رکورد 10 هزار میلیارد ریالی برای فروش محصولات دانش بنیان حوزه سلامت

ایرج حریرچی در نشست خبری امروز خود گفت: ایران ۴۷ هزار و ۷۰۳ مقاله و مستند علمی  در سال۲۰۱۶ در بانک اطلاعاتی اسکوپوس منتشر کرده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد مقالات ایران ۲ هزار و ۸۶۱ مقاله و مستند در سال ۲۰۰۶ بوده است؛ افزود: درباره کیفیت مقالات رتبه هجده جهانی و رتبه اول منطقه را در تعداد استنادات مقاله داریم.
حریرچی گفت: سهم مقالات علوم پزشکی در۱۰ درصد مجلات برتر دنیا در سالهای ۲۰۱۵ و۲۰۱۶رشد قابل توجهی داشته است.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در ابتدای دولت یازدهم ۸ دانشمند در علوم پزشکی در یک درصد برتر جهان داشتیم الان به۴۱ نفر و از نظر تعداد استنادات دریافتی از رتبه ۴۹جهانی در سال۱۹۸۸ به رتبه ۱۸جهانی در سال ۲۰۱۶ رسیده است.
وی گفت: تعداد دانشمندان علوم پزشکی برتر کشور که دارای شاخصh-index یا بزرگتر از ۱۵ بوده اند در ابتدای دولت یازدهم ۱۰۸ نفر و اکنون به۴۲۱ نفر رسیده است؛ در حالی که در سال ۹۴ این تعداد ۲۹۸ نفر بوده است.
قائم مقام وزیر بهداشت همچنین اشاره ای به تعداد شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد فناوری حوزه سلامت کرد و گفت: ۵۲ مرکز رشد فناوری در حوزه سلامت تا سال ۹۳ وجود داشت که در سال ۹۵ به ۸۰ مرکز افزایش یافته است.
همچنین ۲۸۰ شرکت دانش بنیان حوزه سلامت تا سال ۹۳  وجود داشت که سال ۹۵ این تعداد به ۷۸۲ رسیده است.
حریرچی افزود: میزان فروش کل شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در سال۹۵ به هزار و ۱۰ میلیارد تومان رسید که پ‍یش بینی می شود این رقم تا پایان سال ۹۶ به دو هزار میلیارد تومان برسد.
منبع : دانش بنیان 24

  نظرات

  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00