شرکت های فناوری در مقابل کرونا

 صنعت فناوری دلارها و تولید را به سمت مبارزه با ویروس کرونا هدایت می‌کند تا از این طریق بتواند هر چه سریع‌تر جهان را از شر این بیماری خطرناک راحت کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از صنایع آمریکایی خواسته است که به رها کردن کشور از شر بیماری ناشی از ویروس کرونا کمک کنند. صنعت فناوری از جمله صنایعی بود که به این درخواست پاسخ مثبت داده و علاوه بر کمک‌های مالی، تولید و تمرکز خود را صرف ساخت محصولات پزشکی کرده است.
 در سال 1950 قانونی به نام «قانون تولید دفاعی» تصویب شد. این قانون به دولت این امکان و اختیار را می‌دهد که از شرکت‌ها بخواهد تجهیزات مورد نیاز را تولید کنند. ترامپ از این قانون استفاده کرد تا کمبود تجهیزات پزشکی مانند کیت‌های تست را جبران کند.
به عنوان مثال شرکت اپل اعلام کرد که 15 میلیون دلار هدیه مالی و چندین میلیون ماسک برای مبارزه با این بیماری اهدا خواهد کرد. پیش از این ترامپ اعلام کرده بود که شرکت “3M” قصد دارد تولید ماسک را به 35 میلیون در ماه برساند. هفته گذشته، مین لیانگ تان، مدیرعامل ریزر اعلام کرد که شرکت او قصد دارد یک خط تولید ماسک برای مبارزه با ویروس کرونا راه ‌اندازی کند.
هدف شرکت ریزر این است که یک میلیون ماسک به صورت کاملاً رایگان در اختیار مردم بگذارد. همچنین شرکت ریزر برای ارائه خدمات بهتر به گیمرهایی که قرار است در دوران قرنطینه در خانه بمانند، قصد دارد تولید محصولات تخصصی خود را افزایش دهد.

آمریکا قصد دارد برای مبارزه بهتر با ویروس کرونا، کیت‌های آزمایش پیشرفته و کارآمد و دستگاه‌های تهویه و هواکش تولید کند.
شرکت “HP” اعلام کرد که تاکنون بیش از هزار قطعه‌ای که با کمک پرینت سه بعدی چاپ شده است را به بیمارستان‌های محلی ارسال کرده است. مراکز تحقیق و پژوهش سه بعدی شرکت اچ.پی تلاش می‌کنند که با همکاری مراکز دیگر، تولید را افزایش و به نیازهای موجود پاسخ دهند. سایر شرکت‌های فناوری هم در حال حاضر به شکلی تمرکز، تولید و منابع مالی خود را صرف مبارزه با کرونا کرده‌اند.

منبع:ایتنابه نقل از ونچربیت

  نظرات

  بحران پساکرونا
  اقتصاد
  بحران پساکرونا
  فکر می‌کنم که شرایط بسیار خطرناک است و نگران هستم که چه مدلی قرار است در میان کشورها مورد استفاده قرار بگیرد.
    2020-06-01 09:37:32
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  فناوریهای برتر
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  آندراس کارسای معتقد است:نتایج آزمایش بسیار دلگرم‌کننده بودند و پژوهشگران آنها را در قالب یک مطالعهٔ جدید که امروز در مجلهٔ «پیشرفت علوم» منتشر شد به انجام رساندند.
    2020-05-30 11:52:53
  نسخه میراث استیو جابز
  فناوریهای برتر
  نسخه میراث استیو جابز
  پیش‌بینی می‌شود این محصول در پایان ۲۰۲۰ میلادی یا اوایل ۲۰۲۱ عرضه شود اما هنوز مشخص نیست چالش های به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا روی زمان عرضه آن تاثیر می‌گذارد یا خیر.
    2020-05-28 10:49:00
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  شرکت ها و برندها
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه هواوی، این شرکت را مجبور به انتقال کل زنجیره تامین‌ خودش به داخل چین خواهد کرد و در نتیجه مشاغل بسیار زیادی را به خارج از آمریکا انتقال خواهد داد.
    2020-05-26 15:03:51
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  فناوریهای برتر
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  در حقیقت DGX A100 از جمله سوپرکامپیوترهای هوش مصنوعی محسوب می‌شود که امید می رود،سال‌ها تحقیقات دانشمندان را در یک ماه یا حتی چند روز انجام بدهد.
    2020-05-24 10:18:00
  درسی برای فردا
  جامعه
  درسی برای فردا
  ناسا احتمال می‌دهد که پولی که برای پشتیبانی از این مطالعات پرداخت شده است در دهه‌های آینده بازخواهد گشت.
    2020-05-23 09:03:00
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  اینترنت
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که بر اساس افشاگری‌های ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا، سیا و اف بی آی از جمله بزرگترین راهزنان دنیای مجازی محسوب می‌شوند
    2020-05-21 07:30:00
  هواوی در مسیر توسعه
  شرکت ها و برندها
  هواوی در مسیر توسعه
  جدا از اطلاعاتی که از چیپ‌ست کایرین 1000 منتشر شده، گفته می‌شود چیپ‌ست پرچمدار بعدی هواوی نیز کایرین 1100 نام دارد که برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شده است
    2020-05-20 08:46:00
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  اینترنت
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  طبق این فهرست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه گذشته میلادی ۲۵.۲۴ مگابیت برثانیه بوده است.براین اساس ایران در رده ۷۱ فهرست سرعت ماهانه اینترنت موبایل کشورهای جهان قرار دارد.
    2020-05-19 06:03:00
  آی پد ارزان می شود
  بازاریابی و بازارسازی
  آی پد ارزان می شود
  اپل تا به حال در زمینه اجرای برنامه‌های واقعیت افزوده و بازی‌های پیچیده در برابر رقبای خود ضعف داشته و نتوانسته سهمی از بازارهای در حال رونق مذکور را به دست آورد.
    2020-05-18 13:52:00
  پایان یک عصر
  شخصیت ها
  پایان یک عصر
  سرگی برین و لری پیچ موسسان گوگل از شم تجاری وی برای پیشرفت گوگل به خوبی استفاده کردند.
    2020-05-12 06:22:00