اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده

 احتمالاً شرکت اپل در آینده نه چندان دور تصمیم دارد که به جای باتری‌های امروزی از سلول‌های سوختی هیدروژنی برای گوشی‌های آیفون و مک‌بوک‌هایی که در آینده به بازار عرضه می‌شود، استفاده کند.

باتری‌هایی که امروزه در گوشی‌های هوشمند و سایر تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد مشکلات مختلفی دارد. یکی از مشکلاتی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، مسئله ماندگاری و دوام است. باتری‌های امروزی آن‌طور که باید و شاید دوام و ماندگاری ندارند و برخی از آن‌ها خیلی زود خراب می‌شوند. مخصوصاً اگر کسی بخواهد زیاد از دستگاه استفاده کند، باتری سریع‌تر از آن‌چه که فکرش را بکند خراب می‌شود.
 یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران ارائه دادند این بود که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست. اگر بخواهیم یک راهکار مناسب ارائه دهیم، باید سراغ فناوری‌های نوین و جدید در زمینه باتری و ذخیره انرژی برویم.
شرکت اپل مدت‌ها است که می‌خواهد مشکل باتری و ذخیره انرژی را در گوشی‌های آیفون و مک‌بوک حل کند و اتفاقاً در پی یک فناوری جدید است. اخیراً اپل اینسایدر از پتنت یا حق ثبت اختراعی رونمایی کرد که بر اساس آن، اپل در اندیشه این است که برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده از سلول‌های سوختی هیدروژنی استفاده کند.
دغدغه اپل فقط مسئله دوام نیست بلکه این شرکت مسائل زیست محیطی را هم مد نظر قرار داده و معتقد است که باتری‌های کنونی به محیط زیست آسیب می‌رساند ولی در مورد سلول‌های سوختی هیدروژنی، معضل زیست محیطی خاصی وجود ندارد.
شرکت اپل اعلام کرد: «اتکای مداوم شرکت ما به سوخت‌های فسیلی، دولت ما را وادار کرده است که روابط پیچیده سیاسی و نظامی خود با دولت‌های ناپایدار در خاور میانه را حفظ کند و از سوی دیگر شهروندان و خطوط ساحلی ما رادر معرض مخاطرات حفاری قرار داده است. سلول‌های سوختی هیدروژنی مزایای زیادی دارد و به دستگاه‌های الکترونیکی ما این امکان را می‌دهد که چندین روز و حتی چندین هفته بدون نیاز به شارژ مجدد کار کنند.»

منبع:ایتنابه نقل از اوبرگیزمو

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12