قابلیت های خودرو بعد از ورود ماکروسافت!+عکس

مدتی پیش شایعاتی بر مبنای حضور مایکروسافت در بخش خودرو به گوش رسید و همین موضوع احتمال این که شاهد سیستم مایکروسافت بر روی اتومبیل‌ها باشیم را افزایش داد.به همین دلیل هم به فکر آن افتادیم که اگر این موضوع عملی شود، به چه صورت ظاهر خواهد شد و عملکردش چگونه خواهد بود. اگر ویندوز ۱۰ را به سیستم اتومبیلی بیاوریم، همان قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که در گوشی موبایل و یا تبلت‌ها قرار دارند را مشاهده خواهیم کرد.

طراحی ظاهری و رابط کاربری شکل کاشی‌های معروف رابط مترو بوده و بخش ویژه‌ای هم برای حضور کورتانا وجود دارد. این کاشی‌ها اطلاعات مختلفی مثل مکان، زمان و یا داده‌های مصرفی را نمایش می‌دهند. مثلا زمانی که از خانه می‌خواهید حرکت کنید، در یکی از این کارت‌ها به شما مسیر محل کارتان، پیشنهاد می‌شود. این مسیریابی می‌تواند از طریق اپلیکیشن نقشه مایکروسافت انجام شود.

۱-xbxbtf3hussx4nidyasc0g2x

همچنین کارت خاصی برای اطلاع‌رسانی از بخش سوخت وجود دارد که در آن میزان سوخت و مسافتی که با آن می‌توانید طی کنید، نوشته شده است. کورتانا نقش مهمی را در این طرح بازی خواهد کرد. این امر که کاربر حواسش از مسیر پرت شود و به نمایشگر نگاه کند می‌تواند فاجعه برانگیز باشد. به همین دلیل در این بخش نقش کورتانا و دستورات صوتی بسیار پر رنگ خواهد بود.

کورتانا می‌تواند راننده را در مسیر راهنمایی کند، با مخاطبین مورد علاقه شما تماس بگیرد، موزیک اجرا کند و از ماشین به شما اطلاعات دهد. تمامی این فرآیند‌ها با فرمان صوتی و به راحتی انجام می‌پذیرد.

موزیک یکی از بخش‌های مهمی است که در این طرح هم توجه زیادی به آن شده است. شما می‌توانید به راحتی توسط اپلیکیشن Groove به اجرای موزیک‌های مورد علاقه‌تان بپردازید.

۱-۲e3jk-l9howasyykh7se1g2x

منبع MSPOWERUSER(علی رضا عباسی)

  نظرات

  پول مجازی ملی در ایران
  اقتصاد
  پول مجازی ملی در ایران
  ارزهای مجازی حوزه‌های نوظهور و دارای فناوری‌های متنوع هستند و چالش‌های آنها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند.
    2018-09-24 21:24:00
  یوتیوب در راه ایران
  رسانه های اجتماعی
  یوتیوب در راه ایران
  در تحقیقات علمی متعدد از جمله آنچه هافینگتون پست در سال 2017 گزارش داد، مشخص شده ،در مقام مقایسه، یوتیوب سالم‌ترین پلتفرم محسوب می‌شود.
    2018-09-10 07:36:00
  لینکدین چه اطلاعاتی از من دارد؟
  جامعه
  لینکدین چه اطلاعاتی از من دارد؟
  اگر از لینکدین استفاده می‌کنید باید بدانید که این پلتفرم اطلاعات خیلی زیادی از شما دارد. اگر تمایل دارید تا بفهمید این اطلاعات شامل چه چیزهایی می‌شود این مطلب را مطالعه کنید.
    2018-09-09 17:33:00
  از پیام‌رسان‌های داخلی چه خبر؟
  جامعه
  از پیام‌رسان‌های داخلی چه خبر؟
  آمارهایی که مدیران و روابط‌عمومی‌های چند پیام‌رسان فعال ارائه داده اند و بررسی میزان بازدید این پیام‌رسان‌ها از طریق سایت‌های واسط بین‌المللی ...
    2018-09-06 12:15:00
  تحلیلی برفروشگاه‌های آنلاین کتاب در ایران
  بازاریابی و بازارسازی
  تحلیلی برفروشگاه‌های آنلاین کتاب در ایران
  بسیاری از مهندسان و تولیدکنندگان نرم‌افزار بیش از این‌که برای جامعه نرم‌افزار بسازند؛ بیشتر برای دل خود نرم‌افزار می‌سازند. نرم‌افزارهای آن‌ها ممکن است از نظر فنی یا معماری فوق‌العاده باشند اما ...
    2018-09-03 16:28:00
  ظرفیت های نهفته درگوگل کروم
  نرم افزارها
  ظرفیت های نهفته درگوگل کروم
  یکی از دلایل محبوبیت گوگل کروم، رابط کاربری واضح و خوش ساخت و همینطور تطبیق پذیری بالای آن است. همچنین با وجود کتابخانه‎ای غنی از افزونه‎های متنوع هر روز به توانایی‎های آن افزوده می‎شود.
    2018-08-31 11:59:00