تولد استارتاپها در حوزه تولید گیاهان دارویی؛ ایده‌شو و استارتاپ ویکندی متفاوت

جهاد دانشگاهی استان یزد این برنامه‌ها را با توجه به اهمیت توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی در اقتصاد کشور و نقش آن در تحقق اقتصاد مقاومتی و جایگاه اقتصاد دانش‌بنیان در سیاست‌های کلان و نقشه جامع علمی کشور و همچنین نقش مراکز علمی و دانشگاهی در توسعه کسب و کار و کارآفرینی مبتنی بر دانش و فناوری و ضرورت حمایت از ایده‌های نوآورانه و تبدیل این ایده‌ها به محصولات فناورانه قابل ارائه به بازار با توان رقابت با محصولات خارجی و توسعه کسب‌وکارهای فناورانه، در دستور کار قرار داده است.

هدف از برگزاری رویداد «ایده شو» که با عنوان «کسب‌وکارهای موفق و کارآفرینی در گیاهان دارویی» در تاریخ 30 آذرماه برگزار خواهد شد، پرورش قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی در یک محیط دوستانه و علمی به منظور ایجاد فرهنگ نوآوری، جذب سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی ایده‌های نو و فناورانه در حوزه گیاهان دارویی اعلام شده است.

بر همین اساس نیز از تمام دانشجویان، دانش‌آموختگان و کسانی که در حوزه گیاهان دارویی دارای دانش یا تجربه حرفه‌ای هستند، دعوت شده تا با شرکت در این رویداد، ایده و طرح خود را به معرض داوری گذاشته و در صورت پذیرش از حمایت‌های مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی برخوردار شوند.

همچنین قرار است که به نفرات اول تا سوم جوایز نقدی اهدا شود، ضمن این‌که امکان جذب حامی مالی و سرمایه‌گذار برای ایده‌های برگزیده نیز وجود خواهد داشت.

ثبت نام در این رویداد از طریق سامانه اینترنتی جهاد دانشگاهی انجام می‌پذیرد و علاقه‌مندان و متقاضیان شرکت در این برنامه می‌توانند همه روزه در ساعات اداری با شماره تلفن‌های 32722941 و 32727693 تماس بگیرند.

همچنین در اوایل اسفندماه امسال نیز رویداد «استارتاپ ویکند» با عنوان «فناوری‌های نوین در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی» توسط مرکز رشد گیاهان دارویی برگزار خواهد شد.

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08