تولد استارتاپها در حوزه تولید گیاهان دارویی؛ ایده‌شو و استارتاپ ویکندی متفاوت

جهاد دانشگاهی استان یزد این برنامه‌ها را با توجه به اهمیت توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی در اقتصاد کشور و نقش آن در تحقق اقتصاد مقاومتی و جایگاه اقتصاد دانش‌بنیان در سیاست‌های کلان و نقشه جامع علمی کشور و همچنین نقش مراکز علمی و دانشگاهی در توسعه کسب و کار و کارآفرینی مبتنی بر دانش و فناوری و ضرورت حمایت از ایده‌های نوآورانه و تبدیل این ایده‌ها به محصولات فناورانه قابل ارائه به بازار با توان رقابت با محصولات خارجی و توسعه کسب‌وکارهای فناورانه، در دستور کار قرار داده است.

هدف از برگزاری رویداد «ایده شو» که با عنوان «کسب‌وکارهای موفق و کارآفرینی در گیاهان دارویی» در تاریخ 30 آذرماه برگزار خواهد شد، پرورش قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی در یک محیط دوستانه و علمی به منظور ایجاد فرهنگ نوآوری، جذب سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی ایده‌های نو و فناورانه در حوزه گیاهان دارویی اعلام شده است.

بر همین اساس نیز از تمام دانشجویان، دانش‌آموختگان و کسانی که در حوزه گیاهان دارویی دارای دانش یا تجربه حرفه‌ای هستند، دعوت شده تا با شرکت در این رویداد، ایده و طرح خود را به معرض داوری گذاشته و در صورت پذیرش از حمایت‌های مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی برخوردار شوند.

همچنین قرار است که به نفرات اول تا سوم جوایز نقدی اهدا شود، ضمن این‌که امکان جذب حامی مالی و سرمایه‌گذار برای ایده‌های برگزیده نیز وجود خواهد داشت.

ثبت نام در این رویداد از طریق سامانه اینترنتی جهاد دانشگاهی انجام می‌پذیرد و علاقه‌مندان و متقاضیان شرکت در این برنامه می‌توانند همه روزه در ساعات اداری با شماره تلفن‌های 32722941 و 32727693 تماس بگیرند.

همچنین در اوایل اسفندماه امسال نیز رویداد «استارتاپ ویکند» با عنوان «فناوری‌های نوین در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی» توسط مرکز رشد گیاهان دارویی برگزار خواهد شد.

  نظرات

  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00