تولد استارتاپها در حوزه تولید گیاهان دارویی؛ ایده‌شو و استارتاپ ویکندی متفاوت

جهاد دانشگاهی استان یزد این برنامه‌ها را با توجه به اهمیت توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی در اقتصاد کشور و نقش آن در تحقق اقتصاد مقاومتی و جایگاه اقتصاد دانش‌بنیان در سیاست‌های کلان و نقشه جامع علمی کشور و همچنین نقش مراکز علمی و دانشگاهی در توسعه کسب و کار و کارآفرینی مبتنی بر دانش و فناوری و ضرورت حمایت از ایده‌های نوآورانه و تبدیل این ایده‌ها به محصولات فناورانه قابل ارائه به بازار با توان رقابت با محصولات خارجی و توسعه کسب‌وکارهای فناورانه، در دستور کار قرار داده است.

هدف از برگزاری رویداد «ایده شو» که با عنوان «کسب‌وکارهای موفق و کارآفرینی در گیاهان دارویی» در تاریخ 30 آذرماه برگزار خواهد شد، پرورش قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی در یک محیط دوستانه و علمی به منظور ایجاد فرهنگ نوآوری، جذب سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی ایده‌های نو و فناورانه در حوزه گیاهان دارویی اعلام شده است.

بر همین اساس نیز از تمام دانشجویان، دانش‌آموختگان و کسانی که در حوزه گیاهان دارویی دارای دانش یا تجربه حرفه‌ای هستند، دعوت شده تا با شرکت در این رویداد، ایده و طرح خود را به معرض داوری گذاشته و در صورت پذیرش از حمایت‌های مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی برخوردار شوند.

همچنین قرار است که به نفرات اول تا سوم جوایز نقدی اهدا شود، ضمن این‌که امکان جذب حامی مالی و سرمایه‌گذار برای ایده‌های برگزیده نیز وجود خواهد داشت.

ثبت نام در این رویداد از طریق سامانه اینترنتی جهاد دانشگاهی انجام می‌پذیرد و علاقه‌مندان و متقاضیان شرکت در این برنامه می‌توانند همه روزه در ساعات اداری با شماره تلفن‌های 32722941 و 32727693 تماس بگیرند.

همچنین در اوایل اسفندماه امسال نیز رویداد «استارتاپ ویکند» با عنوان «فناوری‌های نوین در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی» توسط مرکز رشد گیاهان دارویی برگزار خواهد شد.

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00