قابلیت های خودرو بعد از ورود ماکروسافت!+عکس

مدتی پیش شایعاتی بر مبنای حضور مایکروسافت در بخش خودرو به گوش رسید و همین موضوع احتمال این که شاهد سیستم مایکروسافت بر روی اتومبیل‌ها باشیم را افزایش داد.به همین دلیل هم به فکر آن افتادیم که اگر این موضوع عملی شود، به چه صورت ظاهر خواهد شد و عملکردش چگونه خواهد بود. اگر ویندوز ۱۰ را به سیستم اتومبیلی بیاوریم، همان قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که در گوشی موبایل و یا تبلت‌ها قرار دارند را مشاهده خواهیم کرد.

طراحی ظاهری و رابط کاربری شکل کاشی‌های معروف رابط مترو بوده و بخش ویژه‌ای هم برای حضور کورتانا وجود دارد. این کاشی‌ها اطلاعات مختلفی مثل مکان، زمان و یا داده‌های مصرفی را نمایش می‌دهند. مثلا زمانی که از خانه می‌خواهید حرکت کنید، در یکی از این کارت‌ها به شما مسیر محل کارتان، پیشنهاد می‌شود. این مسیریابی می‌تواند از طریق اپلیکیشن نقشه مایکروسافت انجام شود.

۱-xbxbtf3hussx4nidyasc0g2x

همچنین کارت خاصی برای اطلاع‌رسانی از بخش سوخت وجود دارد که در آن میزان سوخت و مسافتی که با آن می‌توانید طی کنید، نوشته شده است. کورتانا نقش مهمی را در این طرح بازی خواهد کرد. این امر که کاربر حواسش از مسیر پرت شود و به نمایشگر نگاه کند می‌تواند فاجعه برانگیز باشد. به همین دلیل در این بخش نقش کورتانا و دستورات صوتی بسیار پر رنگ خواهد بود.

کورتانا می‌تواند راننده را در مسیر راهنمایی کند، با مخاطبین مورد علاقه شما تماس بگیرد، موزیک اجرا کند و از ماشین به شما اطلاعات دهد. تمامی این فرآیند‌ها با فرمان صوتی و به راحتی انجام می‌پذیرد.

موزیک یکی از بخش‌های مهمی است که در این طرح هم توجه زیادی به آن شده است. شما می‌توانید به راحتی توسط اپلیکیشن Groove به اجرای موزیک‌های مورد علاقه‌تان بپردازید.

۱-۲e3jk-l9howasyykh7se1g2x

منبع MSPOWERUSER(علی رضا عباسی)

  نظرات

  نگاه خریداران!
  بازاریابی و بازارسازی
  نگاه خریداران!
  در حالی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال افزایش قابلیت‌های تکنولوژیکی محصولات خود برای بازاریابی بیشتر هستند،خریداران اما نگاه متفاوتی دارند.
    2019-02-22 07:40:00
  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00