارد تومان برسد.
منبع : دانش بنیان 24

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08