شیمیدانان 4 عنصر جدید را رسماً به جدول تناوبی اضافه کردند

 

این عناصر فوق سنگین که به سرعت به عناصر سبک تر می شکنند در سال های 2002 الی 2010 توسط تیم های ژاپنی، روسی و آمریکایی ترکیب شده بودند. این دانشمندان پیشنهادات نام عناصر کشف شده را در ماه ژوئن ارسال کردند اما باید یک دوره 5 ماهه را منتظر می ماندند.

به نظر شما این نام ها چطور انتخاب شده اند؟ محققین ژاپنی که موفق به ساخت عنصر 113 شده بودند نام Nihonium را از کلمه Nihon که در ژاپن به معنی زبان کشور است گرفته اند. عنصر 115 نیز که توسط محققین روسی ساخته شده با نام Moscovium که ریشه آن کلمه مسکو است شناخته خواهد شد.

این در حالیست که هموطنان دیگر این دانشمندان که عنصر 118 را با کمک محققین آمریکایی ساخته اند نام Oganesson را بر اساس اسم Yuri Oganessian (یوری اوگانسیان) انتخاب کرده اند. او یک فیزیکدان هسته ای روس بود که به کشف سنگین ترین عنصر جدول تناوبی کمک شایانی کرد. در انتها نیز محققین آزمایشگاه ملیOak Ridge که به ساخت عنصر 115 نیز کمک کرده بودند، نام عنصر 117 را Tennessine گذاشتند که بر اساس نام زادگاه آنها یعنی Tennessee انتخاب است.   ساناز عظیمی

منبع:ENGADGET

  نظرات

  نسل جدید کامپیوترها در حال شکل‌گیری است
  فناوریهای برتر
  نسل جدید کامپیوترها در حال شکل‌گیری است
  صفحات نمایش dual-screen یا قابل انعطاف، احتمال زیادی برای قبضه بازار این تکنولوژی در آینده دارند که در صورت موفقیت می‌توانند هیجان زیادی را برای کاربران کامپیوترها، لپ‌تاپ ها و گوشی‌های هوشمند به ارمغان بیاورند.
    2018-11-04 07:50:00
  حاشیه ای براجلاس ITU
  اقتصاد
  حاشیه ای براجلاس ITU
  توافق کردیم ایران در حوزه‌های فضایی، کسب و کارهای نوپا و نیز امنیت سایبری با تمام توان در رویداد باکوتل آذربایجان حضور یابد و شرکت‌های ایرانی توانمندی خود برای شرکت‌های آذربایجانی (را) به نمایش گذارند.
    2018-11-02 08:18:46