شیمیدانان 4 عنصر جدید را رسماً به جدول تناوبی اضافه کردند

 

این عناصر فوق سنگین که به سرعت به عناصر سبک تر می شکنند در سال های 2002 الی 2010 توسط تیم های ژاپنی، روسی و آمریکایی ترکیب شده بودند. این دانشمندان پیشنهادات نام عناصر کشف شده را در ماه ژوئن ارسال کردند اما باید یک دوره 5 ماهه را منتظر می ماندند.

به نظر شما این نام ها چطور انتخاب شده اند؟ محققین ژاپنی که موفق به ساخت عنصر 113 شده بودند نام Nihonium را از کلمه Nihon که در ژاپن به معنی زبان کشور است گرفته اند. عنصر 115 نیز که توسط محققین روسی ساخته شده با نام Moscovium که ریشه آن کلمه مسکو است شناخته خواهد شد.

این در حالیست که هموطنان دیگر این دانشمندان که عنصر 118 را با کمک محققین آمریکایی ساخته اند نام Oganesson را بر اساس اسم Yuri Oganessian (یوری اوگانسیان) انتخاب کرده اند. او یک فیزیکدان هسته ای روس بود که به کشف سنگین ترین عنصر جدول تناوبی کمک شایانی کرد. در انتها نیز محققین آزمایشگاه ملیOak Ridge که به ساخت عنصر 115 نیز کمک کرده بودند، نام عنصر 117 را Tennessine گذاشتند که بر اساس نام زادگاه آنها یعنی Tennessee انتخاب است.   ساناز عظیمی

منبع:ENGADGET

  نظرات

  انسان‌های هک شدنی
  فرادانش
  انسان‌های هک شدنی
  «جاناتان باتس» مدیر مرکز «سکیور سلوشنز» در کنفرانس سالانه «بلک هت» به‌صورت مستقیم نشان داد که چطور بدن یک بیمار می‌تواند هک شود و او را تا آستانه مرگ پیش ببرد.
    2018-08-17 18:17:00
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  رایانش ابری
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  اشنائی وضعیت خدمات ابری از آن جهت حائز اهمیت است که به شما (خریدار ایرانی که تصمیم می‌گیرید از شرکت‌های داخلی سرویس‌های مشابهی را خریداری کنید)، دید روشنی از نحوه سرویس‌دهی و تعهداتی را که شرکت‌ باید به آن پایبند باشد، ارائه می‌کند.
    2018-08-08 07:24:49